Warszawa
1136483
Your IP: 34.224.102.60
2019-01-21 07:41

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
20 maja 2018 r. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego


1. Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła - drugi dzień Zielonych Świąt. Ten tydzień jest ostatnim czasem obowiązkowej spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej


2. Całodobowe czuwanie modlitewne Jerycho w naszej parafii będziemy przeżywać od 24 do 25 maja – od 18.00 w czwartek do 19.00 w piątek. Pełna informacja w gablocie i u liderów grup oraz na stronie internetowej. Zachęcamy do Wspólnej modlitwy w intencji Diecezji. Spotkanie z Liderami grup duszpasterskich po Mszy św. wieczornej w poniedziałek.


3. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej – w naszej Parafii odpust. Uroczystą sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i wygłosi Słowo Boże ks. Mariusz Kozłowski, Proboszcz z Gorzyc – niedawny nasz sąsiad z parafii Jana Pawła II. Prosimy o pomoc poszczególne grupy duszpasterskie w przygotowaniu uroczystości poprzez oprawę liturgiczną, przystrojenie placu przed kościołem i kościoła. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian, grupy skupione przy parafii, młodzież, chłopców z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatków oraz dzieci w strojach pierwszokomunijnych.


4. W dniu odpustu przed kościołem „stragan parafialny”: popcorn, lemoniada, krówki parafialne „Ciaćki”. Dochód przeznaczony jest dla młodzieży na akcje wakacyjne.


5. Dziś naszej parafii Rocznica Pierwszej Komunii Św. o godz. 12.00. Msza św. dla dzieci i ich rodziców o godz. 12.00. Do środy włącznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na nabożeństwo majowe i Mszę św. dziękczynną.


6. Dziś Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Wykład po Mszy św. o 10.30 poprowadzi pani Maria Dekert, psychoterapeuta. Temat spotkania: Na granicy - "Sytuacje kryzysowe u nastolatków". Zapraszamy. Dzieci mają zapewnioną opiekę.


7. Zapraszamy do udziału w parafialnym konkursie pt „PORTRET MOJEJ MAMY”. Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Regulamin u katechetów, w gablocie i na naszej stronie internetowej. Prace w formie plastycznej, fotograficznej, opowiadania lub wiersza prosimy składać w kancelarii parafialnej do dnia 23 maja. Rozwiązanie konkursu po Mszy św. 12.00 w następną niedzielę.


8. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w naszej parafii o 18.00 bierzmowanie. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży, aby przyjęła sakrament dojrzałości godnie, z radością i w duchu odpowiedzialności za Kościół Powszechny. Spowiedź przed bierzmowaniem w środę od 16.00 do 18.00. W poniedziałek, wtorek środę triduum przed bierzmowaniem o godz. 17.30 obecność obowiązkowa. W środę adoracja przeniesiona do Kaplicy Zmartwychwstania.


9. W sobotę 26 maja Dzień Matki – pamiętajmy o życzeniach, odwiedzinach i modlitwie za nasze mamy.


10. Organizujemy wyjazd na koncert Jednego Serca i Jednego Ducha do Rzeszowa w Boże Ciało, koszt wyjazdu 20 zł. płatne przy zapisie w kancelarii zakrystii i u ks. Kazimierza.


11. Bardzo dziękujemy wszystkim trwającym przed Najświętszym Sakramentem. Ta modlitwa jest wielkim skarbem całego Kościoła szczególnie naszej parafii i miasta Stalowa Wola.


12. Poniedziałkowa wieczorna Msza św. będzie m.in. w intencji mieszkańców bl. 2 ul. Niezłomnych którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców z ul. Niezłomnych 2b i 2c.


13. Zakończono prace remontowe w sali teatralnej. Zamontowane zostało nowe oświetlenie na widowni, scenie i sterowanie oświetleniem oraz nagłośnienie.


14. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Genowefa Jatczak. Plećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…


15. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.


Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi Oratorium

prowadzi nabór dzieci w wieku od 7 do 17 lat na wyjazd do Torunia, który odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2018 r.

Zapewniamy zakwaterowanie, wyżywienie, bilety wstępu i przewodnika.
Więcej informacji w siedzibie Oratorium lub pod numerem telefonu 791 081 017


 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk