Warszawa
1136471
Your IP: 34.224.102.60
2019-01-21 07:41

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
15 kwietnia 2018 r. – III Niedziela Wielkanocna


1. Zespół redakcyjny zaprasza do współpracy w redagowaniu naszej gazetki parafialnej. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.


2. Dziś Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Spotkanie po Mszy św. o 10:30 pt.: Jak rozmawiać ze zbuntowanym nastolatkiem poprowadzi Jadwiga Mroczek – psycholog i specjalista terapii uzależnień. Dzieci mają zapewnioną opiekę. Zapraszamy serdecznie.


3. Dziś zbiórka do puszek na rzecz naszych parafian z ul. Żeromskiego 3/55 – państwo Dorota i Dariusz Latawiec, którym w pożarze spłonęło mieszkanie. Prosimy o życzliwość i pomoc finansową. Za każdy dar serca składamy serdecznie „Bóg zapłać”.


4. Od dzisiejszej niedzieli X Tydzień Biblijny i Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Zachęcamy do codziennej lektury Słowa Bożego – pomocą może służyć książeczka Oremus zawierająca czytania na każdy dzień, którą można nabyć pod chórem. W naszej parafii rozpoczynają się regularne spotkania Kręgu Biblijnego. Zapraszamy od poniedziałku 23 kwietnia o godz. 19:00 co dwa tygodnie. Krąg poprowadzą ks. Kazimierz i pani Magdalena Koczwara.


5. Zapraszamy na ewangelizację „Wielka Misja na Placach” przy naszym kościele przez kolejnych pięć niedziel w godzinach od 14:00. Prosimy o modlitwę za naszych obojętnych na wiarę parafian o łaskę powrotu do Boga.


6. W niedzielę obowiązkowe projekcje filmu o Mszy św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o 16:00 dla PSP nr 1


7. W Stalowej Galerii ( w dolnym kościele) można obejrzeć ciekawą wystawę prac Czesławy Rybarczyk pt. „Kawą malowane”. Zapraszamy.


8. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. intencji mieszkańców bl. 17 i 19 przy ul. Podleśnej. za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W nadchodzącym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców ul. Ciemny Kęt i Przemysłowa.


9. Parafialne kino Cinemichael zaprasza w sobotę i niedzielę na godz.19:00 na film pt. „Matteo”. Wstęp wolny.


10. W sobotę spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.


11. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Adam Dudziński. Polećmy go Bożemu miłosierdziu….


12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.


Przeżywając Jubileusz 200-lecia Diecezji Sandomierskiej zapraszamy Zespoły Synodalne, Akcję Katolicką, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Rycerzy Kolumba oraz wiernych świeckich na sympozjum pt. „Świeccy Kościoła Sandomierskiego”, które odbędzie się 21 kwietnia (sobota) 2018 roku w Sandomierzu.

Program:
- godz.10.00 – Msza św. w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu
- godz. 11.00 – Konferencja w Domu Katolickim w Sandomierzu: Apostolat katolików świeckich na przestrzeni 200 lat Diecezji Sandomierskiej – dr Roman Chyła, honorowy profesor oświaty

Zadania i rola katolików świeckich we współczesnym świecie –
mgr Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny i prezes KAI


Ks. Marek Kumór
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Diecezji Sandomierskiej


W Stalowej Galerii ( w dolnym kościele) można obejrzeć ciekawą wystawę prac Czesławy Rybarczyk „Kawą malowane”. Autorka prac jest mieszkanką wielkopolskiego Witkowa, gdzie jak sama mówi – odnalazła swoje miejsce na ziemi. Jest uczestniczką międzynarodowych plenerów malarskich. Tworzy w technikach: olej, akryl, akwarela, tusz, pastel i … kawa. Maluje głównie pejzaże, architekturę, portrety, kwiaty, martwą naturę. Swoje prace prezentuje na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Warto „zejść” na chwilę do Galerii, by zasmakować piękna malowanego kawą.


 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk