Warszawa
2134468
Your IP: 18.207.134.98
2019-10-18 04:27

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 czerwiec 2019r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej


1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej – w naszej Parafii odpust. Uroczystą sumę odpustową o godz. 1200, odprawi ks. Wacław Gieniec proboszcz z par. św. Floriana. Witamy czcigodnego księdza kaznodzieję w naszej wspólnocie parafialnej i już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za posługę Słowa.

2. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary z okazji niedzieli inwestycyjnej na remont dzwonnicy i dzwonów. Bóg zapłać. Dziś Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Zapraszamy na spotkanie rodzinne przy ognisku i zabawach cyrkowych dla rodzin. Tradycyjnie zapraszamy po Mszy św. o 1030. Zabawy poprowadzi animator Natalia Pyciak.

3. W najbliższą środę liturgiczne zakończenie roku szkolnego. O godz. 800 Msza św., zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z naszej parafii wraz z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

4. Składamy w imieniu ks. Romana Tupaja i parafii w Młochowie serdecznie podziękowania za ofiary złożone na budowę kościoła. Parafianie złożyli ofiary na tace w kwocie 6670 zł. Nadal wpływają darowizny na konto. Bóg zapłać.

5. Dziś o godz. 1500 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Bractwo Adoracyjne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Po każdej Mszy św. będziemy się ponowienie modlić w intencji naszej Ojczyzny, a w każdy czwartek w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i wytrwanie dla powołanych.

7. 20 czerwca uroczystość Bożego Ciała, którą przeżywać będziemy wspólnie z parafią Św. Jana Pawła II. Główne obchody uroczystości rozpoczniemy Mszą św. w naszym kościele o godz. 900,Po tej Mszy św. wyruszy procesja Eucharystyczna ulicą Ofiar Katynia do kościoła Jana Pawła II. Nasza parafia przygotowuje 2 ołtarze, pierwszy przy skrzyżowaniu ulic Ofiar Katynia i Siedlanowskiego, drugi przy ul. Ofiar Katynia na wysokości bl. 29. Za przygotowanie I ołtarza odpowiedzialni są mieszkańcy ulic: Asnyka, Ciemny Kąt, Gałczyńskiego, Komunalnej, Niezłomnych, Siedlanowskiego, Sienkiewicza, Słowackiego, Staffa, Tuwima, Piwnej i Przemysłowej, ołtarz II przygotują mieszkańcy ulic: Bema, Dmowskiego, Kilińskiego, Metalowców, Ofiar Katynia, Okrzei, Orzeszkowej, Podleśnej, Popiełuszki i Żeromskiego. Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie trasy, budowę ołtarzy oraz o czynny udział w procesji wszystkie wspólnoty parafialne, dorosłych mieszkańców parafii, młodzież, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, chłopców w komeżkach i dziewczynki do sypania kwiatów. Msze św. w czwartek będą o godz. 700. 900, 1200 (po procesji) i 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 1030 i 1600. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Boże Ciało oraz w czasie trwania Oktawy będzie śpiewana podczas procesji Eucharystycznej. W czasie oktawy Bożego Ciała nie będzie nabożeństwa czerwcowego o 1730.

8. 20 czerwca o godz. 1530 wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” do Rzeszowa.

9. W Boże Ciało będą rozprowadzane „chlebki”. Ofiary złożone do puszek będą przeznaczone a wyjazd rekolekcyjny dla dzieci z Oazy. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

10. Parafialny teatr „Czwarta scena” - na zakończenie piątego sezonu teatralnego zaprasza stałych sympatyków i nowych widzów na pełen humoru i zagadki spektakl pt. Ważny gość. Warto przyjść z całą rodziną, by się serdecznie uśmiać, a także wzbudzić refleksję. Zapraszamy dziś o 1900 do sali teatralnej. Wstęp wolny.

11. Bóg zapłać mieszkańcom bloku przy ul. Dmowskiego 2 za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji w poniedziałek o godz. 1800. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców bl. 3 przy ul Dmowskiego.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk