Warszawa
1480085
Your IP: 34.228.38.35
2019-04-22 23:05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
11 marzec 2018r. – VI Niedziela Wielkiego Postu


1. Wielkopostne rekolekcje w naszej parafii od następnej niedzieli. Potrwają do środy. Już teraz prosimy o zarezerwowanie czasu na przeżycie skupienia, modlitwy i sakramentu pokuty. Rekolekcje poprowadzi ks. Marcin Różański. Nauki rekolekcyjne będą podczas każdej Mszy św. w niedzielę a od poniedziałku do środy o godz. 8:00 i 18:00. W środę dzień parafialnej spowiedzi św. Prośmy o modlitwę o błogosławione owoce rekolekcji.


2. Za tydzień Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Wykład po Mszy św. o 10:30 poprowadzi pani dr. Wanda Półtawska – lekarka, harcerka, działaczka pro-life, przyjaciółka św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy. Dzieci mają zapewnioną opiekę.


3. W sobotę 24 marca po rekolekcjach spotkanie „Przy Sercu Ojca” tzw. Słówko Wieczorne dla wszystkich parafian, zwłaszcza dla aktywnych członków grup duszpasterskich. Już teraz serdecznie zapraszamy. Szczegóły w zaproszeniach i na plakatach.


4. Dziś Wieczór Uwielbienia o godz. 19:00 zapraszamy do wspólnej modlitwy.


5. Akcja Katolicka rozprowadza baranki wielkanocne – dochód przeznaczony jest na potrzebujące rodziny i dzieci, które są pod opieką Caritasu. Niech na każdym stole wielkanocnym znajdzie się świadectwo naszej pamięci o najuboższych. Cena baranka 5 zł.


6. Zapraszamy codziennie na godz. 17:30 na nowennę przed uroczystością św. Józefa.


7. W najbliższy piątek zapraszamy dorosłych, dzieci i całe rodziny do przeżycia Osiedlowej Drogi Krzyżowej. Wychodzimy z kościoła Akademickiego o godzi. 1830. Przejdziemy ulicami naszej parafii: Dmowskiego Kilińskiego i Siedlanowskiego. W tym dniu nie będzie drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16:30. Parafian którzy nie mogą być wieczorem zapraszamy na godz. 7:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w naszym kościele w niedzielę o godz. 17:00.


8. Bractwo Adoracji Najśw. Sakramentu zachęca do podjęcia postu o chlebie i wodzie w czwartki w intencji kapłanów, natomiast w piątki: w intencji Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. Podjęty post prosimy potwierdzić wpisem w Księdze Postu.


9. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień i jałmużny w postaci żywności dla potrzebujących. W imieniu obdarowanych składamy „Bóg zapłać”.


10. Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Stalowej Woli do Sandomierza odbędzie się 23 marca. Rozpoczęcie Mszą św. przy parafii Jana Pawła II o godz. 19:00. Więcej informacji na plakacie. Harcerska Droga Krzyżowa z Jastkowic do Radnej Góry wyrusza 23 marca. Zapraszamy


11. W pon. o 18:00 Msza św. za parafian z bl. 8 przy ul. Siedlanowskiego. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców bl. 10 przy ul Siedlanowskiego.


12. Kontener na makulaturę - Woda dla Afryki znajduje przy kościele. Prosimy o pomoc starszym osobom w dostarczeniu makulatury. Zebrane 60 ton makulatury pozwoli zbudować studnię. Bardzo zachęcamy do podjęcia tej ważnej dla Afryki inicjatywy.


13. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im W. Górskiego zaprasza na Dzień Otwarty z zapisami do kl. I i Oddziału Przedszkolnego w sobotę 17 marca o g. 9:30. Więcej informacji w gablocie.


14. Do skarbonki można składać ofiary na dekoracje wielkopostne oraz kwiaty do Grobu Bożego. W tym roku chcemy zakupić tradycyjną grotę grobu Pańskiego, krzyż naturalnej wielkości i słup biczowania. Dziękujemy za ofiarność.


15. Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi ORATORIUM składa serdeczne „Bóg zapłać” za przekazanie 1% podatku na rzecz dzieci i młodzieży powierzonej naszej opiece.


16. Za tydzień osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej Nadzieja, którzy w ciągu roku pomagają przy naszym Kościele w pracach porządkowych, będą rozprowadzać palmy i ozdoby wielkanocne. Ofiary przeznaczone zostaną na integrację osób niepełnosprawnych.


17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Marię Frankiewicz, Elizę Englert, Elżbietę Serwacką, Stefanię Kozłowską i Marię Romerowicz. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu…


18. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.


Plan rekolekcji wielkopostnych w parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli w dniach
18.03 – 21.03 2018 r.,

Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Marcin Różański CSMA

Sobota 17.03
Msza św. godz.18:00

Niedziela 18.03
Msze św.
godz. 7:00
godz. 9:00
godz. 10:00 (Msza św. w Domu Pomocy Społecznej)
godz. 10:30
godz. 12:00
godz. 16:00
godz. 17:00 Gorzkie Żale
godz. 18:00

Poniedziałek 19.03
Msza św. godz. 8:00
godz. 10:00 (Msza św. w Domu Pomocy Społecznej)
godz. 18:00

Wtorek 20.03
Msza św.
godz. 8:00
godz. 10:00 (Msza św. w Domu Pomocy Społecznej)
godz. 18:00

Środa 21.03
- Dzień spowiedzi parafialnej i zakończenie rekolekcji

Msza św.
godz. 8:00
godz. 10:00 (Msza św. w Domu Pomocy Społecznej)
godz. 18.00

24 marca (sobota)
godz. 18:00. Msza św.
godz. 19:00 - Spotkanie z parafianami i grupami duszpasterskimi „Przy Sercu Ojca” - Słówko Wieczorne

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk