Warszawa
1939651
Your IP: 18.232.53.231
2019-08-24 10:29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 grudnia 2018 r – IV niedziela Adwentu i Boże Narodzenie


1. Dziś IV niedziela Adwentowa a jutro wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy odczytaniem z Ewangelii opisu narodzenia Chrystusa i odmówmy wspólnie modlitwę „Ojcze nasz...”, podzielmy się opłatkiem i szczerze złóżmy sobie życzenia, przebaczając sobie to co było złem względem siebie, znajdźmy też chwile, by wspólnie wyśpiewać kolędy. Pamiętajmy, aby na stole wigilijnym pojawiły się dania bezmięsne i by nie było na nim alkoholu. Jutro nie będzie dziś Mszy św. o 1800. Nowenna do Dziecięta Jezus po Mszy św. o 700 rano


2. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w RORATACH. W pon. o północy zapraszamy parafian i gości na Pasterkę, którą dla mieszkańców naszego miasta będzie transmitowała telewizja Stella. Taca z tej Mszy jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia, w środę święto Św. Szczepana – Msze św. w porządku niedzielnym. Taca z drugiego dnia Świąt jest przeznaczona na WSD w Sandomierzu. W czwartek święto Jana Apostoła i Ewangelisty, w piątek - Świętych Młodzianków Męczenników.


3. W następną niedzielę – Uroczystość Świętej Rodziny. W tym dniu imieniny obchodzą ks. Eugeniusz – kapelan DPS i brat Eugeniusz – nasz organista. Wyrażamy naszą wdzięczność za ich posługę, życzymy wielu Bożych łask i zdrowia, zapewniamy o naszej modlitwie. Msza św. o godz. 1030, w która będzie sprawowana m.in. w intencji Solenizantów.


4. Dziękujemy panu Tomaszowi Sekulskiemu wraz z rodziną za zbudowanie szopki betlejemskiej a młodzieży oazowej i ministrantom za pomoc. Szczególne podziękowanie panu Henrykowi Lubojańskiemu wraz z rodziną i grupom duszpasterskim zaangażowanym w przygotowanie świątecznego wystroju.


5. Wizyta duszpasterska, kolęda w naszej parafii rozpocznie się 2 stycznia od ul. Orzeszkowej. Szczegółowy plan jest w gablocie.


6. Dziękujemy za wszelkie dary i upominki, które wpłynęły pod bożonarodzeniowe drzewko. Parafianie i dobrodzieje obdarowali ponad 50 rodzin i samotnych oraz starszych ludzi. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


7. Jutro Msza św. w o 700 za parafian z bl 1. przy ul. Żeromskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców bl. 2 przy ul. Żeromskiego.


8. Akcja Katolicka jeszcze rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - Caritas. Dochód przeznaczony jest na biedne dzieci. Można nabyć także opłatki wigilijne. Po chórem są również, za dowolną ofiarę, własnoręcznie zrobione przez młodzież oazową pierniczki i sianko na stół wigilijny.


9. Dziś Harcerze ze Szczepu Huragan będą roznosić do naszych domów Betlejemskie Światło Pokoju od godz. 1000. Prosimy o przygotowanie świec. Światło można także odpalić od lampionu w naszym kościele. Jest to ogień który został zapalony w Betlejem w Grocie Narodzenia Pańskiego i jest przekazywany przez skautów i harcerzy na zasadzie sztafety.


10. Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. Regulamin w gablocie i u katechetów w szkole.


11. Dziś ministranci rozprowadzają oscypki. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.


12. Po Mszy św. o 900, 1030 i 1200 zapraszamy do Kawiarenki-Konfraterni „Pod Skrzydłami” na kawę, herbatę, ciasto w gronie najbliższych na chwilę zatrzymania się i spotkanie z bliźnim. Można wymienić ciekawą książkę i zobaczyć wystawę patriotyczną „Ojcowie niepodległości”.


13. W minionym tygodniu z naszej parafii Bóg powołał do wieczności śp. Emilię Lichota. Polećmy ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.


14. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionych świąt w gronie rodzinnym. Niech Dziecię Jezus błogosławi.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk