Warszawa
1680721
Your IP: 54.209.227.199
2019-06-20 06:03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 września 2018r. – XXV Niedziela Zwykła


1. W tym tygodniu w czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w piątek św. Wacława. W sobotę obchodzimy święto patronalne księży Michalitów - Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – uroczystość odpustowa. Wszystkich serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, homilię wygłosi ks. Michał Prokopiw. Jest to też dzień Patrona Policji. W kaplicy św. Michała Arch. w DPS Msza św. o 10.00.


2. Codziennie, do piątku włącznie, o godz. 17.30 odprawiamy nowennę przed uroczystością Św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy.


3. W następną niedzielę kazania głosić będzie ks. Michał Prokopiw. Obecny będzie wśród nas także ks. Kazimierz Szydło. O godz. 10.30 będzie okazja do podziękowania obydwu kapłanom za pracę w naszej Parafii. W godzinach od 13.00 do 17.30 zapraszamy całe rodziny dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału we wspólnej zabawie podczas Parafialnego Pikniku Rodzinnego „Z Aniołami na Zatorzu”. Parafia wraz z Oratorium przygotowały bardzo wiele atrakcji, występy na scenie, gry i zabawy, konkursy, dmuchańce oraz atrakcje kulinarne: ciasto, grill. Nadal potrzebujemy WOLONTARIUSZY do pomocy przy organizacji Pikniku. Chętnych zapraszamy do współpracy.


4. W Stalowej Galerii nadal jest wystawa: „Polacy ratujący Żydów.” Zapraszamy.


5. Zachęcamy parafian do jednej godziny adoracji raz w tygodniu i wstępowanie do Bractwa Adoracyjnego. Deklaracje znajdują się na stoliku.


6. Serdecznie zapraszamy na WARSZTATY PISANIA IKON – „Archanioł Michał w ikonografii koptyjskiej”. Szczegóły na plakacie w gablocie.


7. Ministranci wraz ks. Opiekunem składają za każdy dar serca złożony przy okazji „oscypków” serdeczne „Bóg zapłać”. Zebrano kwotę: 1024 zł.


8. Za tydzień o godz. 10.30 nastąpi poświęcenie ofiarowanej przez naszego parafianina korony do figury Matki Bożej Fatimskiej jako przygotowanie do nabożeństw różańcowych. Wzorem ubiegłego roku różaniec w poszczególne dni prowadzić będą poszczególne grupy duszpasterskie. Lista znajduje się w gablocie.


9. W następną niedzielę na godzinę 12.00 zapraszamy na Mszę św. dla dzieci całe rodziny i prosimy o przebranie się za św. Michała Archanioła zarówno najmłodszych, jaki starsze dzieci i dorosłych. Po Mszy wspólne anielskie zdjęcie i nagrody za najlepsze przebranie. O godz. 19.00 adorację Najświętszego Sakramentu w intencji miasta Stalowa Wola poprowadzi Bractwo Adoracyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


10. Prosimy o zgłaszanie do ks. Krzysztofa lub w zakrystii chęć przyjęcia na nocleg młodzieży z Polski, która w naszej parafii będzie przeżywać Oazę Modlitwy.


11. Zapraszamy na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kół. Żywego Różańca w dniu 6 października u Ojców Dominikanów w Tarnobrzegu.

 

12. W dniu 27 września (czwartek) w budynku Biblioteki Międzyuczelnianej odbędzie się spotkanie informacyjne na temat „Czyste powietrze” – termomodernizacja i dofinansowanie. Zachęcamy do udziału.

 

13. Dziękujemy mieszkańcom bl. 41 przy ul. Popiełuszki za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Modlimy się za nich w poniedziałek o godz. 18.00. W następnym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 27 i 29 przy ul. Ofiar Katynia.


14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Kazimierza Kochan. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu…


15. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk