Warszawa
1480063
Your IP: 34.228.38.35
2019-04-22 23:04

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
18 marzec 2018r. – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj zaczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne, które wygłosi ks. Marcin Różański.Nauki rekolekcyjne będą głoszone dzisiaj podczas każdej Mszy św. oraz od poniedziałku do środy o godz. 8:00 i 18:00. Z uwagi na rekolekcje od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godz. 6:00 i 7:00 rano. W DPS Msza św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10:00. W środę dzień parafialnej spowiedzi świętej i zakończenie rekolekcji. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi wielkanocnej na ostatni moment, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych kolejek. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności wobec księdza rekolekcjonisty. Prośmy o modlitwie o błogosławione owoce rekolekcji.


2. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych w naszej parafii rozpoczną się także w poniedziałek u trwać będą do środy.


3. Dziś Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Wykład po Mszy św. o 10:30 poprowadzi pani dr. Wanda Półtawska – lekarka, harcerka, działaczka pro-life, przyjaciółka św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy. Dzieci mają zapewnioną opiekę.


4. Dziś o godz. 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W piątek droga krzyżowa dla dorosłych o godz. 7:30 i 17:15, dla dzieci o godz. 16:30. Rozważania Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek przygotuje Apostolstwo Dobrej Śmierci.


5. W najbliższą sobotę 24 marca, jako owoc rekolekcji, zapraszamy na spotkanie „Przy Sercu Ojca” tzw. „Słówko Wieczorne” wszystkich parafian, zwłaszcza liderów i aktywnych członków grup duszpasterskich. O 18:00 Msza św., o 19:00 spektakl „Ty zawsze przy mnie stój” w wykonaniu Czwartej Sceny, prezentacji grup parafialnych i plany na przyszłość. Zapraszamy.


6. Akcja Katolicka rozprowadza baranki wielkanocne – dochód przeznaczony jest na potrzebujące rodziny i dzieci, które są pod opieką Caritasu. Niech na każdym stole wielkanocnym znajdzie się świadectwo naszej pamięci o najuboższych. Cena baranka 5 zł.


7. Bractwo Adoracji Najśw. Sakramentu zachęca do podjęcia postu o chlebie i wodzie w czwartki w intencji kapłanów, natomiast w piątki: w intencji Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. Podjęty post prosimy potwierdzić wpisem w Księdze Postu.


8. Za tydzień ministranci będą rozprowadzać oscypki. Za każdy dar serca składamy „Bóg zapłać”


9. Parafialne kino CineMichael zaprasza dziś o 19:00 na film "Koło Zamachowe". Szczegóły na plakacie.


10. Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Stalowej Woli do Sandomierza odbędzie się 23 marca. Rozpoczęcie Mszą św. przy parafii Jana Pawła II o godz. 19:00. Więcej informacji na plakacie. Harcerska Droga Krzyżowa z Jastkowic do Radnej Góry wyrusza 23 marca. Zapraszamy.


11. W poniedziałek o 18:00 Msza św. za parafian z bl.10przy ul. Siedlanowskiego. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców bl 1 i 2 przy ul. Podleśnej.


12. Nadal zbieramy makulaturę - Woda dla Afryki. Zebrane 60 ton makulatury pozwoli zbudować studnię. Bardzo zachęcamy do podjęcia tej ważnej dla Afryki inicjatywy.


13. Do skarbonki można składać ofiary na dekoracje wielkopostne oraz kwiaty do Grobu Bożego. Zakupiono tradycyjną grotę grobu Pańskiego, krzyż naturalnej wielkości i słup biczowania. Dziękujemy za ofiarność.


14. Dziś osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej Nadzieja, którzy w ciągu roku pomagają przy naszym Kościele w pracach porządkowych, rozprowadzają palmy i ozdoby wielkanocne. Ofiary przeznaczone zostaną na integrację osób niepełnosprawnych.


15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Jana Karwatowskiego, Hieronima Urbańskiego, Stanisławę Dębską. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu…


16. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.


 

Plan rekolekcji wielkopostnych w parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli w dniach
18.03 – 21.03 2018 r.,

Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Marcin Różański CSMA

Sobota 17.03
Msza św. godz.18:00

Niedziela 18.03
Msze św.
godz. 7:00
godz. 9:00
godz. 10:00 (Msza św. w Domu Pomocy Społecznej)
godz. 10:30
godz. 12:00
godz. 16:00
godz. 17:00 Gorzkie Żale
godz. 18:00

Poniedziałek 19.03
Msza św. godz. 8:00
godz. 10:00 (Msza św. w Domu Pomocy Społecznej)
godz. 18:00

Wtorek 20.03
Msza św.
godz. 8:00
godz. 10:00 (Msza św. w Domu Pomocy Społecznej)
godz. 18:00

Środa 21.03
- Dzień spowiedzi parafialnej i zakończenie rekolekcji

Msza św.
godz. 8:00
godz. 10:00 (Msza św. w Domu Pomocy Społecznej)
godz. 18.00

24 marca (sobota)
godz. 18:00. Msza św.
godz. 19:00 - Spotkanie z parafianami i grupami duszpasterskimi „Przy Sercu Ojca” - Słówko Wieczorne

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk