Warszawa
1136519
Your IP: 34.224.102.60
2019-01-21 07:43

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 maja 2018 r. – VI Niedziela Wielkanocna

 

1. W przyszłą niedzielę dzieci z naszej parafii przeżywać będą uroczystość I Komunii św. – o godz. 9.00 szkoła podst. nr 4 i o godz. 12.00 szkoła podst. nr 1. Spowiedź przed uroczystością dla dzieci oraz ich rodziców będzie w sobotę od godz. 15.00 do 17.00. W poniedziałek, środa, czwartek i piątek próba dzieci pierwszokomunijnych o godz. 18.45. oraz w piątek o 16.00. Adoracja przeniesiona do Kaplicy Zmartwychwstania.

2. We wtorek Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika - głównego Patrona Polski i naszej diecezji. Dzień Imienin ks. Stanisława Prokuskiego.

3. Rozpoczął się maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są codziennie o godz. 17.30 oraz dodatkowo o 20.00 w czwartki pod figurą Matki Bożej.

4. Zapraszamy do udziału w parafialnym konkursie pt „PORTRET MOJEJ MAMY”. Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Regulamin u katechetów, w gablocie i na naszej stronie internetowej. Prace w formie plastycznej, fotograficznej, opowiadania lub wiersza prosimy składać w kancelarii parafialnej do dnia 23 maja.

5. Dziś o 17.00 nabożeństwo majowe i zmiana tajemnic różańcowych oraz obowiązkowe spotkanie dla Zelatorów w dolnym kościele

6. Zachęcamy do codziennej lektury Słowa Bożego – pomocą może służyć książeczka Oremus zawierająca czytania na każdy dzień, którą można nabyć pod chórem.

7. W tym tygodniu przypadł jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. proboszcza – uroczystości jubileuszowe w naszej parafii z tej okazji odbędą się 3 czerwca o godz. 10.30. Już teraz serdecznie zapraszamy.

8. Dziękujemy serdecznie ks. diakonowi Patrykowi Łapa za obecność pośród nas. Za wszelką pomoc w kościele, parafii i podczas katechezy i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obiecujemy modlitwę o wytrwanie w powołaniu i świętość życia kapłańskiego. Święcenia ks. Diakona Patryka w Krakowie dnia 19 maja p godz. 11.00 w kościele pw. Bł. Anieli Salawy ul. Kijowska 29.

9. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu zaprasza na konkurs: Rodzinne Pielgrzymowanie w Roku Jubileuszowym. Więcej informacji na plakatach w gablocie.

10. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców przy ul. Bema, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W nadchodzącym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców ul. Okrzei.

11. W sobotę 5 maja 2018 r. z racji 200-lecia Diecezji będziemy przeżywać Jubileusz Ludzi Pracy Rzemieślników i Przedsiębiorców. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą świętą w Bazylice Katedralnej, a po niej w Domu Katolickim będzie miało miejsce spotkanie, następnie na Wzgórzu u OO. Dominikanów wspólna Agapa. Serdecznie zapraszamy.

12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk