Warszawa
5229624
Your IP: 44.200.168.16
2023-03-30 22:49
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 luty 2023 r.

VII Niedziela Zwykła


 
1. W środę rozpoczynamy Wielki Post - czas nawrócenia i przygotowania do Wielkanocy. Msze św. w środę popielcową będą o godz. 6.00, 7.00, 9.00,16.00 i 18.00. W ten dzień obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. i nie ma od niego dyspensy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia. Zachęcamy parafian do podjęcia postanowień wielkopostnych: pokuty, modlitwy i jałmużny, zaoszczędzone przez post i wstrzemięźliwość fundusze można przeznaczyć dla osób potrzebujących. Warto też ofiarować czas bez internetu na spotkania z bliźnim. Taca ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na Caritas.
 
2. W środę – 22 dzień miesiąca, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Rity wraz z poświęceniem róż. Można składać intencje do skrzynki intencji pod figurą św. Rity.
 
3. Dziś niedziela inwestycyjna. Za każdy dar serca złożony na ołtarz św. Michała Arch. i bł. Bronisława składamy „Bóg zapłać”.
 
4. Również dziś można złożyć do puszek dobrowolną ofiarę na rzecz ofiar tragicznego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
 
5. Dziś o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie formacyjne dla Bractwa w kaplicy Zmartwychwstania. Bractwo Adoracyjne zachęca parafian do podjęcia postu o chlebie i wodzie w czwartki Wielkiego Postu w intencji kapłanów: o świętość życia; a w piątki o rozwój Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystarczy zobowiązać się do jednego dnia
i potwierdzić to postanowienie podpisem w Księdze Postu.
 
6. W Wielkim Poście Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 7.30 i 17.15. W gablocie znajdziemy grafik odpowiedzialnych grup duszpasterskich za nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 
7. Od środy popielcowej, znajdziemy w naszym kościele propozycje wielkopostnych uczynków dzieci, młodzieży, małżeństw i dorosłych względem Boga i bliźniego. Losując karteczkę można podjąć współpracę z łaską Bożą i realizować konkretne zadanie. Możemy także jako jałmużnę złożyć żywność w koszu wielkopostnym dla potrzebujących.
 
8. W naszej Parafii od kilku lat modlimy się za naszą Ojczyznę - każdego miesiąca w drugą niedzielę o 10.30 odprawiana jest Msza św. za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. Troska modlitewna Ojczyznę niech będzie naszym wypełnianym chrześcijańskim zadaniem. Od dziś tydzień modlitw o trzeźwość narodu.
 
9. Zeszłej niedzieli Parafianie złożyli w darze serca 2105 zł. na leczenie chorej Moniki. W Jej imieniu i w imieniu wolontariuszy dziękujmy bardzo za pomoc Parafianom, którzy okazali niezwykłą hojność i życzliwość wobec osoby potrzebującej pomocy.” Bóg zapłać”.
 
10. W pon. Msza św. za parafian z bl. 17 przy ul. Metalowców w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 1 ul. Żeromskiego
 
11. Prosimy parafian o zaproszenie młodzieży na noclegi w ramach OAZY MODLITWY, która odbędzie się u nas w dniach 10-12.03. Informację o noclegach proszę zostawiać w zakrystii.
 
12. Katolicka Szkoła Podstawowa w Stalowej Woli zaprasza na dzień otwarty w sobotę 25 lutego w godzinach od 10:00 do 13:00 w budynku szkoły. Jednocześnie ogłasza zapisy do klasy pierwszej. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej.
 
13. Za tydzień o godz. 19.00 adoracja w intencji Miasta Stalowa Wola, którą poprowadzi Oaza Młodzieżowa i Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
14. Zapraszamy na katechezy prowadzone w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45 w sali teatralnej.
 
15. W minionym tygodniu z naszej parafii Pan powołał do wieczności śp. Danutę Bigosińską Polećmy naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu…
 
16. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.
 
 

Słowo Ks. Proboszcza

 

Drodzy Bracia i Siostry Kochani Parafianie

Niezwykle ważnym zadaniem K A T E C H E Z Y jest wychowanie do modlitwy. Sama czynność modlitwy napotyka w dzisiejszych czasach na szczególną trudność, bowiem w wielu domach ludzi ochrzczonych zanikła praktyka modlitwy. Wszechobecny telewizor, telefon, komputer, tablet sprawia, że nie mamy czasu na spotkanie z bliźnim i z Bogiem sam na sam. Stąd trudność w katechezie, aby w ogóle dotrzeć do serca i umysłu człowieka współczesnego z propozycją ciszy, milczenia i zatrzymania się na rozmowie z Bogiem. Rano pośpiech, w ciągu dnia praca i zajęcia, wieczorem zmęczenie i ekran komputera, telewizora czy telefonu/smartfona. Adresatami katechezy stają się w ten sposób ludzie ciągle zajęci i „zalatani”, którzy nie umieją się zatrzymać i tym samy nie rozumieją sensu modlitwy i nie odczuwają jej potrzeby. To właśnie ze względu na nich – ludzi przemęczonych i zanurzonych bez kontroli we współczesnych mediach przed katechezą jawią się nowe zadania:

- nadać sens życiu bez pośpiechu i nieustannej aktywności,
- rozbudzić życie modlitwy przez ukazanie jej sensu.
- wskazać przede wszystkim osobę Boga Ojca, który pragnie z nami być i rozmawiać, pragnie się nam udzielać w sakramentach, liturgii i osobistym spotkaniu z Nim.

K a t e c h e z a ze swej istoty w żadnej ze swoich form nie może rezygnować z nauczania modlitwy i z wdrażania do jej praktykowania. Bez modlitwy bowiem nie ma prawdziwego i autentycznego życia chrześcijańskiego. Kiedy katecheza jest przeniknięta klimatem modlitwy, wtedy praktykowanie całego życia chrześcijańskiego osiąga swoją głębię i nadaje życiu rytm łaski Bożej i prowadzi do wieczności.

W najbliższym tygodniu rozpoczynam Wielki Post. Szczególny czas łaski i spotkania się z Jezusem Chrystusem, który wydaje się na śmierć za nasze grzechy. Wielki Post może być także okresem autentycznej modlitwy – czasu poświęconego Bogu. Zatem warto zauważyć, że praktyk modlitewnych, najzwyczajniej na świecie trzeba się nauczyć i je doskonalić. Nauczanie modlitwy jest szczególnym obowiązkiem rodziców katolickich. Praktyka modlitwy rodzinnej łączy modlitwę Kościoła z modlitwą prywatną wiernych. Szkolne nauczanie religii, poza wprowadzeniem w praktykę modlitwy wspólnej, przekazuje wiedzę na temat modlitwy, ukazuje jej sens w kontekście całego depozytu wiary. Duszpasterstwo katechetyczne w parafii przez katechezę parafialną i funkcjonujące w parafii grupy modlitewne wtajemnicza natomiast w modlitwę wspólnoty Kościoła. Powinno ono również wykorzystywać w tym celu pozytywne formy pobożności ludowej, do których wierni są szczególnie przywiązani. W tym miejscu serdecznie zapraszam na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale, adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę różańcową. Nade wszystko jednak wracając do czasu kiedy byliśmy katechizowani, pragnę zachęcić do wprowadzenia wiedzy z religii w codzienny czyn: modlitwa poranna i wieczorna, pacierz małżeński i rodzinny. Zachęcam do osobistej modlitwy – rozmowy z Jezusem naszym Zbawicielem, w Wielkim Poście zapraszam do naszej parafialnej świątyni na adorację Chrystusa cierpiącego i zarazem Zmartwychwstałego – Jezus żyje – spotkaj się z Nim w modlitwie.

Wasz Proboszcz

 

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk