Warszawa
1040357
Your IP: 52.55.177.115
2018-12-19 13:53

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 lutego 2018 r. – VI Niedziela Zwykła


1. Dziś na 10:30 zapraszamy chorych na Mszę św. na której będzie udzielony sakrament namaszczenia. Msza św. dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych dziś o godz.14:00. O godz. 19:00 WIECZÓR UWIELBIENIA. Zapraszamy.

 

2. W środę rozpoczynamy Wielki Post - czas nawrócenia i przygotowania się na godne przeżycie Świąt Wielkanocnych. Msze św. w Środę Popielcową będą o godz. 6:00, 7:00, 9:00 16:00 i 18:00. W ten dzień obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości i nie ma od niego dyspensy, a obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do podjęcia, w duchu wiary postanowień wielkopostnych: pokuty, modlitwy oraz jałmużny - zaoszczędzone przez post i wstrzemięźliwość pieniądze można przeznaczyć dla potrzebujących. Warto też ofiarować czas na spotkania z bliźnim. Taca ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na Caritas.

 

3. Dziś przed kościołem Akcja Katolicka rozprowadza pączki – dochód przeznaczony jest na instalację alarmową w naszym kościele. Składamy „Bóg zapłać” za każde wsparcie.

 

4. Bractwo Adoracji Najśw. Sakramentu pragnie zachęcić parafian, którzy czują się na siłach, do podjęcia inicjatywy postu o chlebie i wodzie w czwartki Wielkiego Postu w intencji naszych kapłanów: o radość wiary i świętość życia dla nich; natomiast w piątki o rozwój Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu na większą chwałę Bożą. Wystarczy zobowiązać się do jednego dnia i potwierdzić to postanowienie podpisem w Księdze Postu na stoliku pod chórem.

 

5. W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki dla dzieci o godz. 16:30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 7:30 i 17:15. Rozważania Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek przygotuje wspólnota Odnowa w Duchu Świętym. W gablocie znajdziemy grafik odpowiedzialnych grup duszpasterskich za kolejne nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

6. Od środy popielcowej, znajdziemy w naszym kościele propozycje wielkopostnych dobrych uczynków dzieci, młodzieży, małżeństw i dorosłych względem Boga i bliźniego. Losując karteczkę można podjąć współpracę z łaską Bożą i realizować konkretne zadanie. Możemy także jako jałmużnę złożyć żywność w koszu wielkopostnym dla potrzebujących.

 

7. Serdecznie zapraszamy małżeństwa i rodziny na Rodzinne Świętowanie Niedzieli za tydzień. Spotkanie po Mszy św. o 10:30 poprowadzi Katarzyna Nowak. Tematem wykładu: Komunikacja dorosły – dziecko. Po wykładzie dyskusja przy kawie i ciastku. Dzieci mają zapewnioną opiekę.

 

8. Nieustannie zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, zwłaszcza w Wielkim Poście. Racji trwających prac adoracja jeszcze w tym tygodniu od 15:00 do nabożeństwa wieczornego w kaplicy Zmartwychwstania.

 

9. W następną sobotę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w godzinach jak zwykle.

 

10. W sobotę i niedzielę zapraszamy do parafialnego kina CINEMICHAEL na film pt „Prawdziwe życie” druga część filmu z przed miesiąca – seans o 19:00. Czeka na nas dobry film, popcorn i coś do picia.

 

11. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży „Bóg Cię kocha” we wtorki i czwartki o 18:45 w sali teatralnej.

 

12. Od dziś tydzień modlitw o trzeźwość narodu.

 

13. W pon. o 18:00 Msza św. za parafian z bl. 1 i 1a przy ul. Siedlanowskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 2 przy ul. Siedlanowskiego.

 

14. Zapraszamy na spotkania ze Słowem Bożym oparte na Księdze Jonasza – spotkania od 19. lutego w sali anielskiej o godz. 19:00 – szczegóły na plakacie. Zachęcamy także do lektury OREMUSA, który jest do nabycia pod chórem.

 

15. Kuria Diecezjalna Sandomierska zachęca do podjęcia studiów katechetycznych. Informacja w gablocie.

 

16. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.


Słowo Proboszcza

Drodzy Parafianie

Stoimy u progu Wielkiego Postu. Kolejnym krokiem w drodze naszego życia niech będzie dawanie świadectwa wiary, wyznanie grzechów i uzyskanie zbawczego miłosierdzia. W tym Wielkim Poście potrzeba nam ofiarować Chrystusowi cierpiącemu historię życia każdego z nas, złożoną z radości, lęków i cierpień; historię, w którą zapraszamy osobiście właśnie Jezusa Chrystusa. W dialogu z Nim odnajdujemy znów drogę nadziei.
Drodzy Bracia i Siostry, trzeba, abyśmy w naszej PARAFII i w tych, którzy mieszkają wśród nas, dostrzegli jakby żywy obraz Kościoła pielgrzymującego, tego Kościoła, który -- jak powiada św. Augustyn -- kroczy pośród prześladowań świata i pociech Bożych. Naszym oczom często dostępna jest tylko zewnętrzna strona życia naszych bliźnich. Przychodzi więc czas autentycznego dzielenia się WIARĄ i własnym doświadczeniem bliskości z Chrystusem a nie wiadomościami na temat innych lub narzekaniem w stylu: gdzie oni są?, dlaczego nie chodzą do kościoła tak jak ja?, ach ta dzisiejsza młodzież, kiedyś to było lepiej, kiedyś to były czasy... !. Bądźmy zatem, drodzy Parafianie, wdzięczni Bogu za dar wiary, łaskę chrztu św., za dar naszego kościoła parafialnego i wszelkich grup duszpasterskich i zapytajmy siebie: czyż bowiem zdoła ktoś zmierzyć wielkie dzieła łaski, jakie dokonały się w naszych sercach? Wypada tu raczej przyjąć postawę milczącej adoracji, ufając pokornie w tajemnicze działanie Boga i wielbiąc Jego miłość, która nie zna końca: «Miłosierdzie Boże na wieki wysławiajmy! I głośmy Chrystusa, tym którzy na co dzień żyją pośród nas a są jeszcze daleko od Boga i Kościoła. Wielki Post niech stanie się dla nas czasem ewangelizacji w najbliższym otoczeniu.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk