Warszawa
1786974
Your IP: 54.174.43.27
2019-07-17 03:37

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31 marzec 2019 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym roku, z racji zbliżających się Świętych Misji Parafialnych nie będzie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Zbliżają się spowiedzi wielkopostne. W naszym kościele spowiedź przedświąteczna odbędzie się w środę 10 kwietnia.


2. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy już aktywnie włączyli się w przygotowania Misji Parafialnych. Zachęcamy innych chętnych do zaangażowania się w dzieło Ewangelizacji naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji Misji Świętych Parafialnych. Tekst modlitwy w na kartkach pod chórem. Zapraszamy


3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź i Msze św. jak zwykle. Do chorych kapani udadzą się przed świętami tj. 12 kwietnia.


4. W czwartek zakończyła się w naszym Domu Zakonnym Wizytacja Kanoniczna Ojca Generała i ks. Ekonoma Generalnego. Dziękujemy wszystkim parafianom za modlitwę a Radzie Parafialnej Zespołowi Misyjnemu, która przygotowuje Misje Parafialne za spotkanie z Ojcem Generałem i podjęty dialog i rozmowę.


5. Odprawiając nabożeństwa wielkopostne zyskujemy odpusty: Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630, dla dorosłych o godz. 730 i 1715. Rozważania Drogi Krzyżowej w ten piątek przygotuje Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.


6. Dziękujemy tym parafianom, którzy podjęli postu o chlebie i wodzie w czwartki w intencji kapłanów, a w piątki o rozwój Bractwa Adoracyjnego na większą chwałę Bożą. Zapraszamy wszystkich Parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do wstępowania do Bractwa Adoracyjnego. Z racji I piątku w naszym kościele jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Z całego serca zachęcamy do podjęcia wielkopostnego trudu modlitwy w godzinach nocnych.


7. W następną niedzielę Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 1400. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy.


8. W sobotę 6 kwietnia organizowana jest I Patriotyczna Rowerowa Droga Krzyżowa. Zapraszamy do udziału, więcej informacji w gablocie.


9. Zachęcamy do losowania wielkopostnych postanowień i dzielenia się żywnością z najbardziej potrzebującymi. Kosz Miłosierdzia czeka na uczynki miłości bliźniego.


10. W pon. Msza św. za parafian z bl. 1 i 2 przy ul. Podleśnej w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. Obecnie prosimy mieszkańców bl.: ul. Podleśna 3 o wsparcie.


11. Do skarbonki przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na dekoracje wielkopostne oraz kwiaty do Grobu Bożego. Akcja Katolicka rozprowadza baranki wielkanocne dochód przeznaczony jest na potrzebujące rodziny i dzieci, które są pod opieką Caritasu. Niech na każdym stole wielkanocnym znajdzie się świadectwo naszej pamięci o najuboższych. Cena baranka 5 zł.


12. Dziś o 1900 adorację w intencji Miasta Stalowa Wola poprowadzi Parafialny Klub Seniora, zapraszamy do wspólnej modlitwy.


13. Kino Wrzos zaprasza na film Miłość i Miłosierdzie – Jezu ufam Tobie. Jest to film o Siostrze Faustynie i jej misji głoszenia Miłosierdzia Bożego.


14. Warsztaty Terapii Zajęciowej „Nadzieja” za tydzień będą rozprowadzać palmy i ozdoby świąteczne. Można je nabywać także w Kawiarence Uzyskane środki przeznaczone będą na integrację osób niepełnosprawnych.


15. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Wiesławę Wolak, Mieczysława Stępak, Lidię Bednarczyk, Teresę Barlik Polećmy ich oraz naszych bliskich Miłosiernemu Bogu…


16. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk