Warszawa
1040345
Your IP: 52.55.177.115
2018-12-19 13:52

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 marzec 2018r. – III Niedziela Wielkiego Postu


1. W naszej parafii witamy dk. Patryka Łapę, michalitę, który przeżywać będzie u nas praktykę diakońską. Życzymy, aby w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej dobrze przygotował się do przyjęcia święceń kapłańskich.


2. Dziś w naszym kościele spotkania z panią Joanną Jurkiewicz, autorką książki „Zwiastunowi z gór”, która opowie o oazie w Rzymie z udziałem Jana Pawła II. Po każdej Mszy św. krótkie świadectwo.


3. Dziś Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców o godz. 14:00.


4. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15:00 do nabożeństwa wieczornego w Kaplicy Zmartwychwstania.


5. We wtorek Msza św. o uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne z modlitwą przed Najświętszym Sakramentem za wstawiennictwem św. Michała Arch. o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy.


6. W sobotę 10 marca o godz. 17:30 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa.


7. W piątki Droga Krzyżowa: dzieci o godz. 16:30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 7:30 i 17:15. Rozważania Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek przygotuje Akcja Katolicka. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym zapraszamy na godz. 17:00. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie dla członków Róży VIII w dolnym kościele.


8. Bractwo Adoracji Najśw. Sakramentu zachęca parafian, do podjęcia postu o chlebie i wodzie w czwartki w intencji naszych kapłanów: o radość wiary i świętość życia; natomiast w piątki: o rozwój Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu na większą chwałę Bożą. Można zobowiązać się do jednego dnia i potwierdzić to postanowienie podpisem w Księdze Postu na stoliku pod chórem.


9. Zachęcamy dzieci, młodzież, małżeństwa i dorosłych do podjęcia wielkopostnych dobrych czynów, propozycje znajdziemy pod chórem. Prosimy także o żywność, którą możemy składać w koszu wielkopostnym dla potrzebujących jako uczynek miłosierdzia: głodnych nakarmić. „Bóg zapłać” za wszelkie dobro.


10. Stalowowolska droga krzyżowa mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku odbędzie się 9 marca. Rozpoczęcie przy parafii Jana Pawła II o godz. 18:00. Zapraszamy.


11. W pon. o 1800 Msza św. za parafian z bl. 6 przy ul. Siedlanowskiego. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców bl. 8 przy ul Siedlanowskiego.


12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary „Na Afrykę”. Zebraliśmy 1747 zł.


13. Zapraszamy od zaangażowania się w zbiórkę makulatury na Budowę Studni dla Afryki. Kontener znajduje przy kościele. Prosimy o pomoc starszym mieszkańcom naszej parafii w dostarczeniu makulatury. Aby zbudować jedną studnię potrzeba zebrać 60 ton makulatury. Bardzo zachęcamy do podjęcia tej ważnej dla Afryki inicjatywy.


14. Do skarbonki przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na dekoracje wielkopostne oraz kwiaty do Grobu Bożego.


15. Akcja Katolicka rozprowadza baranki wielkanocne – dochód przeznaczony jest na potrzebujące rodziny i dzieci, które są pod opieką Caritasu.


16. Rekolekcje w naszej parafii o niedzieli 18 marca. Potrwają do środy włącznie. Już teraz prosimy o zarezerwowanie czasu na przeżycie skupienia, sakramentu pokuty i modlitwy.


17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Danutę Chorzępę. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.


18. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk