Warszawa
5229820
Your IP: 44.200.168.16
2023-03-30 23:50
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 marzec 2023 r.

III Niedziela Wielkiego Postu1. Dziś kończymy o godz. 10.30 Oazę Modlitwy w naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zaangażowanym w oprawę liturgiczną i pomoc w organizacji całego wydarzenia. Również dziś po każdej Eucharystii będzie można nabyć parafialne krówki „CIAĆKI”, ofiary przeznaczymy na pokrycie kosztów organizacyjnych.
 
2. Po Mszy św. zachęcamy do chwili zatrzymania się i adoracji Najświętszego Sakramentu.
 
3. Za dwa tygodnie w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Andrzej Żarkowski. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty o błogosławione owoce rekolekcji.
 
4. Tydzień temu parafianie zebrali na pomoc Misjonarzom 2408 zł. składamy „Bóg zapłać”.
 
5. Dziś imieniny ks. Grzegorza Paszkowskiego. Msza św. w intencji Solenizanta o godz. 12.00.
 
6. Dziś o19.00 Wieczór Uwielbienia – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
7. Trwamy w nowennie – codziennie o 17.30 - przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca, która przeniesiona jest na poniedziałek - 20 marca. Intencja o Boże błogosławieństwo dla solenizanta ks. Józefa w niedziele o godz. 9.00. Zapraszamy.
 
8. Do kosza miłosierdzia możemy złożyć jałmużnę - żywność dla potrzebujących.
 
9. Zapraszamy do całonocnej adoracji we wszystkie piątki Wielkiego Postu – zapisy przy stoliku Bractwa Adoracji. Dziękujemy parafianom, którzy podjęli się postu o chlebie i wodzie w intencji kapłanów i o rozwój Bractwa Adoracyjnego. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do wstępowania w szeregi Bractwa Adoracyjnego.
 
10. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Dziękujemy za wszelkie ofiary na ołtarz św. Michała Arch. i bł. Bronisława. Do tej pory zebraliśmy: 25 679 zł. Do ołtarza powstaje obraz bł. Bronisława autorstwa pani Heleny Staniek, która namalowała obrazy Jezusa Miłosiernego i Matki Bożej Nieustającej Pomocy do naszego kościoła.
 
11. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 7.30 i 17.15. Rozważania Drogi Krzyżowej w ten piątek przygotują Róże Różańcowe. W Wielkim Poście zachęcamy szczególnie do przeżycia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej ze Stalowej Woli. W tym roku są trzy trasy. Zapraszamy do tego głębokiego przeżycia duchowego. Więcej informacji na plakacie.
 
12. Męska Grupa z naszej Parafii i Tatoklub od Kapucynów zapraszają na Rodzinną Drogę Krzyżową – wyjście 17 marca o godz. 17.30 z Klasztoru Kapucynów. Trasa około 5 kilometrów przez las. Zakończenie w naszym kościele. Więcej na plakacie w gablocie.
 
13. Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz oraz Lucjusz Nadbereżny Prezydent Stalowej Woli zapraszają na koncert pasyjny pt. „Pasja – wszystko z miłości” - w sobotę 18.03. o godz. 18.00 w Bazylice Konkatedralnej. Koncert będzie również okazją do uczczenia św. Jana Pawła II z racji zbliżającej się 18. rocznicy Jego śmierci. W rolach głównych wystąpią m.in. Anna Sokołowska – Alabrudzińska, Michał Gasz, Łukasz Lech i Jerzy Zelnik. Szczegóły na plakacie.
 
14. W pon. Msza św. za parafian z bl. 3 przy ul. Żeromskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. Dziś prosimy o wsparcie mieszkańców bl. 4 przy ul. Żeromskiego.
 
15. Do skarbonki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.
 
16. Akcja Katolicka rozprowadza baranki wielkanocne z przeznaczeniem na ubogie dzieci.
 
17. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp. Władysław Romerowicz i Krystyna Chmielewska. Polećmy naszych bliskich zmarłych i ofiary wojny Miłosiernemu Bogu.
 
18. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli, nowego tygodnia i ufności Bogu.
 
 

Słowo Ks. Proboszcza

Drodzy Bracia i Siostry,
Kochani Parafianie

Trwamy w przeżywaniu Wielkiego Postu. Na kazaniach wielkopostnych słyszymy o MODLITWIE, POŚCIE i JAŁMUŻNIE. Są to bardzo piękne i często słyszane słowa w kościołach, może nawet dla nas są one już oklepane i nie przekładają się na codzienne życie. Zapytajmy więc konkretnie: czym są uczynki miłosierdzia? Na czym one polegają? – wszak Wielki Post skłania do ich praktykowania w codzienności. „Uczynkami miłosierdzia są dzieła miłości, poprzez które pomagamy bliźnim w potrzebach ciała i duszy. Pouczać, radzić, pocieszać, umacniać, jak również przebaczać i krzywdy cierpliwie znosić to uczynki miłosierdzia co do duszy. Uczynki miłosierdzia co do ciała polegają zwłaszcza na tym, by głodnych nakarmić, bezdomnym dać dach nad głową, nagich przyodziać, chorych i więźniów nawiedzać, umarłych grzebać. Spośród tych czynów jałmużna dana ubogim jest jednym z podstawowych świadectw miłości braterskiej; jest ona także praktykowaniem sprawiedliwości, która podoba się Bogu” (Katechizm Kościoła Katolickiego 2447)

Papież Franciszek tak do nas katolików mówi: „Jest moim gorącym życzeniem, aby chrześcijanie przemyśleli podczas Wielkiego Postu uczynki miłosierdzia względem ciała i względem ducha. Będzie to sposobem na obudzenie naszego sumienia, często uśpionego w obliczu dramatu ubóstwa, a także umożliwi nam coraz głębsze wejście w serce Ewangelii, gdzie ubodzy są uprzywilejowani dla Bożego miłosierdzia. Przepowiadanie Jezusa przedstawia te uczynki miłosierdzia, abyśmy mogli poznać, czy żyjemy jak Jego uczniowie, czy też nie.”

(Papież Franciszek, bulla Misericordiae vultus).

Dziś, w kolejną tygodniu przygotowania do radosnych przeżyć Wielkanocy, przedstawmy w sposób usystematyzowany uczynki miłosierdzia. Istnieje czternaście rodzajów uczynków miłosierdzia, siedem względem ciała i siedem względem duszy.

Uczynki miłosierdzia względem ciała:

 1. Głodnych nakarmić
  2. Spragnionych napoić
  3. Nagich przyodziać
  4. Podróżnych w dom przyjąć
  5. Więźniów pocieszać
  6. Chorych nawiedzać
  7. Umarłych pogrzebać

Uczynki miłosierdzia względem duszy:

 1. Grzesznych upominać
  2. Nieumiejętnych pouczać
  3. Wątpiącym dobrze radzić
  4. Strapionych pocieszać
  5. Krzywdy cierpliwie znosić
  6. Urazy chętnie darować
  7. Modlić się za żywych i umarłych.

Większość uczynków miłosierdzia względem ciała wymienił Chrystus Pan opisując Sąd Ostateczny. Listę uczynków miłosierdzia względem duszy Kościół zaczerpnął z innych tekstów zawartych w Biblii jak również z czynów i nauczania samego Chrystusa: przebaczenia, upomnienia braterskiego, rady, znoszenia cierpienia. Zapytaj siebie: który uczynek, ze względu na miłość do Chrystusa, w sposób szczególny praktykuję od środy popielcowej?

Wasz Proboszcz

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk