Warszawa
1569324
Your IP: 18.234.88.196
2019-05-25 22:22

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 lipca 2018 r. – XVI Niedziela Zwykła


1. Dziś oraz w środę po każdej Mszy św. z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców błogosławieństwo pojazdów mechanicznych oraz modlitwa w intencji kierowców. W czasie poświęcenia będą zbierane ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.


2. Bóg zapałać za ofiary do puszek – zebrano 1600 zł. - na pomoc dla chorego Pana Grzegorza. Osobiste podziękowanie od pana Grzegorza jest w gablocie.


3. Pragniemy utworzyć „Duchową Bibliotekę”, która będzie pomocna w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Książki będą znajdować się przy stoliku Bractwa Adoracji. Prosimy parafian o przynoszenie książek, które ubogacą tworzoną „Duchową Bibliotekę”.


4. Dziś w naszej parafii jest możliwości rejestracji, jako potencjalny Dawca szpiku w ramach akcji „Pomóż Eli i Innym”. Szczególne poszukujemy dawcy szpiku dla Eli Nitek, która ma 23 lata i jest naszą parafianką. Aby Ela mogła wrócić do zdrowia potrzebuje pomocy nieznanej sobie osoby. Dlatego tak ważna jest rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku. Akcja przy naszym kościele potrwa od 10.00 do 13.00.


5. Intencje za zmarłych od uczestników pogrzebu odprawiane są w naszym kościele. Jeśli rodzina nie zgłosi się po terminy Mszy św., wtedy Msze św. odprawiane będą w kaplicy św. Michała Arch. w DPS przy ul. Dmowskiego 2a.


6. W środę dzień imienin ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Ordynariuszu.


7. Bóg zapłać mieszkańcom bl 12 i 13 przy ul. Dmowskiego za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Jutro Msza św. w ich intencji o godz. 18.00. W następnym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 14 i 15 przy ul. Dmowskiego.


8. W dniach 4–12 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli na Jasną Górę. Deklaracje i zapisy przyjmowane są w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30. Zapraszamy do Duchowego pielgrzymowania. Duchowy uczestnik zobowiązany jest w czasie trwania pielgrzymki do udziału we Mszy Św., odmówienia części Różańca, odmówienia Apelu Jasnogórskiego oraz złożenie ofiary w kwocie 5 zł.


9. Za tydzień o 19.00 adorację w intencji naszego miasta poprowadzi Neokatechumenat. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


10. Zgubiono aparat słuchowy w okolicach ul. Żeromskiego i Jubilatu. Ewentualnego znalazcę prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej.


11. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.


Czcigodny Księże Proboszczu,
zwracam się z wielką prośbą o poinformowanie Parafian o możliwości rejestracji, jako potencjalny Dawca szpiku podczas akcji „Pomóż Eli i Innym”, która odbędzie się:

Parafia Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli (Michalici)
Ul. Ofiar Katynia 57, Stalowa Wola
22.07.2018 godz. 10:00 - 13:00

Ela Nitek ma 23 lata i razem z rodziną pochodzi ze Stalowej Woli. Na co dzień uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi jeżdżąc na rowerze i oglądając filmy. Spokojny i poukładany tryb życia Eli został jednak przerwany niespodziewaną diagnozą. Ostra białaczka limfoblastyczna, bo właśnie na tę chorobę cierpi, całkowicie wywróciła do góry to wszystko co dawało poczucie bezpieczeństwa. Od marca rzeczywistością Eli jest chemia, kroplówki i szpitalne korytarze. Aby Ela mogła wrócić do zdrowia potrzebuje pomocy nieznanej sobie osoby. Dlatego tak ważna jest rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku.
Kościół Rzymskokatolicki pw. Trójcy Przenajświętszej
Katynia Ofiar Katynia 57
37-450 Stalowa Wola


W obchody jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej wpisane zostały także dary duchowe. Jednym z nich było rozpoczęte dnia 7 października 2017 r. Jerycho Różańcowe, które podjęły wszystkie parafie oraz wspólnoty zakonne na terenie diecezji. Całodobowe modlitewne czuwanie odbywało się w każdej parafii diecezji sandomierskiej, podczas którego modlono się o błogosławione owoce przeżywanego jubileuszu powstania diecezji. We wtorek, 24 lipca w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Radomyślu nad Sanem nastąpi zakończenie jubileuszowego Jerycha Różańcowego.
Zapraszamy kapłanów, siostry zakonne, wiernych świeckich oraz wspólnoty parafialne do Radomyśla nas Sanem, aby wspólnie podziękować za ten czas modlitwy i duchowego umocnienia.
Program spotkania:
Godz. 16.30 – Diecezjalne czuwanie Legionu Maryi przed Najświętszym Sakramentem.
Godz. 17. 45 – zakończenie czuwania.
Godz. 18.00 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza.
Godz. 19.00 – Agapa

Ks. Marek Kumór Dyrektor Duszpasterstwa


STUDIUM ŻYCIA RODZINNEGO DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ

zaprasza na rok akademicki 2018/2019
MŁODZIEŻ,MAŁŻONKÓW, RODZICÓW, KATECHETÓW, NAUCZYCIELI
Tematyka Studium obejmuje min. wiedzę z zakresu teologii, psychologii, pedagogiki, odpowiedzialnego rodzicielstwa i komunikacji
w małżeństwie.

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ OD PAŹDZIERNIKA DO CZERWCA,
DWA RAZY W MIESIĄCU W SOBOTY SĄ BEZPŁATNE

Na adres Sekretariatu Studium do 10 września należy przesłać: podanie, życiorys, kopię dokumentu stwierdzającego przynajmniej średnie wykształcenie oraz trzy zdjęcia

INAUGURACJA STUDIUM ŻYCIA RODZINY 15.09.2018r. godz. 9.00. Instytut Teologiczny w Sandomierzu

Adres: Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin
ul. Mariacka 9, 27 - 600 Sandomierz

Tel. 15 833 26 56 ; 506142343 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk