Warszawa
3515396
Your IP: 3.232.133.141
2021-01-20 03:38

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 grudnia 2020 r. – IV niedziela Adwentu i Boże Narodzenie

 
1. Dziś IV niedziela Adwentowa, w czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy odczytaniem z Ewangelii opisu narodzenia Chrystusa i odmówmy wspólnie modlitwę „Ojcze nasz...”, podzielmy się opłatkiem i szczerze złóżmy sobie życzenia, przebaczając sobie to, co było złem względem siebie, znajdźmy też chwile, by wspólnie wyśpiewać kolędy. Pamiętajmy, aby na stole wigilijnym pojawiły się dania bezmięsne i by nie było na nim alkoholu. W czwartek o godz. 6.00 rano ostanie roraty, z racji wigilii nie będzie Mszy św. o 18.00. Nowenna do Dziecięta Jezus w czwartek po Mszy św. o 7.00 rano.
 
2. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w RORATACH. W czwartek w Wigilię zapraszamy parafian i gości o 22.00 i o północy na Pasterkę. Taca z tych Mszy św. jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia, w sobotę święto Św. Szczepana – Msze św. w porządku niedzielnym. Taca z drugiego dnia Świąt jest przeznaczona na WSD w Sandomierzu. W następną niedzielę uroczystość Świętej Rodziny.
 
3. Dzisiaj niedziela inwestycyjna, za każdy dar serca bardzo dziękujemy. Składamy serdeczne Bóg zapłać na pomoc „Kościołowi na Wschodzie” zebrano 678,00 zł.
 
4. Za tydzień - 27 grudnia o g. 19.00 w naszym kościele odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy. Wykonawcami będą stalowowolscy artyści: Joanna Herdzik – sopran, Monika Kuca – piano, Mariusz Ryś – organy, Janusz Turek – klarnet, Piotr Kucia – słowo. Zapraszamy Parafian i Gości.
 
5. Składamy najserdeczniejsze życzenia ks. Dariuszowi z okazji imienin, niech Pan Jezus błogosławi.
 
6. W tym roku duszpasterskim nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, tzw kolędy zgodnie z dekretem ks. Bp. Ordynariusza naszej Diecezji. Od nowego roku w ramach kolędy będziemy zapraszać parafian do naszego kościoła rejonami i ulicami na Mszę św., błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i spotkanie duszpasterskie. Więcej informacji bliżej kolędy.
 
7. Dziękujemy panu Tomaszowi Sekulskiemu wraz z rodziną za budowę szopki betlejemskiej i ministrantom za pomoc. Szczególne podziękowanie rodzinie Lubojańskich, panu Krzysztofowi Dul oraz Nadleśnictwu za zaangażowanie w przygotowanie świątecznego wystroju i ubranie choinek. W związku z tym adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy Świętej, a we wtorek i środę od 15.00 w kaplicy Zmartwychwstania.
 
8. Dziękujemy za wszelkie dary i upominki, które wpłynęły pod bożonarodzeniowe drzewko. Parafianie i dobrodzieje obdarowali około 50 rodzin i samotnych oraz starszych ludzi. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Bardzo prosimy o odbiór paczek w poniedziałek i wtorek.
 
9. Jutro Msza św. w o 18.00 za parafian z blok nr 9 przy ulicy Orzeszkowej w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców bl. 11 przy ul. Orzeszkowej
 
10. Akcja Katolicka jeszcze rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - Caritas. Dochód przeznaczony jest na biedne dzieci. Można nabyć także opłatki wigilijne.
 
11. We wtorek, 22 grudnia, na roratach o godz. 18:00 harcerze i zuchy przekażą dla naszej parafii, jak co roku, Betlejemskie Światło Pokoju. Tym razem, ze względu na epidemię, nie będzie ono roznoszone po domach, jednak bardzo serdecznie zachęcamy, aby odpalić je w kościele i zanieść do swoich rodzin.
 
12. Rozwiązanie konkursu plastycznego „Szopka Betlejemska” we wtorek po Roratach, które będą o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich uczestników.
 
13. Z nasze Parafii do wieczności odeszli śp. Zofia Wojcieszyn i Andrzej Pazdro. Wieczyn odpoczynek racz im dać Panie…
 
14. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionych świąt w gronie rodzinnym. Niech Dziecię Jezus błogosławi.
 

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk