Warszawa
2707740
Your IP: 3.231.220.139
2020-04-08 01:31

WIELKI POST - DROGA KRZYŻOWA (prowadzenie)

06 marca – Liturgiczna Służba Ołtarza
13 marca – Młodzież Oazowa
20 marca – Akcja Katolicka
27 marca – Kościół Domowy
03 kwietnia - Róże Różańcowe
10 kwiecień – Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 luty 2020 r. – VIII Niedziela Zwykła


1. W środę rozpoczynamy Wielki Post - czas nawrócenia i przygotowania się na godne przeżycie Świąt Wielkanocnych. Msze św. w Środę Popielcową będą o godz. 600, 700, 900,1600 i 1800. W ten dzień obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości i nie ma od niego dyspensy, a obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do podjęcia postanowień wielkopostnych: pokuty, modlitwy i jałmużny, zaoszczędzone przez post i wstrzemięźliwość pieniądze można przeznaczyć dla potrzebujących. Warto też ofiarować czas na spotkania z bliźnim. Taca ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na Caritas.


2. Dziś przed kościołem ministranci rozprowadzają własnoręcznie pieczone ciasto - babeczki – dochód przeznaczony jest na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza. Składamy „Bóg zapłać” za każdy dar serca. Dziękujemy bardzo serdecznie za ofiary z niedzieli inwestycyjnej. Zebraliśmy kwotę 5089 zł. Składamy „Bóg zapłać”.


3. Dziś o godz. 1900 adoracja w intencji Miasta Stalowa Wola poprowadzi Oaza Młodzieżowa i Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


4. W dniu 1 marca na godzinę 1900 zapraszamy do sali teatralnej na film pt: „Siła modlitwy”. Jest to opowieść o potędze ludzkiego ducha, o tym jaką rolę w życiu człowieka odgrywa rozmowa z Bogiem. Niech ten film wprowadzi nas w modlitewny nastrój Wielkiego Postu.


5. W naszej parafii powstaje nowa inicjatywa duszpasterska – „Męska Grupa”. Mężczyźni z naszej parafii wyrazili pragnienie, aby wspólnie się modlić i dzielić się swoim doświadczeniem życia i wiary. Wszystkich chętnych mężczyzn, dla których Bóg i rodzina są najważniejsze zapraszamy w czwartek 27 lutego na godzinę 18:00 na Eucharystię.


6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 1400 dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych a o 1700 Gorzkie Żale i zmiana tajemnic oraz obowiązkowe spotkanie dla zelatorów i członków Róż Różańcowych


7. Bractwo Adoracyjne zachęca parafian, którzy czują się na siłach, do podjęcia postu o chlebie i wodzie w czwartki Wielkiego Postu w intencji kapłanów: o radość wiary i świętość życia; a w piątki o rozwój Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystarczy zobowiązać się do jednego dnia i potwierdzić to postanowienie podpisem w Księdze Postu.


8. W Wielkim Poście Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 1630, dla młodzieży i dorosłych o godz. 730 i 1715. Rozważania Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek przygotuje Liturgiczna Służba Ołtarza. W gablocie znajdziemy grafik odpowiedzialnych grup duszpasterskich za kolejne nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


9. Od środy popielcowej, znajdziemy w naszym kościele propozycje wielkopostnych dobrych uczynków dzieci, młodzieży, małżeństw i dorosłych względem Boga i bliźniego. Losując karteczkę można podjąć współpracę z łaską Bożą i realizować konkretne zadanie. Możemy także jako jałmużnę złożyć żywność w koszu wielkopostnym dla potrzebujących.


10. Nauki przedmałżeńskie rozpoczynamy 10 marca we wtorek o godz. 1900. Zapisy po Mszach św. niedzielnych u ks. Dariusza w zakrystii. Zapraszamy również do zapisów osoby dorosłe, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a chcą to uczynić.


11. Od dziś tydzień modlitw o trzeźwość narodu.


12. W poniedziałek o 1800 Msza św. za parafian z bl. 1 i 1A przy ul. Siedlanowskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 2 przy ul. Siedlanowskiego.


13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp Ryszarda Kotwicę, Leokadię Kraska, Ryszarda Wojtowicz i Romana Szpala. Polećmy naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


14. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk