Warszawa
1787000
Your IP: 54.174.43.27
2019-07-17 03:39

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 marzec 2019 r. – III Niedziela Wielkiego Postu


1. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia o godz. 1800 podczas Mszy św. odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Formularze są do wzięcia pod chórem. Zachęcamy do ochotnego podjęcia trudu ochrony życia poczętego.


2. Tydzień temu była tzw. niedziela gospodarcza. Z całego serca bardzo dziękujemy za ofiary na remont dzwonów i dzwonnicy. Do tej pory wpłynęło 12.757 zł. (taca, wpłaty w kopertach i na konto parafialne). Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom. W tym tygodniu z racji zbliżających się Misji Świętych oba krzyże misyjne zostaną poddane renowacji w zakładzie stolarskim.


3. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną aktywnie włączyć się w przygotowania Świętych Misji Parafialnych na spotkanie w poniedziałek w sali teatralnej o godz. 2000. Zachęcamy do zaangażowania się przedstawicieli grup parafialnych i chętnych do podjęcia zadań związanych z Ewangelizacją naszej parafii.


4. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Misji Świętych Parafialnych. Tekst modlitwy w na kartkach pod chórem. Zapraszamy


5. Parafialny teatr „Czwarta scena” oraz kawiarenka - konfraternia „Pod skrzydłami” zaprasza miłośników poezji na wieczór autorski pani Barbary Dymek, naszej parafianki, której literacka twórczość jest znana Czytelnikom „Naszego słowa”. Jest to wydarzenie, które wpisuje się w cykl spotkań ze sztuką, kulturą i muzyką „Pod skrzydłami”. Zapraszamy w najbliższą sobotę – 30 marca na godzinę 1700 do kawiarenki „Pod skrzydłami”. W dolnym kościele - wejście od ulicy.


6. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w naszym Domu Zakonnym Wizytacja Kanoniczna Ojca Generała i ks. Ekonoma Generalnego. Potrwa 4 dni. Prosimy o wsparcie modlitewne.


7. 12 kwietnia wyruszy ze Stalowej Woli Ekstremalna Droga Krzyżowa – 40 kilometrów w nocy w milczeniu z rozważaniami stacji drogi krzyżowej. Więcej szczegółów na plakatach.


8. Dziękujemy tym parafianom, którzy podjęli postu o chlebie i wodzie w czwartki w intencji kapłanów: o radość wiary i świętość życia, a w piątki o rozwój Bractwa Adoracyjnego na większą chwałę Bożą. Jest to szczególny dar dla nas kapłanów i dla Bractwa Adoracyjnego. Szczególnie w Wielkim Poście zapraszamy także do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do wstępowania do Bractwa Adoracyjnego.


9. W sobotę 6 kwietnia organizowana jest I Patriotyczna Rowerowa Droga Krzyżowa. Zapraszamy do udziału, więcej informacji w gablocie.


10. Zachęcamy do losowania wielkopostnych postanowień i dzielenia się żywnością z najbardziej potrzebującymi. Kosz Miłosierdzia czeka na uczynki miłości bliźniego.


11. Odprawiając nabożeństwa wielkopostne zyskujemy odpusty: Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630, dla dorosłych o godz. 730 i 1715. Rozważania Drogi Krzyżowej w ten piątek przygotuje Kościół Domowy. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1700. W kaplicy w DPS codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego o 1500 a w piątki Droga Krzyżowa o 1515.


12. W pon. Msza św. za parafian z bl. 10 przy ul. Siedlanowskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. Obecnie prosimy mieszkańców bl.: ul. Podleśna 1 i 2 o wsparcie.


13. Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza na Dzień otwarty – 30 marca (sobota) w godz. 1000 – 1200 w budynku szkoły przy ul. Podleśnej 4. Szczegóły na plakacie


14. Do skarbonki przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na dekoracje wielkopostne oraz kwiaty do Grobu Bożego. Akcja Katolicka rozprowadza baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na potrzebujących pomocy.


15. Za tydzień o 1900 adorację w intencji Miasta Stalowa Wola poprowadzi Parafialny Klub Seniora, zapraszamy do wspólnej modlitwy.


16. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Mirosława Rybarczyka, Ewę Rafalską. Polećmy ich oraz naszych bliskich Miłosiernemu Bogu…


17. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk