Warszawa
1569281
Your IP: 18.234.88.196
2019-05-25 22:20

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 października 2018 r. – XXX Niedziela Zwykła


1. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych, główną Mszę św. o godz. 1400 w intencji zmarłych pochowanych na tutejszym cmentarzu będą celebrowali kapłani dekanatu stalowowolskiego. Po Mszy św. uroczysta procesja z modlitwą za zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 1600. O godz. 1900 zapraszamy na nieszpory żałobne, które odbędą się na cmentarzu przy Krzyżu, wyjście procesyjne nastąpi po Mszy św. wieczornej, prosimy o zabranie ze sobą świec. Nieszpory poprowadzi młodzież oazowa i Harcerze. W piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny, Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o 600, 700, 900 i 1800.


2. W dniach od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych - można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować wyłącznie za zmarłych, w pozostałe dni listopada - odpust cząstkowy również wyłącznie za zmarłych. Warunkiem zyskania odpustu jest brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie modlitwy "Ojcze nasz…", „Wierzę w Boga…” i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.


3. W następną niedzielę o godz. 1030 nastąpi uroczyste poświęcenie przez Ojca Generała naszego Zgromadzenia figury Najświętszego Serca Pan Jezusa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.


4. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Wszystkim, którzy użyczyli noclegów i w inny sposób pomogli w organizacji Oazy Modlitwy dla michalickiej młodzieży.


5. Dziś o godz. 1900 adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Miasta Stalowa Wola poprowadzi wspólnota Żywego Różańca, zachęcamy do wspólnej modlitwy.


6. We środę, w przeddzień Wszystkich Świętych - 31 października w naszej Parafii „Noc Świętych”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1800, następnie litania do wszystkich Świętych i adoracja Najśw. Sakramentu i procesja na cmentarz – tam odśpiewamy I nieszpory uroczystości Wszystkich Świętych. Włączmy się w świętowanie tego dnia i przebierzmy się za dowolnie wybranego świętego.


7. Rozwiązanie konkursu o różańcu 04 listopada po Mszy św. dla dzieci o godz. 1200. Tematem pracy jest wybrana tajemnica różańcowa. Format kartki A3 lub A4, technika dowolna. Prace do końca października prosimy składać u katechetów lub w kościele podczas nabożeństwa.


8. W I czwartek wieczorna Msza św. w intencji: o powołania kapłańskie i zakonne oraz za liturgiczną służbę ołtarza. W I piątek od godz. 900 kapłani udadzą się do chorych. Spowiedź dla dzieci od g. 1530 i Msza św. o 1630, spowiedź dla młodzieży i dorosłych od 1700. Kancelaria Parafialna w I piątki będzie nieczynna. Zachęcamy do całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, która zakończy się pierwszo-sobotnim nabożeństwem o 545 w sobotę.


9. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii.


10. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Prosimy o czytelne wypełnienie WYPOMINKÓW i złożenie w zakrystii lub w kancelarii. Wypominki w naszym kościele będą odprawiane od 2 do 30 listopada oprócz każdej środy i czwartku o godz. 1730.


11. Chór Gaude Vite obchodzi 10-lecie istnienia i z tej okazji zaprasza na Jubileuszowy Koncert w dniu 3 listopada o godz. 1700 w MDK. Wstęp wolny.


12. Dziękujemy mieszkańcom domków przy ul. Sienkiewicza za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Modlimy się za nich w poniedziałek o godz. 1800. W następnym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców domków przy ul. Asnyka.


13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Marię Rutkowską. Polećmy ją i naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu….


14. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk