Warszawa
2946163
Your IP: 3.235.75.174
2020-05-31 20:35

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 maja 2019 r. – V Niedziela Wielkanocna


1. Dzisiaj o godz. 1200 Rocznica I Komunii św. Dzieci i rodziców zapraszamy do środy codziennie o 1730 na majówkę i o 1800 Msza św. Wszystkim dzieciom życzymy Bożego błogosławieństwa i bliskiej obecności Jezusa w codziennym życiu. Rodzicom, rodzinom i katechetom bardzo dziękujemy za trwałą formację duchową dzieci i towarzyszenie im we wzrastaniu w wierze.


2. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. Prosimy o zarezerwowanie czasu na nauki misyjne i modlitwę. Pod chórem mamy specjalny numer Naszego Słowa o Misjach Świętych oraz ulotki, wizytówki i plakaty. Prosimy parafian obecnych na Mszy św. o zaproszenie na Misje tych, którzy są jeszcze daleko od Jezusa i Kościoła. Nieustanie prosimy także o modlitwę i ofiarowanie trudów codziennych i cierpienia o łaskę Ducha św. oraz o nawrócenie grzeszników i obojętnych na sprawy Boże. Program Misji znajduje się w gablocie i na stoliku pod chórem.


3. Dziś o godz. 1500 wspólna adoracja dla Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu i sympatyków oraz wszystkich parafian. Zapraszamy. Również dziś o godz. 1030 jubileuszowa Msza św. z okazji 25–lecia kapłaństwa ks. Józefa Gibały. Jubilatowi życzymy świętości życia i radości z pracy duszpasterskiej i wychowawczej.


4. W czwartek w naszej parafii młodzież otrzyma sakrament bierzmowania z rąk JE ks. Bpa Edwarda Frankowskiego na Mszy św. o 1800. W poniedziałek próba przed tą uroczystością o 1900. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ten dzień w kaplicy Zmartwychwstania. W środę spowiedź od godz. 1600 do 1800. dla kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziców i najbliższych.


5. Dziś Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Wykład po Mszy św. o 1030 poprowadzi Anna Bednarz. Temat: Zdrowe jedzenie do zdrowe życie czyli w zdrowym ciele zdrowy duch. Zapraszamy. Dzieci mają zapewnioną opiekę, po wykładzie pytania i dyskusja.


6. W dniach 31. maja i 1. czerwca w Stalowej Woli będziemy przeżywań dwudniowe Rekolekcje Ewangelizacyjne pod nazwą Strefa Mocy, poprowadzą je dwaj znani misjonarze charyzmatycy z Brazylii o. Antonello i o. Enrique. Towarzyszyć będzie im Zespół Ewangelizacyjny. Eucharystia, spotkania i koncert odbędą się na Błoniach nad Sanem. Więcej informacji na plakatach.


7. W poniedziałek Msza św. w intencji mieszkańców ul. Okrzei, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców bl nr 2 przy ul Niezłomnych.


8. W dniu 25 maja tj. w sobotę odbędzie się Pierwsza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Wyruszy z kościoła MB Różańcowej. Przy naszym kościele spotykamy się o godz. 915. o 1100 uroczysta Msza w V Rocznicę koronacji Cudownego Wizerunku MB Szkaplerznej. Zapraszamy.


9. Za tydzień ministranci będą rozprowadzać oscypki. Za złożony dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”


10. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Krystyna Rajewska i Józef Parcheta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


11. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.


Wielebny Księże Proboszczu

W dniach od 29 do 30 maja w Staszowie i od 31 maja do 1 czerwca w Stalowej Woli będą miały miejsce Rekolekcje Ewangelizacyjne.
Prowadzone będą przez Ojców Enriqe Porcu i Antonello Cadeddu. Obaj są misjonarzami na co dzień posługującymi w Brazylii. Prowadzą tam wspólne życie z ludźmi najbardziej opuszczonymi: bandytami, dealerami narkotyków i bezdomnymi. Nocują razem z nimi na ulicy, żeby zabierać ich do swoich domów i głosić im miłość Boga. Przez swoją posługę udowadniają, że kiedy w naszą codzienną rzeczywistość wkracza wiara, moc Ducha Świętego i prawdziwa miłość do Jezusa Chrystusa, wtedy dzieją się wielkie cuda.
W Staszowie spotkania będą miały miejsce 29 maja w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, zaś 30 maja w kościele Św. Barbary, w godz. 17.00 – 21.00. W Stalowej Woli rekolekcje będą prowadzone na Błoniach nad Sanem w godz. 16.30 – 22.00.


 „W poszukiwaniu szczęścia”

– Misje w Parafii Trójcy Przenajświętszej

„W poszukiwaniu szczęścia” to motto Misji Świętych na które zapraszają Księża Michalici.
Misje odbędą się od niedzieli 26 maja do niedzieli 2 czerwca w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli. (kościół przy cmentarzu) Misje poprowadzą Księża Michalici: ks. Piotr Prusakiewicz i ks. Rafał Szwajca.

Msze święte z nauką misyjną (od poniedziałku do soboty) o godzinie 800 i 1800.
O godzinie 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
O godzinie 2030 Szkoła Modlitwy i Apel Jasnogórski.
Spowiedź misyjna:
piątek 800 – 1000 i 1500 – 2100,
sobota 800 – 1000 i 1500 – 1900.
Dodatkowo Msza św. w kaplicy Domu Pomocy Społecznej każdego dnia o godz. 1000 oraz nauki misyjne dla dzieci i młodzieży o 1000 i 1100 od poniedziałku do środy.

W sobotę 1 czerwca o 2030 uroczyste zawierzenie parafii Matce Bożej.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na Misje Święte w michalickiej parafii.


 

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk