Warszawa
2949280
Your IP: 34.238.190.122
2020-06-02 07:14
W kościele podczas Mszy św. lub adoracji Najświętszego Sakramentu
może przebywać jednocześnie 5 osób
Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalne.
Proszę bezwzględnie się do tego rozporządzenia władz państwowych
i kościelnych dostosować.
Z naszego kościoła jest prowadzona transmisja – zapraszamy do udziału online w domu rodzinnym

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.03.2019 r. – V Niedziela Wielkiego Postu


1. W tym roku, z powodu EPIDEMI KORNAWIRUSA w naszej parafii nie będzie rekolekcji wielkopostnych. Pozostają jednak Msze św. w poniedziałek, wtorek i w środę o godzinie 8 rano. W te dni nie będzie Eucharystii o 600 i 700 rano. Nie będzie też tradycyjnego dnia spowiedzi św. parafialnej. Z sakramentu pokuty można skorzystać podczas każdej Mszy św.


2. Ze względu na ograniczenie możliwości korzystania z sakramentu pokuty i pojednania serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej inicjatywy duszpasterskiej naszej parafii, z tzw. „spowiedzi na telefon”. Mogą Państwo zadzwonić do kapłana dyżurującego danego dnia i umówić się w dogodnym czasie na spowiedź. Numer telefonu: 692-920-039, podany jest także na plakatach i stronie internetowej Parafii. Miejscem spowiedzi jest konfesjonał w górnym kościele.


3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Dziękujemy za zastosowanie się do zarządzenia władz świeckich jak i kościelnych, co do ilości osób na poszczególnych Mszach św. i nabożeństwach. Przypominamy, że we Mszy św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, nie uwzględniając kapłanów i służby liturgicznej ołtarza.


4. W naszej parafii w niedziele odprawiane są równocześnie dwie Msze św., w górnym kościele oraz dodatkowo w Kaplicy Zmartwychwstania. Eucharystia jest także transmitowana „na żywo” w internecie – adres na stronie Parafii i na facebooku.


5. Z racji panującej epidemii obrzędy pogrzebowe są ograniczone do jednej stacji odprawianej na cmentarzu przy grobie w obecności maksymalnie 5 osób z najbliższej rodziny. Msza św. żałobna będzie odprawiona w innym stosownym terminie uzgodnionym z najbliższymi.


6. Zachęcamy do odprawiania nabożeństw wielkopostnych: Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, czy rekolekcji wielkopostnych przez radio, telewizję i internet, oraz do podjęcia wielkopostnych postanowień i jałmużny w postaci żywności dla potrzebujących.


7. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych, która przypada za tydzień, prosimy nadal odmawiać aktualną dziesiątkę różańca św.


8. Akcja Katolicka rozprowadza baranki wielkanocne, dochód przeznaczony jest na potrzebujące dzieci.


9. Przed świętami nie będzie odwiedzin chorych. Kapłan uda się do chorych tylko w razie zagrożenia życia.


10. Do odwołania nie będą odprawiana nabożeństwa przed Mszą św. Trwa natomiast adoracja Najświętszego Sakramentu od 1500 do 2200. zachęcamy do indywidualnej modlitwy szczególnie w I piątek miesiąc zapraszamy na adorację całonocną.


11. W pon. o 1800 Msza św. za parafian z bl 10 przy ul. Siedlanowskiego. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców bl. 1 i 2 przy ul. Podleśnej.


12. Do skarbonki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Dziękujemy za ofiarność.


13. Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi ORATORIUM składa serdeczne „Bóg zapłać” za przekazywanie 1% podatku na rzecz dzieci i młodzieży powierzonej naszej opiece.


14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Jana Dechnik i Zdzisława Dudek. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu…


15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu oraz zdrowia i pokoju serca w tym trudnym czasie.

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk