Warszawa
1480158
Your IP: 34.228.38.35
2019-04-22 23:08

Wydarzenia

4 listopada 2018 r. w Stalowej Woli odbyła się uroczystość poświęcenia figury Najświętszego Serca Pana Jezusa

Przed kościołem pw. Trójcy Świętej stanęła wykonana w brązie postać Zbawiciela, który szeroko otwartymi ramionami zaprasza wszystkich, by w Jego Najświętszym Sercu odnaleźli pokrzepienie. U stóp Chrystusa widnieje dwunastu świętych wyznawców i męczenników za wiarę.                                                

Ks. Mieczysław Kucel – proboszcz parafii wraz z braćmi w kapłaństwie i parafialną wspólnotą zaprosił na to niezwykłe w życiu wspólnoty wydarzenie Przełożonego Generalnego ks. Dariusza Wilka, który dokonał poświęcenia. W uroczystości uczestniczyli kapłani z dekanatu stalowowolskiego z ks. Dziekanem, współbracia zakonni, wykonawca pomnika, fundator i licznie zgromadzeni wierni.

Autorem figury Chrystusa jest krakowski artysta Czesław Dźwigaj, którego rzeźby, monumenty ze spiżu, witraże, medale i plakiety znane są w kraju i za granicą. Jest wykonawcą niemal 70 pomników papieża Jana Pawła II, a także pomnika Eugeniusza Kwiatkowskiego w Stalowej Woli.

Rzeźba stanowi kompozycję przedstawiającą Jezusa Chrystusa z wyraźnym zaakcentowaniem Najświętszego Serca, które jest źródłem świętości dla otaczających Go wyznawców i męczenników – polskich świętych i błogosławionych, w tym dwóch michalickich kapłanów: Wojciecha Nierychlewskiego i Władysława Błądzińskiego.

Postać Jezusa otacza u Jego stóp dwunastu polskich świętych i błogosławionych:

 • Bł. ks. Bronisław Markiewicz
 • Św. Jan Paweł II
 • Św. Faustyna Kowalska
 • Św. Maksymilian Maria Kolbe
 • Św. Adam Chmielowski (Brat Albert)
 • Św. bp. Józef Sebastian Pelczar
 • Bł. ks. Wojciech Nierychlewski
 • Bł. ks. Władysław Błądziński
 • Św. Stanisław Kostka
 • Bł. ks. Jerzy Popiełuszko
 • Św. Królowa Jadwiga
 • Św. bp. Stanisław ze Szczepanowa
  http://www.michalici.pl/

Foto-relacja z poświęcenia figury Chrystusa w naszej parafii.
Uroczystego poświęcenia dokonał Ojciec Generał Zgromadzenia św. Michała Archanioła ks.Dariusz Wilk.
Na uroczystość przybyli księża z Dekanatu Stalowowolskiego oraz zaproszeni goście - Artysta i projektant figury Czesław Dźwigaj oraz wykonawcy postumentu i terenu wokół postumentu a także projektanci aktualnych i planowanych prac budowlanych wokół naszego kościoła. Serdecznie Bóg zapłać fundatorowi panu Michałowi Stępniowskiemu za ideę oddania czci Jezusowi Chrystusowi przez postawienie przed naszą świątynią figury Jezusa ze szczególnym akcentem Jego Najświętszego Serca i Świętymi Polskimi, którzy otaczają Zbawiciela u Jego Stóp. Dziękujemy za sfinansowanie samej figury i wszystkich prac związanych z jej postawieniem. Niech Jezus Chrystus będzie uwielbiony w naszych sercach i dziełach rąk ludzkich.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk