Warszawa
3259530
Your IP: 3.235.137.159
2020-09-30 07:18

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
05 styczeń 2012 r. II niedziela po Narodzeniu Pańskim


1. Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Taca przeznaczona jest na misje. Po Mszach św., przed kościołem Ministranci będą rozprowadzali za dowolną ofiarę poświęconą kredę i kadzidło. Bóg Zapłać z każdy dar serca.


2. Zapraszamy dziś wszystkich na godz. 1900 do sali teatralnej na parafialne śpiewanie kolęd i łamanie się opłatkiem. Szczególnie zapraszamy grupy duszpasterskie.


3. Dziś o 1700 nieszpory i zmiana tajemnic różańcowych.


4. Za tydzień w niedzielę o godz. 1900 Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy do modlitwy.


5. Ks. Jan Juszko pracujący na Białorusi składa serdecznie „Bóg zapłać” za złożone przez parafian ofiary na rzecz budowy kościoła Mińsku w kwocie 8549 zł; 5 $ i 50 rubli. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom tak wielką hojność serca.


6. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli - rozpocznie się jutro Mszą Świętą w kościele pw. Św. Floriana i o godz. 1215. Zachęcamy do licznego udziału.


7. Wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii odbywa się w dni powszednie od godz. 1600 i w sobotę od 1000. Wizyta duszpasterska winna zgromadzić wszystkich domowników. Na stole przykrytym białym obrusem powinny znajdować się krzyż, świeca i woda święcona. Ofiary zbierane podczas kolędy przeznaczone będą na ogrzewanie naszej świątyni i prace remontowe wokół kościoła – wymiana kostki. Ofiary zbierane przez ministrantów będą przeznaczone min. na wyjazd na zimowisko. Szczegółowy plan wizyty jest w gablocie.


8. We wtorek Msza św. w intencjach zbiorowych z modlitwą przed Najświętszym Sakramentem przez wstawiennictwo św. Michała Arch. o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne o godz. 1800.


9. Po Mszy św. o 900, 1030 i 1200 zapraszamy do Kawiarenki-Konfraterni „Pod Skrzydłami” na kawę, herbatę, ciasto. Można także wypożyczyć ciekawą książkę.


10. Msza św. w pon. o 700 za parafian z bl. 2 przy ul. Żeromskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców bl. 3 przy ul. Żeromskiego.


11. Rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową” jutro po Mszy św. dla rodzin. Zapraszamy wszystkich uczestników.


12. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Witold Gorczyca, Władysława Domka, Honorata Sołowij. Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.


13. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia. Życzymy także błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku 2020.


Wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii

07.01.2020 - WTOREK od 16:00
ul. Dmowskiego 6 kl. II, III
ul. Dmowskiego 7
ul. ŻEROMSKIEGO 6
ul. ŻEROMSKIEGO 7

08.01.2020 - ŚRODA od 16:00
ul. Siedlanowskiego 1 i 1a
ul. Siedlanowskiego 2 kl. II, IV, VII, IX, X
ul. Orzeszkowej 7
ul. Orzeszkowej 9 od 1-32

09.01.2020 - CZWARTEK od 16:00
ul. Orzeszkowej 9 od 33-48
ul. Orzeszkowej 11
ul. Żeromskiego 8

10.01.2020 - PIĄTEK od 16:00
ul. Bema
ul. Okrzei
ul. Kilińskiego 2 i domki,
ul. Podleśna 3 i 5
ul. Dmowskiego 8a

11.01.2020 - SOBOTA od 10:00
ul. Gałczyńskiego
ul. Staffa
ul. Asnyka
ul. Tuwima
ul. Orzeszkowej
ul. Słowackiego
ul. Sienkiewicza

Sandomierz, dnia 2 stycznia 2020 roku

Jubileusz 200-lecia Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

Penitencjaria Apostolska, czyli jedna z dykasterii Kurii Rzymskiej, udzieliła na mocy władzy otrzymanej od Ojca św. Franciszka, odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) wiernym, którzy szczerze żałując za grzechy i kierując się miłością nawiedzą jako pielgrzymi kościół seminaryjny pw. św. Michała Archanioła od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2020. Winni tam pobożnie uczestniczyć w obchodach jubileuszowych, albo przynajmniej spędzić określony czas na modlitwie myślnej zakończonej Modlitwą Pańska, wyznaniem wiary i modlitwą za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny i świętego Michała. Mogą także ofiarować ten odpust jako pomoc dla dusz w czyśćcu.
Osoby w podeszłym wieku, chorzy i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie mogą opuszczać domu, włączając się duchowo w obchody jubileuszowe, mogą także uzyskać odpust zupełny, jeśli wzbudzą sobie odrazę do wszelkiego grzechu i intencję, że, gdy to będzie możliwe, wypełnią trzy zwyczajowe warunki, a swoje modlitwy, cierpienia i dolegliwości ofiarują miłosiernemu Bogu.
Penitencjaria Apostolska zezwoliła jednocześnie Biskupowi Sandomierskiemu, aby w czasie jubileuszu Wyższego Seminarium Duchownego, wybrawszy dzień dogodny dla wiernych, po zakończeniu obrzędów Mszy świętej, udzielił wszystkim obecnym, którzy będą uczestniczyć w tej Mszy świętej, Błogosławieństwa papieskiego i związanego z nim odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
Rektor uczelni oraz Zarząd zapraszają do odwiedzania seminaryjnego kościoła i korzystania z łaski przyznanej przez Stolicę Apostolską.


Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Fundacja Uniwersytecka w Stalowej Wolii serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu PRZYSTANEK HISTORIA STALOWA WOLA. Tym razem tematyka dotyczyć będzie Centralnego Okręgu Przemysłowego. 10 stycznia 2020 r. o godz. 1700 w Auli Uniwersyteckiej im. "Solidarności", przy ul. Ofiar Katynia 8A w Stalowej Woli

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk