Warszawa
1939684
Your IP: 18.232.53.231
2019-08-24 10:31

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
2 grudnia 2018 r. – I Niedziela Adwentu


1. W tym tygodniu: w piątek. wsp. św. Ambrożego, w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – święto patronalne Domowego Kościoła. Zapraszamy na nowennę przed tą uroczystością codziennie o 1730.


2. Dziś o godz. 1400 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii oraz ich rodziców. O godz. 1700 zmiana tajemnic różańcowych, spotkanie Pierwszą Różą Męską a o godz. 1900 Wieczór Uwielbienia.


3. Od dziś jest czynna w dolnym kościele – kawiarenka–konfraternia „POD SKRZYDŁAMI”. Po Mszy św. godz.. 900, 1030 i 1200 będzie można w dobrych warunkach wypić kawę, herbatę, spożyć coś słodkiego, spotkać się z kim bliskim, porozmawiać. Zapraszamy.


4. We wtorek o godz. 1800 Msza św. z modlitwą przed Najświętszego Sakramentem o uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne za przyczyną św. Michała Archanioła.


5. W I czwartek o 1800 Msza św. w int. świętych i licznych powołań kapłańskich i zakonnych oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. W I piątek spowiedź dla dzieci od g. 1530 i Msza św. o 1630, spowiedź dla dorosłych od 1700. Kancelaria Parafialna w I piątki będzie nieczynna. Do chorych udamy się bezpośrednio przed świętami 21 grudnia.


6. Zachęcamy do całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. Chętnych prosimy o wpis do zeszytu adoracji. W I piątek na Mszy św. wieczornej będzie przedstawienie nowego Superiora Bractwa Adoracji. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich adorujących na spotkanie w dolnym kościele.


7. Wzorem lat ubiegłych, organizujemy w Adwencie Drzewko Bożonarodzeniowe, pod którym parafianie mogą składać dary dla osób i rodzin najbardziej potrzebujących. Prosimy znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej o zgłaszanie najpilniejszych potrzeb i adresów do sekretariatu. Dziękujemy za pomoc w akcji Stalowowolska Paczka Pomocy dla Seniorów.


8. Akcja Katolicka rozprowadza świece Caritas w cenie 5 zł, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.


9. W parafii rozprowadzane są przez Liderów Blokowych i ministrantów opłatki wigilijne. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościoła. Prosimy o życzliwość względem tych, którzy roznoszą opłatki i w miarę możliwości wsparcie które służy nam wszystkim. Liderów blokowych po odbiór opłatków zapraszamy jeszcze w tym tygodniu od w godz. od 1100 do 1500 w biurze domu zakonnego.


10. Od jutra zapraszamy na RORATY w dni powszednie o godz. 600 rano. O oprawę liturgiczną Mszy św. roratnich prosimy grupy duszpasterskie według grafiku w gablocie z ogłoszeniami. Po Roratach zapraszamy dzieci na drożdżówki oraz gorącą herbatę i kakao a dorosłych na kawę do dolnego kościoła. Przez czas adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 700 rano.


11. Dziękujemy mieszkańcom bl. Orzeszkowej 7 za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji jutro o godz. 1800. W następnym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców
bl. Metalowców 15.


12. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii od 17 grudnia, już teraz prosimy o modlitwę w tej intencji.


13. 8 grudnia o godzinie 1200 godzina łaski. Zapraszamy do modlitwy.


14. Polećmy Bożemu miłosierdziu zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej śp. Elżbietę Oleksak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


15. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia


W Adwencie RORATY w dni powszednie o godz. 600 rano.

O oprawę liturgiczną Mszy św. roratnich prosimy:

- w poniedziałki: - Akcję Katolicką i Róże Różańcowe,

- we wtorkidzieci ze SP nr 4

- w środy - młodzież oazowa, Klub Młodzieżowy oraz przygotowujący się do bierzmowania,

- w czwartkidzieci ze SP nr 1,

- w piątki - Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu i Parafialny Klub Seniora

- w soboty - Odnowa w Duchu Świętym, Apostolstwo M.B. Patronki Dobrej Śmierci oraz Domowy Kościół.

Po Roratach zapraszamy dzieci i młodzież na drożdżówki oraz gorącą herbatę i kakao a dorosłych na kawę i coś słodkiego do kawiarenko-konfraterni „POD SKRZYDŁAMI” w dolnym kościele.
Przez czas adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 700 rano.


 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk