Warszawa
5229810
Your IP: 44.200.168.16
2023-03-30 23:45
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 marca 2023 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

 
 
1. Dziś niedziela adoracyjna. Zapraszamy do adoracji Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Po wspólnej adoracji i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem będzie możliwość dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu, trwać w ciszy - w indywidualnej modlitwie do następnej Eucharystii.
 
2. Dziś zbiórka do puszek na rzecz pomocy misjonarzom „Ad gentes”. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 
3. Zapraszamy do całonocnej adoracji we wszystkie piątki Wielkiego Postu – zapisy przy stoliku Bractwa Adoracji.
 
4. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w intencjach zbiorowych oraz modlitwa przed Najświętszym Sakramentem przez wstawiennictwo św. Michała Arch. o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne.
 
5. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 7.30 i 17.15. Rozważania Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek przygotuje MĘSKI RÓŻANIEC. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 
6. W piątek o godz. 17.30 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa.
 
7. Pod chórem znajdziemy propozycje dobrych wielkopostnych uczynków dla dzieci, młodzieży, małżeństw i dorosłych. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień.
 
8. Do kosza miłosierdzia możemy złożyć jałmużnę - żywność dla potrzebujących.
 
9. W najbliższy piątek 10 marca Mszą św. o 18:00 rozpoczynamy Oazę Modlitwy. Zapraszamy młodzież z klas 6, 7 i 8 w ramach przygotowania do bierzmowania na konferencję w piątek o godz. 20:00, a klasy 8 dodatkowo w sobotę na godzinę 9:00. Zachęcamy do wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach Oazy Modlitwy. Szczegółowy plan w gablocie oraz na stronie internetowej. Zakończenie Oazy Modlitwy w niedzielę o godzinie 10:30 wspólną Mszą św. ze wspólnotą Domowego Kościoła – Oazy Rodzin w ramach rejonowego dnia wspólnoty.
 
10. Za tydzień - w niedzielę - po każdej Mszy św., młodzież oazowa będzie rozprowadzać parafialne krówki „Ciaćki”. Dobrowolna ofiara będzie przeznaczona na pokrycie kosztów organizacji Oazy Modlitwy.
 
11. W następną niedzielę Wieczór Uwielbienia o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
12. Pod chórem znajdziemy skarbonkę na ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. „Bóg zapłać” za każdy dar serca.
 
13. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 zaprasza dzieci sześcio i siedmioletnie do klasy pierwszej i do oddziału przedszkolnego – szczegóły na plakacie w gablocie.
 
14. W pon. Msza św. za parafian z bl. 2 przy ul. Żeromskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 3 przy ul. Żeromskiego.
 
15. Zapraszamy na katechezy zwiastowania w pon. i czwartki o godz. 18.45.
 
16. W minionym tygodniu z naszej parafii Pan powołał do wieczności śp. Krystynę Bąk, Zofię Trojniak. Polećmy naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu…
 
17. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.
 

Słowo Ks. Proboszcza

 

Kochani Bracia i Siostry. Drodzy Parafianie

Przeżywamy kolejny Wielki Post w naszym życiu. Pytamy o istotę i sens naszego przebywania tu na ziemi. Dla nas chrześcijan oczywistą sprawą są rzeczy OSTATECZNE: śmierć, sąd, niebo albo piekło. Żyjemy tu na ziemi dzięki miłości Boga Ojca, który tak nas umiłował, że mimo naszego grzechu i nieposłuszeństwa pragnie naszego szczęścia i zbawienia. Dał nam swojego Syna Jezusa Chrystusa. On przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie dokonał naszego zbawienia i odkupienia win. Wielki Post przypomina nam prawdę o naszym grzechu, Bożej sprawiedliwości i prawdę o odkupieniu i Bożym miłosierdziu.

Świadomi Bożych darów i faktu zbawienia dokonanego na krzyżu przez Jezusa Chrystusa dziękujmy Panu Bogu za dar wiary i dar życia wiecznego. Trzeba nam uświadomić sobie, że jesteśmy powołani do dawania świadectwa, do prowadzenia misji wśród tych, którzy utracili dar wiary i pragnienie życia wiecznego w obecności Boga w Trójcy Jedynego. Zatem przypomnijmy sobie że właśnie do istotnych zadań katechezy należy wprowadzenie do misji. Cały bowiem Kościół jest misyjny. Wszyscy w Kościele są wezwani i posłani do realizacji misyjnego mandatu zmartwychwstałego Pana nauczania wszystkich narodów (zob. Mt 28, 19-20; Mk 16, 15).

Zadaniem katechezy jest wychowywać katechizowanych do odpowiedzialności misyjnej, która powinna wyrażać się przede wszystkim w dawaniu świadectwa, a więc winna ona uzdolnić uczniów Jezusa do obecności, jako chrześcijan, w społeczeństwie, w życiu zawodowym, kulturowym i społecznym oraz przygotować ich do współdziałania w różnych zadaniach eklezjalnych, zgodnie z powołaniem każdego. Szczególna odpowiedzialność spoczywa na wierzących za nową ewangelizację, która winna być podjęta z większą intensywnością również przez Kościół w Polsce. Domaga się jej nowa sytuacja duszpasterska, bowiem także w naszym kraju całe grupy ochrzczonych utraciły żywy sens wiary albo wprost nie uważają się już za członków Kościoła, prowadząc życie dalekie od Chrystusa i od Jego Ewangelii. Dziś gościmy w naszej parafii młodzież z całej Polski na Oazie Modlitwy. Nie jest to więc czas na narzekanie i krytykowanie młodego pokolenia, ale jest to czas modlitwy, wdzięczności za dar zbawienia i czas dawania świadectwa wiary: Bóg mnie stworzył, w swojej nieskończonej miłości odkupił mnie w Jezusie Chrystusie, uświęca mnie mocą Ducha Świętego i prowadzi mnie drogami sakramentów do nieba. Bądź misjonarzem Jezusa Chrystusa tu i teraz.

Wasz Proboszcz

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk