Stalowa Galeria

Letnie wspomnienia w Stalowej Galerii Ponad 80 wakacyjnych fotografii można oglądać na najnowszej wystawie w Stalowej Galerii.


Nowa wystawa to efekt otwarcia na pomysły i inicjatywy mieszkańców parafii Trójcy Przenajświętszej i Zatorza. Autorami najnowszej wystawy w młodej i dynamicznie rozwijającej się Stalowej Galerii są mieszkańcy osiedli za torami. Bardzo spontanicznie i pozytywnie zareagowali na pomysł zorganizowania wystawy, prezentującej zdjęcia wykonane przez nich w czasie lata. Na ekspozycji można podziwiać fotografie wielu autorów: młodzieży oazowej, wypoczywającej nad Jeziorem Czorsztyńskim, młodych małżeństw fotografujących Pieniny i bałtyckie plaże, a także seniorów, również chętnie sięgających po aparaty fotograficzne i telefony komórkowe.

 

Wszystkie fotografie są świadectwem niezwykłej pasji poznawania nowych miejsc i pejzaży oraz pragnienia podzielenia się zachwytem nad pięknem, którego największymi autorami i twórcami jest Trójca Przenajświętsza. Scenariusz i aranżacja wystawy w inspirujący sposób akcentuje i kontrastuje letnie barwy i klimaty: kwitnący słonecznik z nocnym pejzażem Soliny, poranny widok kwiatu z purpurowym zachodem słońca nad morzem. Nie tylko fotografie naszego Bałtyku, ale także adriatyckich portów w Chorwacji, greckich wysp, klimatów Paryża i dziecięcego Legolandu Billund w Danii możemy podziwiać na wystawie „Letnie wspomnienia” w Stalowej Galerii.

 

Fotograficy z Zatorza starali się także ukazać niezwykły nastrój wyciszenia i modlitwy, obecny w polskich i europejskich sanktuariach. Wielotysięczne tłumy młodych z kilku kontynentów, oblegające Jasną Górę w okresie Światowych Dni Młodzieży. Stale rosnący las krzyży w prawosławnym sanktuarium w Grabarce, ukazany w biało – czarnej tonacji. Znane w Europie sanktuarium w Medjugorie, sfotografowane w pełni chorwackiego lata. Greckie klasztory prawosławne, uczepione niczym gniazda jaskółek na wysokich skałach. Najnowsza wystawa w Stalowej Galerii odpowiada na społeczne potrzeby mieszkańców parafii i Zatorza.

 

Otwartość na nowe pomysły i plany dobrze służy wpisywaniu Stalowej Galerii i wielu innych inicjatyw w parafii Księży Michalitów w kulturalny pejzaż Stalowej Woli. /bk/

Galeria

 

 

 


 

 

© Parafia Trojcy Swietej

Wszelkie prawa zastrzezone