Warszawa
2949276
Your IP: 34.238.190.122
2020-06-02 07:10

Czy pamiętasz o spowiedzi wielkanocnej?

Diecezja Sandomierska

Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych udzielona przez Bp Krzysztofa Nitkiewicza.
Prosimy o pozostanie w domach i skorzystanie z dyspensy oraz przekazanie tej informacji do jak największej liczby osób.
Dziękujemy.

Informujemy, że REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w naszej parafii zostały odwołane - ale dzięki życzliwości Telewizji Polskiej, TVP3 w pasmie ogólnopolskim nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą emitowane o godzinie 2040 w dniach 25, 26 i 27 marca br. (środa, czwartek, piątek), zaraz po transmisji Mszy Świętej z Jasnej Góry. Długość poszczególnych odcinków przewidywana jest na 20 minut.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 marzec 2020 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. W związku z zagrożeniem epidemią po każdej Mszy św. codziennie odmawiamy modlitwy i suplikacje, zachęcamy także do osobistej modlitwy w intencji ustania epidemii. Na polecenie ks. Biskupa Ordynariusza, od dzisiaj zostają odwołane nabożeństwa: Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, zachęcamy jednak, do indywidualnego odprawiana tych nabożeństw. Nie będzie także tradycyjnych parafialnych rekolekcji wielkopostnych ani szkolnych. Kancelaria czynna tylko w nagłych potrzebach. Wskazany jest kontakt telefoniczny, numery telefonów: 500-371-114 oraz stacjonarny: (15) 844-59-59 wew. 11. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. i podczas Mszy.


2. Dziś w naszej Parafii odprawiane są dodatkowe Msze św. o godzinach: 900; 1030; i o 1200 w kaplicy Zmartwychwstania. Dzięki temu każdorazowo 100 wiernych może uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. Przy okazji celebracji liturgicznych i posługi duszpasterskiej należy zachować ostrożność. Informujemy, że Msze św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z naszego kościoła są transmitowane przez łącza internetowe. Transmisje na żywo znajdują się pod adresem zamieszczonym na stronie parafialnej i na naszym FB. Zapraszamy do korzystania.


3. Kapani z naszej parafii codziennie o godz. 2030 odmawiają różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serca i łaskę nawrócenia


4. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 1800 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Formularze są do zabrania pod chórem. Zachęcamy do ochotnego podjęcia trudu ochrony życia poczętego.


5. Dziękujemy tym parafianom, którzy podjęli postu w czwartki w intencji kapłanów, a w piątki o rozwój Bractwa Adoracyjnego. Jest to szczególny dar dla nas kapłanów i dla Bractwa Adoracyjnego. Szczególnie w Wielkim Poście zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do wstępowania do Bractwa Adoracyjnego.


6. W pon. Msza św. za parafian z bl. 8 przy ul. Siedlanowskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o wsparcie mieszkańców bl.: 10 ul. Siedlanowskiego.


7. Do skarbonki przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego. Akcja Katolicka rozprowadza baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na potrzebujących pomocy.


8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Halina Januszewska i śp. Anastazja Krysa. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu…


9. Wszystkim Parafianom, gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia oraz nadziei i pokoju serca.Od 16 marca 2020 roku działa całodobowa infolinia dla osób samotnych oraz objętych kwarantanną z terenu Miasta Stalowej Woli.

Dzwoniąc pod numer 698 981 411, osoby te mogą zgłosić potrzeby w zakresie dostarczania posiłku, żywności czy lekarstw.

POMOC ZOSTANIE UDZIELONA TYLKO OSOBOM ZWERYFIKOWANYM PRZEZ ODPOWIEDNIE SŁUŻBY!

STALOWOWOLSKI OŚRODEK WSPARCIA I INTERWENCJI KRYZYSOWEJ W STALOWEJ WOLI udziela porad psychologicznych w formie zdalnej całodobowo pod numerem (15) 642-52-93 oraz w godzinach od 8.00 - 18.00 od poniedziałku do piątku pod numerem: 786-024-070, adres e-mail: sowiik(małpa)sowiik.pl (więcej informacji na stronie www.sowiik.pl)

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk