Warszawa
2946178
Your IP: 3.235.75.174
2020-05-31 20:45

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
02 czerwca 2019 r. – VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie


1. Dziś kończymy w naszej parafii Misje Święte. Dziękujemy ks. Piotrowi Prusakiewiczowi i oraz ks. Rafałowi Szwajcy za głoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Życzymy obfitych darów Ducha św. w dalszej pracy duszpasterskiej wydawniczej i w peregrynacji figury św. Michała Archanioła. Zapraszamy na godz. 1200 na uroczyste poświęcenie Krzyża Misyjnego i naszych krzyży pamiątkowych do domów rodzinnych. Dziękujemy za udział i wspólną modlitwę oraz za świadectwo wiary. Zapraszamy do większej aktywności duszpasterskiej po zakończeniu Misji Świętych, chętnych do podjęcia takiej aktywności w grupach duszpasterskich prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza lub księży duszpasterzy.


2. Za tydzień w naszej Parafii będzie głosił kazania ks. Roman Tupaj, który był u nas katechetą, duszpasterzem dzieci i młodzieży i Dyrektorem Oratorium. W parafii w Młochowie, której jest proboszczem buduje kościół. Pragnie prosić o pomoc materialną i duchową. Będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na budowę świątyni do puszek przed kościołem. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie: „Bóg zapłać”.


3. Dziś o 1700 nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do NSP Jezusa codziennie o godz. 1730. Od piątku trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłana Ducha Świętego.


4. We wtorek o 1800 Msza św. w intencjach zbiorowych oraz modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne.


5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji LSO. W I piątek miesiąca spowiedź i Msza św. dla dzieci jak zwykle. W ten piętek nie udajemy się do chorych. W tym dniu zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu.


6. Biskup Krzysztof Nitkiewicz zaprasza na XX rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu w 9 czerwca. O 900 Marsz dla Życia, o 1100 uroczysta Msza św., następnie koncerty i piknik rodzinno-młodzieżowy. Więcej szczegółów na plakatach. Planujemy wyjazd autokarowy. Zapisy w zakrystii i kancelarii.


7. W następną niedzielę o 1900 Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy.


8. W poniedziałek Msza św. w intencji mieszkańców bl. 2b i 2 c przy ul. Niezłomnych, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców domków z ul Niezłomnych, Piwna i Komunalna.


9. Dziękujemy za zużyty sprzęt RTV-AGD tzw. elektro-śmieci – dochód przeznaczony będzie na Misje Katolickie.


10. Ministranci rozprowadzając oscypki zebrali na wakacyjny wyjazd 1080 zł. Za złożony dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


11. Z naszej Parafii Bóg powołał do wieczności św. Władysława Zarębę, Marka Skrzat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….


12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.


Drodzy Parafianie

Ty, którego szuka Bóg – usiądź. Zatrzymaj się przed wyruszeniem w podróż. Usiądź na kilka chwil w milczeniu….
Kończą się Misje Święte, rozpoczyna się codzienność. Jutro nowy tydzień. Czy taki sam jak ten ostatni?
Uspokój swój oddech, wsłuchaj się w swoje serce. Usiądź, pomyśl o sobie, zstąp do swego serca i ciała. Bieg będzie długi, bardzo długi, a w poszukiwaniu Boga odpoczynek poprzedza wspaniałą przygodę. Czeka Cię inny odpoczynek, ale w tej chwili nie myśl o tym. Teraz przestań kręcić się w kółko. Wytrzymaj chwilę, chwileczkę, w bezruchu. Potem wyostrz słuch i obudź swoje serce. Będzie Ci źle. Powstrzymaj niecierpliwość, nie idziesz na polowanie, czekasz na Boga. Powoli zrzuć to, co Cię okrywa, jak do kąpieli w lecie. Nie spiesz się… Niech słowa z Misji Świętych pracują w Tobie… Usłysz co do Ciebie mówi Bóg i nie bój się.


 Katecheza

Jak często się spowiadać?

Jeśli mamy na sumieniu grzech ciężki, sprawa jest jasna – trzeba go wyznać niezwłocznie. Grzech ciężki oddziela nas od łaski Bożej. Nie można też wtedy w pełni uczestniczyć we Mszy świętej. W tej sytuacji spowiedź powinna być priorytetem.
Kościół zachęca jednak do spowiadania się nie tylko z grzechów śmiertelnych. Potwierdza to już samo przykazanie, które nakazuje spowiedź co najmniej raz w roku, niezależnie od tego, co akurat mamy na sumieniu. Wprawdzie grzechy lekkie gładzi Komunia święta, ale sakrament pokuty i pojednania jest także źródłem wielu łask: Mówi o tym Katechizm Kościoła Katolickiego. Czytamy w nim, że „wyznawanie codziennych win (grzechów powszednich) nie jest ściśle konieczne, niemniej jest przez Kościół gorąco zalecane. Istotnie, regularne spowiadanie się z grzechów powszednich pomaga nam kształtować sumienie, walczyć ze złymi skłonnościami, poddawać się leczącej mocy Chrystusa i postępować w życiu Ducha (Katechizm Kościoła Katolickiego, 1458).
Wielu świętych nie popełniało grzechów śmiertelnych przez dziesiątki lat albo nawet przez całe życie, a często się spowiadało. Pozostaje pytanie Jak często należy się spowiadać? To bardzo indywidualna sprawa. Dla niektórych wystarczy raz na miesiąc. Są jednak tacy co potrzebują częściej wyznawać swoje grzechy. Trudno ustalić konkretną częstotliwość czasową. Ważne jest jednak, aby spowiedzi nie odkładać.


 

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk