Warszawa
2946175
Your IP: 3.235.75.174
2020-05-31 20:43

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 maja 2019 r. – VI Niedziela Wielkanocna


Uwaga
W najbliższym tygodniu nie ma w naszym kościele Mszy św. o 600 700 rano.
Zapraszamy na Mszę i nauki misyjne na 800 rano i 1800 wieczorem. O 720 różaniec misyjny a o 1500 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
W poniedziałek o 1900 Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla.


Z radością przekazuję informacji, że nasz parafianin Dawid Bartochowski otrzymał wczoraj, tj. w sobotę 25 maja 2019 w Krakowie z rąk ks. bp. Mastalskiego święcenia DIAKONATU. Życzymy Dawidowi świętości życia i święceń kapłańskich oraz owoców pracy duszpasterskiej


1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. Witamy w naszej wspólnocie ks. Piotra Prusakiewicza i oraz ks. Rafała Szwajcę. Życzymy obfitych darów Ducha św. Zapraszamy codziennie na nauki misyjne w niedzielę podczas każdej Mszy św., w tygodniu o 8.00 i 18.00 oraz w DPS o godz. 10.00. Nauki dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o 10.00 i 11.00., codziennie o 20.30 Szkoła modlitwy i Apel Jasnogórski. Na czas Misji nie będzie Mszy św. o 6.00 i 7.00 rano. Jutro tj. w poniedziałek o 8.00 i 18.00 Msza św. w sakramentem namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc chorym i cierpiącym w dotarciu do kościoła. Jutro o 19.00 Droga Krzyżowa ulicami Parafii, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Do chorych w domach kapłani udadzą się w najbliższy piątek. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, którzy z racji Misji Świętych chcą przyjąć sakramenty.
Pod chórem mamy specjalny numer Naszego Słowa o Misjach Świętych oraz program Misji. Prosimy parafian obecnych na Mszy św. o zaproszenie na Misje tych, którzy są jeszcze daleko od Jezusa i Kościoła. Nieustanie prosimy także o modlitwę i ofiarowanie trudów codziennych i cierpienia o łaskę Ducha św. oraz o nawrócenie grzeszników i obojętnych na sprawy Boże.


2. Wszystkim MAMOM składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Niech Pan Jezus błogosławi a Matka Najświętsza ma w swojej opiece.


3. Tydzień temu była tzw. niedziela gospodarcza. Z całego serca bardzo dziękujemy za ofiary na remont dzwonów i dzwonnicy. Od ostatniej niedzieli inwestycyjnej wpłynęło 9255 zł. (taca, wpłaty w kopertach i na konto parafialne). Zgromadziliśmy w sumie 31.562 zł. planowane zakończenie robót przy dzwonach i wieży to 30 czerwiec 2019 r. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Zostały złożone kolejne ofiary na witraże: 12.230 zł i 300 dolarów USA. Koszt jednego okienka-segmentu to 1810 zł. W minionym tygodniu postawiono nowy krzyż misyjny. Wszystkim ofiarodawcom i pomagającym składamy serdeczne podziękowanie: „Bóg zapłać”.


4. W dniach 31. maja i 1. czerwca w Stalowej Woli będziemy przeżywać dwudniowe Rekolekcje Ewangelizacyjne pod nazwą Strefa Mocy, poprowadzą je znani misjonarze charyzmatycy z Brazylii o. Antonello i o. Enrique. Towarzyszyć będzie im Zespół Ewangelizacyjny. Eucharystia, spotkania i koncert odbędą się na Błoniach nad Sanem. Więcej informacji na plakatach.


5. Biskup Krzysztof Nitkiewicz zaprasza na XX rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu w 9 czerwca. O 9.00 Marsz dla Życia, o 11.00 uroczysta Msza św., następnie koncerty i piknik rodzinno-młodzieżowy. Więcej szczegółów na plakatach. Planujemy wyjazd autokarowy. Zapisy w zakrystii i kancelarii.


6. W poniedziałek Msza św. w intencji mieszkańców bl. 2 przy ul. Niezłomnych, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców bl nr 2b i 2 c przy ul. Niezłomnych.


7. Do środy 29 maja na boisku obok Oratorium można składań zużyty sprzęt RTV-AGD tzw. elektro-śmieci – dochód przeznaczony będzie na Misje Katolickie. Organizatorem akcji jest Kuria Diecezjalna i firma MBrecycling. Serdecznie Bóg zapłać za pomoc.


8. Dziś ministranci rozprowadzają oscypki. Za złożony dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


9. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk