Warszawa
4283969
Your IP: 52.203.18.65
2022-01-20 20:28

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 grudnia 2021 r.

 

1. Dziś uroczystość Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy św. małżonkowie odnowią sakrament małżeństwa.


2. W piątek zakończenie roku kalendarzowego. O godz. 17.00 nieszpory dziękczynno–przebłagalne oraz Msza św. o godz. 18.00.
Podziękujemy dobremu Bogu za otrzymane łaski, miniony rok i będziemy prosić o dalsze Boże błogosławieństwo.


3. W sobotę 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także dzień imienin Proboszcza naszej Parafii - ks. Mieczysława.
Życząc wielu potrzebnych łask Bożych i zdrowia zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 10.30, która będzie sprawowana m.in.
w intencji Solenizanta.


4. W najbliższą sobotę o godz. 16.15 Męski Różaniec, który rozpoczniemy w parafii Matki Bożej Szkaplerznej. Po nabożeństwie odmawiając w ciszy różaniec w intencjach wynagradzających przejdziemy do klasztoru Kapucynów. Zapraszamy mężczyzn do modlitwy. O godz. 19.00 w naszym kościele nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko Najświętszej Maryi Pannie z racji I soboty miesiąca.


5. Za tydzień o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.


6. Wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii rozpocznie się 10 stycznia. W tym roku podobnie jak poprzednio „Kolęda” będzie w dni powszednie od poniedziałku do piątku. Zaprosimy parafian - z poszczególnych ulic do naszego kościoła na nabożeństwo kolędowe, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Mszę św. i spotkanie duszpasterskie. Będzie to czas spotkania z Bogiem, duszpasterzami i ze sobą wzajemnie, aby tu i teraz budować więzi oparte o sakramenty i wiarę katolicką oraz wspólnotę sąsiedzką i parafialną.


7. Msza św. w pon. o 18.00 za parafian z ul. Staffa i Gałczyńskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu
o pomoc prosimy mieszkańców bl. nr 7 przy ul. Orzeszkowej.


8. Trwają prace remontowe w dolnej kaplicy – układanie kamiennej posadzki. Uruchomiono podłogowe ogrzewanie górnego kościoła.
Zamienione zostały drewniane drzwi wejściowe do naszej świątyni na spełniające warunki termomodernizacji drzwi z PCV. Dziękujemy za złożone dary z okazji niedzieli inwestycyjnej w kwocie – 5380 zł. „Bóg zapłać”.


9. W tym roku przy wejściu do dolnego kościoła od ulicy Ofiar Katynia mamy „żywą szopkę”. Została ona uczyniona staraniem ks.Rafała i młodzieży. Ewentualne ofiary przy okazji zwiedzania szopki, przeznaczone są na wyjazd zimowy młodzieży z naszej parafii.


10. Serdecznie dziękujemy za tradycyjną ruchomą szopkę zbudowaną przez pana Tomasza Sekulskiego i jego tatę – Bóg zapłać czas, pomysł i wykonaną pracę i za radość dzieci i całych rodzin. Przy szopce - znajdziemy „cudowne medaliki” z Niepokalanowa, dar naszego parafianina. Medaliki są poświęcone - mniejsze są dla dzieci a większe dla dorosłych.


11. Składamy serdeczne podziękowanie dla rodziny Lubojańskich za świąteczny wystrój kościoła – przystrojenie choinek i za choinki Nadleśnictwu Rozwadów. Bóg zapłać.


12. W naszym kościele mamy wystawę „Cuda Eucharystyczne” przygotowaną przez bł. Carla Acutisa – zachęcamy do obejrzenia i pogłębionej refleksji. Za dwa tygodnie druga część wystawy.


13. Ks. Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku 31 grudnia. Jednocześnie przypomina o zadośćuczynieniu obowiązku pokuty w wybranej formie np. wypełnienie uczynków miłosierdzia, pobożności czy jałmużny.


14. W minionym tygodniu do wieczności odeszły z naszej parafii: śp. Maria Siusta i Elżbieta Burdzy. Polećmy naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek….


15. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia oraz dobrej zabawy sylwestrowej.

Niech Dziecię Jezus błogosławi i obdarza łaskami

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk