Warszawa
4283976
Your IP: 52.203.18.65
2022-01-20 20:30

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH
12 – 14 grudzień 2021 r.

głosi ks. Michał Mazur Michalita

Niedziela – 12 grudzień

7.00 – Msza św. – nauka ogólna
9.00 – Msza św. – nauka ogólna i nauka dla młodzieży
10.30 – Msza św. – nauka ogólna
11.00 – DPS – Msza św. z nauką
12.00 – Msza św. – nauka ogólna i dla dzieci
13.00 - Konferencja dla małżeństw
16.00 – Msza św. – nauka ogólna
18.00 – Msza św. – nauka ogólna

Poniedziałek – 13 grudzień (nie ma Mszy św. o godz. 7.00)

6.00 – Msza św. – nauka dla dorosłych
8.00 – Msza św. – nauka dla dorosłych
15.30 – DPS – Msza św. z nauką
18.00 – Msza św. – nauka dla dorosłych
19.00 – konferencja dla młodzieży

Wtorek – 14 grudzień dzień spowiedzi św.
(nie ma Mszy św. o godz. 7.00)

6.00 – Msza św. – nauka dla dorosłych
8.00 – Msza św. – nauka dla dorosłych
15.30 – DPS – Msza św. z nauką i spowiedź
18.00 – Msza św. – nauka dla dorosłych - zakończenie rekolekcji
19.00 – Nauka stanowa dla mężczyzn

Spowiedź św. we wtorek
od godz. 9.00 – 12.00
od godz. 15.00 – 17.30.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 05 XII 2021 r. – II Niedziela Adwentu


1. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, będą trwały do wtorku włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Michał Mazur - Michalita. Nauki będą głoszone podczas każdej niedzielnej Mszy św., a w poniedziałek i wtorek o godz. 6.00 rano, dodatkowa o godz. 8.00 i o 18.00. W niedzielę po Mszy św. o 12.00 nauka dla rodziców. W poniedziałek o 19.00 nauka rekolekcyjna dla młodzieży, w sposób szczególny zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. We wtorek spotkanie rekolekcyjne dla mężczyzn o godz. 19.00. Prosimy bardzo o modlitwę za księdza Rekolekcjonistę i wszystkich parafian. Spowiedź adwentowa podczas każdej Mszy św. i zawsze pół godziny przed Eucharystią. Nie zostawiamy spowiedzi na ostatni moment przed świętami.


2. Serdecznie zapraszamy na RORATY o godz. 6.00 rano. Natomiast dzieci z rodzicami zapraszamy na RORATY w poniedziałki, środy, piątki o godz. 18.00, w soboty
o godz. 6.00. Ogłaszamy także konkurs plastyczny na najpiękniejszą szopkę. Szczegóły w gablocie i u katechetów.


3. Zapraszamy na Michalickie Zimowisko organizowane w dniach 21-26 lutego. Koszt 1000 zł. plus ceny karnetów narciarskich – szczegóły na stronie michalickiezimowiska.pl i gablocie.


4. W dolnym kościele układane są już płytki z kamienia z Morawicy, trwają także prace w kotłowni naszego kościoła.


5. Dziś II Niedziela Adwentu – Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Puszki na ofiary znajdują się pod chórem. Dziękujemy za wszelką pomoc.


6. Także dziś o 10.30 Msza św. za zmarłych z „wypominek” a o 17.00 nieszpory i zmiana tajemnic różańcowych oraz Nowenna przed Uroczystością Niep. Poczęcia NMP.


7. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. O godz. 12.00 w naszym kościele Godzina Łaski - adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 nastąpi wniesienie relikwii i poświęcenie figury św. Maksymiliana Kolbego.


8. Pod Drzewkiem Bożonarodzeniowym parafianie, mogą składać dary dla biednych. Inaczej niż w poprzednie lata: przynosimy do kosza pod drzewkiem lub do kancelarii parafialnej produkty pierwszej potrzeby i żywnościowe o wydłużonej przydatności do spożycia. Rodziny i osoby potrzebujące prosimy o zgłaszanie się do kancelarii.

9. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas szóstych, PSP nr 4 o godzinie 10, zaś dla PSP nr 1 o godzinie 11:00. Klasy 8 ze szkoły nr 1 o 9.00, ze szkoły nr 4 o 10.00. Uczniowie klas 7 szkoła nr 4 o 11.00, ze szkoły nr. 4 o godz. 12.

10. Dziękujemy za świadectwo wiary wszystkim mężczyznom, którzy wzięli udział w Męskim różańcu. Dziękujemy wszystkim wiernym za całonocną adorację Najświętszego Sakramentu.

11. Akcja Katolicka rozprowadza wigilijne świece Caritas w cenie 10 zł. W ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przy tej okazji można też nabyć opłatki na stół wigilijny.

12. W parafii rozprowadzane są przez Liderów Blokowych i ministrantów opłatki wigilijne, które dzisiaj zostały poświęcone na sumie. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i dalsze prace inwestycyjne. Prosimy o życzliwość i w miarę możliwości wsparcie, które służy nam wszystkim. Liderów blokowych po odbiór opłatków zapraszamy w tym tygodniu od w godz. od 11.00 do 15.00 w biurze i kancelarii.

13. Msza św. za ofiarodawców z ul. Asnyka za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła w poniedziałek o godz. 18.00. Obecnie prosimy o pomoc mieszkańców ul. Słowackiego i Orzeszkowej domki.

14. Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi „Oratorium” w Stalowej Woli, przy Parafii Trójcy Przenajświętszej, gorąco zachęca wszystkich dokonujących zakupów przez Internet do wykorzystania aplikacji FANI MANI. Dzięki temu można wesprzeć nasze „Oratorium” drobną darowizną nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Więcej informacji można znaleźć na ulotkach oraz na stronie internetowej Oratorium.

15. W tym tygodniu z naszej Parafii przeszła do wieczności: śp. Zofię Gawryl i Stanisławę Ferdek. Polećmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

16. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk