Warszawa
1939671
Your IP: 18.232.53.231
2019-08-24 10:30

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 grudnia 2018 r. Święto św. Rodziny

1. Jutro zakończenie roku kalendarzowego o godz. 1700 nieszpory dziękczynno-przebłagalne oraz Msza św. o godz. 1800. Podziękujemy dobremu Bogu za otrzymane łaski, miniony rok i będziemy prosić o dalsze Boże błogosławieństwo.


2. We wtorek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także dzień imienin Proboszcza naszej Parafii - ks. Mieczysława. Życząc wielu potrzebnych łask Bożych i zdrowia zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 1030, która będzie sprawowana m.in. w intencji Solenizanta. Po Mszy św. możliwość złożenia osobistych życzeń w dolnym kościele.


3. W następną niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Taca przeznaczona jest na misje. Po Mszach św., przed kościołem Ministranci będą rozprowadzali za dowolną ofiarę poświęconą kredę i kadzidło. Bóg Zapłać z każdy dar serca.


4. W Trzech Króli zapraszamy wszystkich na godz. 1900 do sali teatralnej na parafialne śpiewanie kolęd i łamanie się opłatkiem. Szczególnie zapraszamy grupy duszpasterskie.


5. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli - 6 stycznia rozpocznie się Mszą Świętą w kościele Źródło Miłosierdzia o godz. 1215. Sam orszak odbędzie się na placu przed kościołem, gdzie będą odegrane tradycyjne sceny jasełkowe.


6. Wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii rozpocznie się 2 stycznia od ul. Orzeszkowej – Szczegółowy plan jest w gablocie. Kolęda w tym roku jest tylko w dni powszednie i rozpoczyna się o godz. 1600 i w sobotę od 1000. Wizyta duszpasterska winna zgromadzić wszystkich domowników. Na stole przykrytym białym obrusem powinny znajdować się krzyż, świeca i woda święcona. Ofiary zbierane podczas kolędy przeznaczone będą na ogrzewanie naszej świątyni i na dalsze prace remontowe w kościele i wokół kościoła. Ofiary zbierane przez ministrantów będą przeznaczone min. na wyjazd na zimowisko do Poronina.


7. Msza św. w Domu Pomocy Społecznej na czas kolędy jest w tygodniu i w niedzielę o godz. 1000


8. Msza św. z modlitwą przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne będzie 8 stycznia.


9. W I czw. m-ca Msza św. o 1800 o powołania kapłańskie i zakonne oraz w Intencji Liturgicznej Służby Ołtarza. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź przed i podczas Każdej Mszy św. Z racji kolędy nie będzie Mszy św. dla dzieci o 1630. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie opłatkowe dla Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu - obecność obowiązkowa.


10. Po Mszy św. o 900, 1030 i 1200 zapraszamy do Kawiarenki-Konfraterni „Pod Skrzydłami” na kawę, herbatę, ciasto w gronie najbliższych na chwilę zatrzymania się i spotkanie z bliźnim. Można także wypożyczyć ciekawą książkę. W Stalowej Galerii wystawa – „Ojcowie niepodległości”.


11. Msza św. w pon. o 700 za parafian z bl. 2 przy ul. Żeromskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców bl. 3 przy ul. Żeromskiego.


12. Jeszcze raz zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla całych rodzin pt. na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Termin do dzisiaj. Rozstrzygnięcie 13. stycznia.


13. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na Małżeńskie Walentynki w dniach 9 lub 10 lutego. Więcej szczegółów na plakacie.


14. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Jan Paterek, Grażyna Piotrowicz, Irena Zając. Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu.


15. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia niech Dziecię Jezus błogosławi.


SŁOWO KS. PROBOSZCZA

Drodzy Parafianie

Drodzy Bracia i Siostry, nasze parafialne wspólnoty winny stawać się prawdziwymi <szkołami> modlitwy, w której spotkanie z Jezusem nie polega jedynie na błaganiu Go o pomoc, ale wyraża się tez przez dziękczynienie, uwielbienie, adorację, kontemplację, słuchanie, żarliwość uczuć aż po prawdziwe <urzeczenie> serca. Ma to zatem być modlitwa głęboka, która jednak nie przeszkadza uczestniczyć w sprawach doczesnych, jako że otwierając serce na miłość Bożą, otwiera je także na miłość do braci i daje nam zdolność kształtowania historii wedle zamysłu Bożego.
Drodzy bracia i siostry czeka nas wiele wydarzeń: wizytacja kanoniczna Biskupa Diecezjalnego Ks. Bp. Krzysztofa Nitkiewicza (5 luty), spotkanie „przy sercu Ojca” (30 stycznia), Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne (25-27 styczeń), powołanie Rady Parafialnej (bieżący tydzień). Zatrzymajmy się jednak jak najbardziej i jak najczęściej przed Obliczem Chrystusa, który jest obecny pośród nas w Najświętszym Sakramencie. Wszystko inne to tylko sprawy organizacyjne i wspomagające ans w osobistym kontakcie i relacji z Jezusem Chrystusem.
Wasz Proboszcz


WIZYTA DUSZPASTERSKA W NASZEJ PARAFII

2.01.2019 ŚRODA 16:00-21:00

ul. ŻEROMSKIEGO 6 od 1-30
ul. ŻEROMSKIEGO 6 od 31-60
ul. ŻEROMSKIEGO 7 od 1-36
ul. ŻEROMSKIEGO 8 1-30
ul. ŻEROMSKIEGO 8 od 31-60
ul. ORZESZKOWEJ 7 od 1-40

3.01. CZWARTEK 16:00-21:00

ul. ŻEROMSKIEGO 3 od 1-30
ul. ŻEROMSKIEGO 3 od 31-60
ul. ŻEROMSKIEGO 4 od 1-25
ul. ŻEROMSKIEGO 4 od 26-49
ul. ŻEROMSKIEGO 5 od 1-30
ul. ŻEROMSKIEGO 5 od 31-60

4.01.2019 PIĄTEK 16:00-21:00

ul. ŻEROMSKIEGO 1 od 1-30
ul. ŻEROMSKIEGO 1 od 31-60
ul. ŻEROMSKIEGO 2 od 1-25
ul. ŻEROMSKIEGO 2 od 26-50
ul. METALOWCÓW 15 od 1-20
ul. METALOWCÓW 15 od 21-40

5.01.2019 SOBOTA od 10:00

ul. Gałczyńskiego– Domki
ul. Staffa –Domki
ul. Asnyka-Domki
ul. Tuwima –Domki
ul. Orzeszkowej
ul. Słowackiego –Domki
ul. Sienkiewicza Domki

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk