Warszawa
1680739
Your IP: 54.209.227.199
2019-06-20 06:04

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 września 2018 r. – XXVI Niedziela Zwykła


1. Dziś kazania głosi ks. Michał Prokopiw. Obecny jest wśród nas także ks. Kazimierz Szydło. O godz. 1030 będzie okazja do podziękowania obydwu kapłanom za pracę w naszej Parafii. W godzinach od 1300 do 1730 zapraszamy całe rodziny dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału we wspólnej zabawie podczas Parafialnego Pikniku Rodzinnego „Z Aniołami na Zatorzu”. Parafia wraz z Oratorium przygotowały bardzo wiele atrakcji, występy na scenie, gry i zabawy, konkursy, dmuchańce oraz atrakcje kulinarne: ciasto, grill. Zechciejmy uczestniczyć w Pikniku jako wyraz budowania wspólnoty parafialnej.


2. Dziś o 1200 zapraszamy na Mszę dla dzieci całe rodziny i prosimy o przebranie się za św. Michała Arch. zarówno najmłodszych jaki starsze dzieci i dorosłych. Po Mszy wspólne anielskie zdjęcie i nagrody za najlepsze przebranie.


3. Również dziś o godz. 1900 adorację Najświętszego Sakramentu w intencji miasta Stalowa Wola poprowadzi Bractwo Adoracyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


4. W tym tygodniu w pon. wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek wspomnienie Aniołów Stróżów, czwartek św. Franciszka z Asyżu, piątek wspom. św. Faustyny Kowalskiej.


5. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 1730. Zapraszamy wszystkie wspólnoty duszpasterskie do aktywnego udziału modlitwie różańcowej według grafiku, który jest w gablocie.


6. W I wtorek m-ca po Mszy św. w intencjach zbiorowych o godz. 1800 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne z modlitwą wstawienniczą za przyczyną św. Michała Archanioła.


7. W I czwartek o godz. 1800 Msza św. w intencji o gorliwe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz liturgicznej służby ołtarza.


8. W I piątek kapłani do chorych udadzą się od godz. 900. Spowiedź dla dzieci od godz. 1530 i Msza św. o 1630, spowiedź dorosłych od godz. 1700. Z piątku na sobotę zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu. Zapisy na poszczególne godziny przy stoliku.


9. Msza św. dla rodziców i dzieci I-komunijnych w niedzielę 7 X o 1400. Obecność obowiązkowa.


10. W najbliższą niedzielę w kaplicy pw Św. Michała Arch. Przełożony Generalny naszego Zgromadzenia ks. Dariusz Wilk poświęci witraże bł. Ks. Markiewicza i bł. Ks. Popiełuszki.


11. Za dwa tygodnie 14 października będzie u nas gościł ks. Jan Juszko, który aktualnie pracuje na Białorusi. Wygłosi kazania a po Mszach św. będzie można złożyć ofiary jako pomoc w budowie kościoła w Mińsku.


12. We wtorek – 9 X o godz. 1900 w kaplicy Zmartwychwstania rozpoczynamy w naszej Parafii katechezy przedmałżeńskie. Zapisy u ks. Dariusza zakrystii po każdej Mszy św. niedzielnej.


13. Prosimy o zgłaszanie do końca tygodnia u ks. Krzysztofa Konopki lub w zakrystii chęć przyjęcia na nocleg młodzieży z Polski, która w dniach 19-21 X będzie przeżywać Oazę Modlitwy.


14. W przyszłą niedzielę o godz. 1700 nieszpory, nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic.


15. Dziękujemy mieszkańcom bl. 27 i 29 przy ul. Ofiar Katynia za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Modlimy się za nich w poniedziałek o godz. 1800. W następnym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 31 przy ul. Ofiar Katynia.


16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Juliana Wołszyna i śp. Kazimierę Szelest. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…


17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.


SŁOWO KSIĘDZA PROBOSZCZA

Drodzy Parafianie

W naszych codziennych pacierzach zakonnych modlimy się za Kościół św. za przyczyną naszego Patrona św. MICHAŁA ARCHANIOŁA. Zachęcam do takiej lub podobnej modlitwy za wspólnotę ludzi ochrzczonych. Nasza modlitwa za Kościół Święty zawiera się w słowach:

Boże miłości niezgłębiona, przez Jezusa Chrystusa objawiłeś prawdę wszystkim ludziom. Błagamy za przyczyną św. Michała Archanioła zachowaj Kościół święty jako znak zbawienia. Użycz mu trwałego pokoju. Niech zajaśnieje w nim wiara, nadzieja i  miłość, aby stał się podstawą zjednoczenia całej rodziny ludzkiej. Amen.

Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej różańcowej modlitwy. Niech Matka Boża Różańcowa, w naszym kościele w znaku figury Fatimskiej z nową koroną ufundowaną przez parafianina, wyprasza u swego Syna potrzebne łaski dla nas, naszej parafii i całego Kościoła oraz dla tych, którzy najbardziej potrzebują łaski Bożej.

Wasz Proboszcz


 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk