Warszawa
1130305
Your IP: 34.203.213.116
2019-01-19 14:23

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
22 kwietnia 2018 r. – IV Niedziela Wielkanocna

 

1. Dzisiaj niedziela Dobrego Pasterza – początek tygodnia modlitw o powołania do służby w Kościele. Za tydzień o godz.10.30 uroczysta Msza jubileuszowa dla par małżeńskich, które w tym roku obchodzą jubileusz 65, 60, 55 i 50 lat sakramentu małżeństwa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy czcigodnych Jubilatów, rodziny oraz znajomych.


2. Jutro Uroczystość Św. Wojciecha biskupa i męczennika - głównego Patrona Polski.


3. W środę święto św. Marka Ewangelisty, dzień modlitw o urodzaje. W piątek dzień przebłagania za grzechy przeciwko życiu.


4. Serdecznie dziękujemy za życzliwość i pomoc finansową złożoną z potrzeby serca do puszek na rzecz naszych parafian Doroty i Dariusza Latawiec, którym w pożarze spłonęło mieszkanie. Parafianie złożyli 4.754,26 zł, 5 funtów, 1 dolar USA. „Bóg zapłać”.


5. Trwają prace przy instalacji nowego oświetlenia i nagłośnienia w sali teatralnej. Zostały zamontowane zasłony na oknach w tejże sali w postaci pseudo-witraży o tematyce anielskiej.


6. W nawie bocznej pojawiła się figura Chrystusa, która będzie docelowo umieszczona na placu przed naszym kościołem. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcy, naszemu parafianinowi, który ufundował i w całości pokrył koszty projektu i wykonania figury oraz koszty fundamentu i postumentu pod pomnik Chrystusa. Dziękujemy za tak wielki dar serca. W najbliższym czasie rozpoczną się prace przy fundamencie pod figurę.


7. Nadal prosimy i zachęcamy o współpracy w redagowaniu i wydawaniu parafialnej gazetki Nasze Słowo. Prosimy o kontakt mail: proboszcz . sw @ gmail . com (adres mail proszę pisać bez spacji)


8. Zapraszamy na ewangelizację „Wielka Misja na Placach” przy naszym kościele przez kolejnych czterech niedziel w godzinach od 14.00. Prosimy o modlitwę za naszych obojętnych na wiarę parafian o łaskę powrotu do Boga.


9. Dziś o 16.00 obowiązkowa projekcja filmu o Mszy św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., ze PSP nr 1, serdecznie zapraszamy.


10. Od jutra, co dwa tygodnie w poniedziałki, zapraszamy na spotkania KRĘGU BIBLIJNEGO. Zbiórka o godz. 19.00 przy krzyżu przed kościołem, Spotkania w salce Oazy Dzieci Bożych w domu duszpasterskim. Prosimy zabrać ze sobą Pismo Św. lub aplikację.


11. Trwa nadal akcja makulatura na studnię dla Afryki. Nasi parafianie zebrali 4 tony makulatury. Kontener stoi przy parafii św. Floriana.


12. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. w intencji mieszkańców przy ul. Ciemny Kąt i Przemysłowa, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W nadchodzącym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców ul. Kilińskiego bl. 2 i domki.


13. W naszej Galerii Sztuki wystawa pt. Kawą Malowane – serdecznie zapraszamy.


14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Józefę Wójtowicz, Ryszarda Oczak, Krzysztofa Błachnio, Krzysztofa Zając. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…


15. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.


W Stalowej Galerii ( w dolnym kościele) można obejrzeć ciekawą wystawę prac Czesławy Rybarczyk „Kawą malowane”. Autorka prac jest mieszkanką wielkopolskiego Witkowa, gdzie jak sama mówi – odnalazła swoje miejsce na ziemi. Jest uczestniczką międzynarodowych plenerów malarskich. Tworzy w technikach: olej, akryl, akwarela, tusz, pastel i … kawa. Maluje głównie pejzaże, architekturę, portrety, kwiaty, martwą naturę. Swoje prace prezentuje na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Warto „zejść” na chwilę do Galerii, by zasmakować piękna malowanego kawą.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk