Warszawa
4284113
Your IP: 52.203.18.65
2022-01-20 21:18

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH
12 – 14 grudzień 2021 r.

głosi ks. Michał Mazur Michalita

Niedziela – 12 grudzień

7.00 – Msza św. – nauka ogólna
9.00 – Msza św. – nauka ogólna i nauka dla młodzieży
10.30 – Msza św. – nauka ogólna
11.00 – DPS – Msza św. z nauką
12.00 – Msza św. – nauka ogólna i dla dzieci
13.00 - Konferencja dla małżeństw
16.00 – Msza św. – nauka ogólna
18.00 – Msza św. – nauka ogólna

Poniedziałek – 13 grudzień (nie ma Mszy św. o godz. 7.00)

6.00 – Msza św. – nauka dla dorosłych
8.00 – Msza św. – nauka dla dorosłych
15.30 – DPS – Msza św. z nauką
18.00 – Msza św. – nauka dla dorosłych
19.00 – konferencja dla młodzieży

Wtorek – 14 grudzień dzień spowiedzi św.
(nie ma Mszy św. o godz. 7.00)

6.00 – Msza św. – nauka dla dorosłych
8.00 – Msza św. – nauka dla dorosłych
15.30 – DPS – Msza św. z nauką i spowiedź
18.00 – Msza św. – nauka dla dorosłych - zakończenie rekolekcji
19.00 – Nauka stanowa dla mężczyzn

Spowiedź św. we wtorek
od godz. 9.00 – 12.00
od godz. 15.00 – 17.30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 grudnia 2021 r. – III Niedziela Adwentu

 

1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, będą trwały do wtorku włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Michała Mazur - Michalita. Nauki będą głoszone podczas każdej niedzielnej Mszy św., w pon. i wtorek o godz. 6.00 rano, dodatkowo o godz. 8.00 oraz o 18.00. Prosimy bardzo o modlitwę za księdza Rekolekcjonistę. Spowiedź adwentowa codziennie przed i podczas każdej Mszy św. Dzień spowiedzi także we wtorek od 9.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.30. Nie zostawiamy spowiedzi na ostatni moment przed świętami. Wtorek niech będzie także dniem wdzięczności ks. Rekolekcjoniście za głoszone Słowo.


2. Za tydzień zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godzinie 12:00. Po Eucharystii spotkanie formacyjne.


3. O od piątku o 17.30 nowenna do Dzieciątka Jezus. Za tydzień o 14.45 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Bractwo Adoracyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


4. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiarność, wszelką pomoc i troskę o nasz kościół. Trwają prace przy kotłowni w naszym kościele.


5. Zapraszamy na poranne roraty codzienni o 6.00 rano. W poniedziałki, środy, piątki Roraty dla dzieci o godz. 18.00.


6. Za tydzień w niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny i własnoręcznie pieczone pierniki. Już teraz młodzież składa serdeczne „Bóg zapłać” i „szczere dziękuje” wszystkim parafianom za ofiary, które będą przeznaczone na funkcjonowanie oazy.


7. W parafii rozprowadzane są opłatki wigilijne. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościoła. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” za ofiary.


8. Kapłani udadzą się do chorych w najbliższy piątek 17 grudnia od godziny 9.00. Do środy można zgłaszać nowe osoby chore, aby mogły przyjąć Komunię Św. przed Bożym Narodzeniem.


9. Dziękujemy za wszelkie dary, które wpłynęły pod bożonarodzeniowe drzewko i serdecznie prosimy o kolejne, jest bowiem wielu potrzebujących osób i rodzin na terenie naszej parafii. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


10. Dziękczynna Msza św. w pon. o 18.00 za parafian z ul. Słowackiego i Orzeszkowej domki za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców ul. Tuwima.


11. Akcja Katolicka rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – Caritas w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony jest na biedne dzieci. Można nabyć także opłatki wigilijne i kalendarze.


12. Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym: „Szopka Bożonarodzeniowa”. Regulamin w gablocie i u katechetów i na stronie internetowej.


13. Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi „Oratorium” w Stalowej Woli, przy Parafii Trójcy Przenajświętszej, gorąco zachęca wszystkich dokonujących zakupów przez Internet do wykorzystania aplikacji FANI MANI. Dzięki temu można wesprzeć nasze „Oratorium” drobną darowizną nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Więcej informacji można znaleźć na ulotkach oraz na stronie internetowej Oratorium.


14. Prezydent Miasta Stalowa Wola i Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają 13 grudnia do Bazyliki aby wspólnie uczcić pamięć ofiar Stanu Wojennego o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie.


15. W tym roku duszpasterskim nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, tzw. kolędy zgodnie z dekretem ks. Bp. Ordynariusza naszej Diecezji. Od nowego roku w ramach kolędy będziemy zapraszać parafian na Mszę św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i spotkanie duszpasterskie do naszego kościoła rejonami i ulicami. Więcej informacji bliżej kolędy.


16. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Kazimierz Oraczewski i Czesława Rzeszutek. Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.


17. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk