Warszawa
2037990
Your IP: 18.206.48.142
2019-09-23 16:33

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 maja 2019 r. – IV Niedziela Wielkanocna


1. Dzisiaj o godz. 1200 uroczystość I Komunii św. dzieci ze szkoły nr 1 i 4. Dzieci i rodziców zapraszamy na biały tydzień codziennie o 1730 majówka i o 1800 Msza św. Wszystkim dzieciom życzymy Bożego błogosławieństwa i bliskiej obecności Jezusa w codziennym życiu. Rodzicom, rodzinom i katechetom bardzo dziękujemy za przygotowanie dzieci do przyjęcia I Komunii Św. i towarzyszenie im we wzrastaniu w wierze.


2. Za dwa tygodnie rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. Prosimy o zarezerwowanie czasu na nauki misyjne i modlitwę. Pod chórem mamy specjalny numer Naszego Słowa o Misjach Świętych oraz ulotki, wizytówki i plakaty. Prosimy parafian obecnych na Mszy św. o zaangażowanie się w propagowanie Misji i zaproszenie tych, którzy są jeszcze daleko od Jezusa i Kościoła na nauki rekolekcyjne. Nieustanie prosimy także o modlitwę i ofiarowanie trudów codziennych i cierpienia o łaskę Ducha św. oraz o nawrócenie grzeszników i obojętnych na sprawy Boże.


3. Dziś wieczór uwielbienia o godz. 1900 – zapraszamy do wspólnej modlitwy


4. W wtorek święto św. Macieja Apostoła, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski.


5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 1730 oraz w czwartki pod figurą Matki Bożej o 2000. W następną niedzielę o godz. 1500 wspólna adoracja dla Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu i sympatyków oraz parafian. Zapraszamy


6. Za tydzień w naszej parafii Rocznica Pierwszej Komunii Św. o godz. 1200. Próba we wtorek i piątek o godz. 1900. Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni w kaplicy Zmartwychwstania. W sobotę spowiedź od godz. 900 do 1200. Również za tydzień o 1030 jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Józefa Gibały, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


7. Parafialny teatr „Czwarta Scena” zaprasza na majowy koncert „Pod skrzydłami”. W sobotę – 18 maja o godz. 1900 w naszej sali teatralnej rozbrzmiewać będzie muzyka i śpiew. W programie koncertu usłyszymy utwory Mozarta, Pucciniego, Szopena, Karłowicza i Morricone. Na scenie zaprezentują się: Monika Kuca – fortepian, Janusz Turek – klarnet, Joanna Herdzik – sopran, a także aktorzy parafialnego teatru. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.


8. Za tydzień Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Wykład po Mszy św. o 1030 poprowadzi Anna Bednarz. Temat: Zdrowe jedzenie do zdrowe życie czyli w zdrowym ciele zdrowy duch. Zapraszamy. Dzieci mają zapewnioną opiekę, po wykładzie pytania i dyskusja.


9. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Już teraz za wszelkie ofiary i pomoc składamy serdecznie „Bóg zapłać”.


10. W piątek dzień imienin ks. Sławomira Bednarza. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 w intencji Ks. Sławomira - Solenizanta.


11. Zapraszamy do Kawiarenki „Pod Skrzydłami” w dolnym kościele na kawę, herbatę i ciasto a także na wystawę malarstwa Pani Anny Lesiczka.


12. W następną sobotę o godz. 1400 próba przed bierzmowaniem. Zapraszamy. W tę sobotę nie będzie spotkania z młodzieżą z klasy VI i VII.


13. Dziś o godz. 1300 Otwarcie Sezonu Motocyklowego przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie. Serdecznie zapraszamy.


14. W poniedziałek o 1800 Msza św. w intencji mieszkańców ul. Bema, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców domków przy ul Okrzei.


15. Kustosz Sanktuarium matki Bożej Szkaplerznej serdecznie zaprasza do Rozwadowa na V rocznicę Koronacji Matki Bożej Szkaplerznej w dniu 25 maja o godz. 1100, uroczystości będzie przewodniczył JE ks. Abp Józef Michalik. Z naszej parafii wraz z parafią JP II piesza pielgrzymka kobiet na tę uroczystość. Wyjście około godzi 915. Zapisy w zakrystii.
16. Szkoła Podstawowa nr. 4 zachęca do wzięcia udziału w koncercie charytatywnym z okazji Święta Szkoły: „Pomoc ma moc” – Gramy i śpiewamy dla Kryspina w poniedziałek 13 maja o godz. 1700 w MDK.


17. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.


W tym roku przypada 20. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Papież Jan Paweł II 12 czerwca 1999 r.  sprawował Mszę świętą
na Błoniach Sandomierskich.
Na to spotkanie przebyły rzesze diecezjan, żołnierze Wojska Polskiego oraz pielgrzymi z całej Polski.


OGŁOSZENIE

Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na dzień 9 czerwca bieżącego roku na uroczyste obchody 20 tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu.

O godzinie 900 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu przy akompaniamencie orkiestr dętych wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny, który ulicami starego miasta dotrze na Błonia Sandomierskie pod krzyż papieski, gdzie o godzinie 945 wraz ze zgromadzoną młodzieżą przeżywającą diecezjalne dni młodych rozpocznie się finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II.

O godzinie 1100 będzie miała miejsce uroczysta Msza Święta, a następnie piknik rodzinno-młodzieżowy z wieloma atrakcjami m.in. pokaz sprzętu wojskowego, występ Rycerstwa sandomierskiego, Koncert Orkiestry Wojskowej itp.


 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk