|
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 czerwca 2026 r. DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA |
- Dzisiaj o godz. 17.00 Nieszpory i zmiana tajemnic różańcowych.
- Składamy serdecznie „Bóg zapłać” za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała i wszelką pomoc w przeżyciu Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Szczególne podziękowania kapłanom, służbie liturgicznej, rodzicom, dzieciom sypiącym kwiatki i pierwszokomunijnym oraz zaangażowanym mieszkańcom budującym ołtarze i parafianom za ofiary na kwiaty. Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę i piękne świadectwo wiary.
- Z racji trwającej oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesji po Mszy św. wieczornej podczas której odprawiamy nabożeństwa czerwcowe. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 12.00. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, po procesji błogosławieństwo małych dzieci oraz poświęcenie wianków i ziół.
- W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Tego dnia przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi królowej, której relikwie mamy w naszym kościele, w czwartek św. Barnaby – apostoła, w piątek wspomnienie michalickich męczenników błogosławionych Władysława Błądzińskiego i Wojciecha Nierychlewskiego, w sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, również w sobotę św. Antoniego z Padwy,
- Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 17.30.
- W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy małżonków, którzy w tym roku obchodzą Jubileusz 25lecia zawarcia sakramentu małżeństwa.
- W środę o godz. 19. 00 w kaplicy Zmartwychwstania spotkanie formacyjne Męskiego Różańca. W sobotę po Mszy św. o godz. 18. 00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie, w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 Wieczór Uwielbienia.
- Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę ze św. Michałem Archaniołem na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 4 lipca. Zapisy do soboty 27 czerwca w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po Mszach św. Wyjazd o godz. 5.00 rano, powrót około północy. Koszt 80 zł. od osoby.
- W poniedziałek Msza św. w intencji mieszkańców z ul. Siedlanowskiego bl. 1 i 1A, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców ul. Siedlanowskiego 2.
- Polećmy naszych bliskich zmarłych: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
- Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.
|
SŁOWO DUSZPASTERZA |
Boże Ciało było kolejną uroczystością w łańcuchu radości zapoczątkowanej Zmartwychwstaniem Jezusa. To pełne wdzięczności świętowanie przedłuża się na oktawę Bożego Ciała, w której tradycyjnie każdego dnia, możemy uczestniczyć w procesji eucharystycznej. Doświadczenie miłości Chrystusa urzeczywistnionej w Eucharystii, prowadzi nas do źródła miłosierdzia, do Najświętszego Serca Pana Jezusa, którego uroczystość liturgiczna przypadnie w najbliższy piątek. Lustrzanym odbiciem miłości Serca Jezusowego jest wspominane w sobotę Niepokalane Serce Maryi, w którym przeglądamy i naszą miłość do kochającego nas nieustannie i bezwarunkowo Bożego Syna. Chcemy więc wołać w modlitwie: Serce Jezusa gorejące ognisko miłości, Zmiłuj się nad nami. W tym wezwaniu odkrywamy największy przejaw miłości Boga do każdej i każdego z nas, którym jest najpiękniejszy przymiot Boga – Miłosierdzie. Niewygasające ognisko Miłości Bożej jest podstawą biblijnego obrazu krzewu gorejącego, pod postacią którego Bóg objawił się Mojżeszowi. Krzew ten płoną ale się nie spalał. Miłość Boga podobnie: oświetla ciemne drogi życia ludzkiego, ogrzewa serca ludzkie, gdy ogarnia je oziębłość i znudzenie, jest pokarmem duszy – ofiarą całopalną zawsze miłą Bogu. O uczuciach ludzkich mówi się, że płoną. Pożerają je niekiedy nienawiść, chciwość, złość czy zazdrość. Wyniszczają je piekący płomień stresów, zmęczenie i nerwy. Gorejący w nas płomień uczuć bardzo często spala nie tylko nas, ale i tych, którzy z nami żyją obok. Tylko miłość Chrystusa, gorejące ognisko miłości, ożywia, ratuje, dodaje otuchy i umacnia w istnieniu. Święta Urszula Ledóchowska uczy nas, że „dobroć bez uprzejmości to róża z cierniami. Grzeczność i uprzejmość w postępowaniu sprawiają, że nasze czynności stają się miłe dla innych”. Dwaj młodzieńcy zgubili się w lesie. Strach i lęk potęgowały się w miarę upływu czasu, który nieuchronnie zmierzał do zachodu słońca i zapadającej nocy. Gdy było już ciemno wycieńczeni i zrezygnowani zobaczyli w oddali światło. Uradowani poszli w jego kierunku. Była to droga ratunku, która wyprowadziła ich z lasu. Podchodząc bliżej do światła zobaczyli ognisko i stojącą przy nim kobietę. Zapytali po co tu jest i po co pali to ognisko? Kobieta odpowiedziała: Mój syn dawno temu odszedł z domu i słuch o nim zaginął. Nie wiadomo gdzie jest i co robi.
Ten ogień jest po to, że gdyby szukał drogi do domu i chciał powrócić, to będzie wiedział, że to tu. Młodzieńcy zapytali a co będzie jak zabraknie drzewa i nie będzie czym podtrzymać tego ognia. Ona odpowiedziała: Wtedy sama wejdę w to ognisko i będę płonąć, żeby tylko mój syn odnalazł drogę do rodzinnego domu. Jezus płonie niepojętą miłością do każdej i każdego z nas, bylebyśmy tylko zagubieni, mogli zawsze odnaleźć drogę do domu Ojca w niebie. Nie lękajmy się. Przylgnijmy do Jezusowego serca, które goreje ogniskiem najpiękniejszej miłości. Zapraszam na procesję oktawy Bożego Ciała, która prowadzi nas do Serca Jezusa.
Z błogosławieństwem ks. Sylwester Szwajca CSMA – proboszcz.

















