Warszawa
1569329
Your IP: 18.234.88.196
2019-05-25 22:23

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 listopada 2018r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata


1. Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Akcji Katolickiej, w piątek święto św. Andrzeja Apostoła.


2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030 poświęcenie opłatków wigilijnych, które liderzy blokowi i ministranci będą przynosić do naszych domów i rodzin. Ofiary zbierane przy tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Prosimy o życzliwość względem tych, którzy będą roznosić opłatki wigilijne i w miarę możliwości wsparcie, które służyć będzie nam wszystkim. Liderów blokowych po odbiór opłatków zapraszamy do kancelarii w godz. od 1100 do 1500 i od 1600 do 1730. do końca tego tygodnia.


3. Od czwartku o 1730 nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.


4. Od następnej niedzieli czynna będzie w dolnym kościele – kawiarenka – konfraternia „POD SKRZYDŁAMI”. Po Mszy św. będzie można w dobrych warunkach wypić kawę, herbatę, spożyć coś słodkiego, spotkać się z kim bliskim, porozmawiać.


5. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dziś o 1900 w intencji Miasta Stalowa Wola, którą dziś poprowadzi Apostolstwo Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

 

6. Z racji I soboty miesiąca zachęcamy do Nabożeństwa do Matki Bożej.


7. W przyszłą niedzielę o godz. 1400 Msza św. dla dzieci klas przygotowujących się do I Komunii oraz ich rodziców. O godz. 1700 nieszpory i zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie z Pierwszą Męską Różą Różańcową.


8. Msza za zmarłych wyszczególnionych w listopadowych wypominkach będzie odprawiona w następną niedzielę o godz. 1030.


9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – I Niedziela Adwentu. Zapraszamy w Adwencie (od 3 grudnia) na RORATY w dni powszednie o godz. 600 rano. O oprawę liturgiczną Mszy św. roratnich prosimy:
- w poniedziałki: Akcję Katolicką i Róże Różańcowe,
- we wtorkidzieci ze SP nr 4
- w środy - młodzież oazowa, Klub Młodzieżowy oraz przygotowujący się do bierzmowania,
- w czwartkidzieci ze SP nr 1,
- w piątki - Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu i Parafialny Klub Seniora
- w soboty - Odnowa w Duchu Świętym, Apostolstwo M.B. Patronki Dobrej Śmierci oraz Domowy Kościół.
Po Roratach zapraszamy dzieci na drożdżówki oraz gorącą herbatę i kakao do dolnego kościoła. Przez czas adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 700 rano.


10. Dziękujemy mieszkańcom ul. Staffa i Gałczyńskiego za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji w poniedziałek. W następnym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców ul. Orzeszkowej 7.


11. Ruszyła akcja Stalowowolska Paczka Pomocy – edycja SENIOR. Prosimy o składanie artykułów spożywczych i chemicznych w koszu w tyłu kościoła. Szczegóły na plakacie. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za pomoc.


12. Polećmy Bożemu miłosierdziu zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej śp. Celinę Prezydent i Izabelę Kropiowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

13. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia


Słowo ks. Proboszcza

Drodzy Parafianie

Dziś przeżywamy Niedzielę CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu” (J 18, 37). Adwent, który rozpocznie się za tydzień, jest takim radosnym i pełnym nadziei wsłuchiwaniem w Jego słowa i wypełnianiem ich w codziennym życiu.
Drodzy Parafianie, przed naszym kościołem stoi figura Chrystusa w otoczeniu Świętych, którą wielu nazywa pomnikiem Chrystusa Króla… Niech więc słowa pieśni „Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!” przepełniają nasze serca i nasze życie. Wielkim naszym zadaniem jest zatem osobista relacja z naszym Zbawicielem, codzienna modlitwa, niedzielna Eucharystia i regularna spowiedź wraz ze słuchaniem i wypełnianiem Słowa Bożego – Ewangelii. Nie pomnik lecz wiara, nie statua lecz miłość, nie figura lecz nadzieja – Chrystus wczoraj i dziś, Chrystus tan sam także na wieki.

Wasz Proboszcz

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk