Warszawa
4284157
Your IP: 52.203.18.65
2022-01-20 21:31

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 grudnia 2021 r. – IV niedziela Adwentu i Boże Narodzenie

 

1. Dziś IV niedziela Adwentowa, w piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy odczytaniem z Ewangelii opisu narodzenia Chrystusa i odmówmy wspólnie modlitwę „Ojcze nasz...”, podzielmy się opłatkiem i szczerze złóżmy sobie życzenia, przebaczając sobie to, co było złem względem siebie, znajdźmy też chwile, by wspólnie wyśpiewać kolędy. Pamiętajmy, aby na stole wigilijnym pojawiły się dania bezmięsne i by nie było na nim alkoholu. W piątek o godz. 6.00 rano ostanie roraty, z racji wigilii nie będzie Mszy św. o 18.00. Nowenna do Dziecięta Jezus w piątek po Mszy św. o 7.00 rano.


2. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w RORATACH. W piątek w Wigilię zapraszamy parafian i gości Na Mszą św. o 22.00 i o północy na Pasterkę. Taca z tych Mszy św. jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze św. w porządku niedzielnym. W następną niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – modlimy się o świętość małżeństw i rodzin. Taca jest przeznaczona na WSD w Sandomierzu.


3. Dziś zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12:00. Po Eucharystii spotkanie formacyjne.
O 14.45 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Bractwo Adoracyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


4.Trwamy w Nowennie do Dzieciątka Jezus, która jest odprawiana godz. 17.30.


5. Także dzisiaj niedziela inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiarność, wszelką pomoc i troskę o nasz kościół. Trwają prace przy kotłowni w naszym kościele.


6. Zapraszamy na poranne roraty codzienni o 6.00 rano. W poniedziałek i środę Roraty dla dzieci o godz. 18.00. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Rity.


7. Młodzież oazowa rozprowadza sianko na stół wigilijny i własnoręcznie pieczone pierniki. Już teraz młodzież składa serdeczne „Bóg zapłać” i „szczere dziękuje” wszystkim parafianom za ofiary, które będą przeznaczone na funkcjonowanie oazy.


8. Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku z powodu przygotowywania ruchomej szopki, po Mszy św. wieczornej w Domu Duszpasterskim w sali na piętrze.


9. Składamy najserdeczniejsze życzenia ks. Dariuszowi Kielarowi i ks. Dariuszowi Kotkowskiemu z okazji imienin, niech Pan Jezus błogosławi.


10. W tym roku duszpasterskim nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, tzw. kolędy zgodnie z dekretem ks. Bp. Ordynariusza naszej Diecezji. Od nowego roku w ramach kolędy będziemy zapraszać parafian do naszego kościoła rejonami i ulicami na Mszę św., błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i spotkanie duszpasterskie. Więcej informacji bliżej kolędy.


11. Dziękujemy za wszelkie dary i upominki, które wpłynęły pod bożonarodzeniowe drzewko. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo prosimy o odbiór paczek we wtorek i środę.


12. Jutro Msza św. w o 18.00 za parafian z ul Tuwima w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców z ul. Staffa i Gałczyńskiego.


13. Akcja Katolicka rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - Caritas. Dochód przeznaczony jest na biedne dzieci. Można nabyć także opłatki wigilijne.


14. We poniedziałek, 20 grudnia, na roratach o godz. 18:00 harcerze i zuchy przekażą dla naszej parafii, jak co roku, Betlejemskie Światło Pokoju. Tym razem, ze względu na epidemię, nie będzie ono roznoszone po domach, jednak bardzo serdecznie zachęcamy, aby odpalić je w kościele i zanieść do swoich rodzin.


15. Z naszej Parafii do wieczności odeszli śp. Koleta Baska, śp. Elżbieta Burdzy, śp. Maria Siusta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


16. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk