Warszawa
3515428
Your IP: 3.232.133.141
2021-01-20 03:53

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13 grudnia 2020 r. – III Niedziela Adwentu


1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, będą trwały do wtorku włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Kapusta - Michalita. Nauki będą głoszone podczas każdej niedzielnej Mszy św., w pon. i wtorek o godz. 6.00 rano, dodatkowa o godz. 9.00 i o 18.00. Zapraszamy także do uczestnictwa w rekolekcjach ONLINE. Prosimy bardzo o modlitwę za księdza Rekolekcjonistę. Spowiedź adwentowa podczas każdej Mszy św. i zawsze pół godziny przed Eucharystią. Nie zostawiamy spowiedzi na ostatni moment przed świętami. Wtorek niech będzie także dniem wdzięczności ks. Rekolekcjoniście za głoszone Słowo.


2. O od środy o 17.30 nowenna do Dzieciątka Jezus. Za tydzień o 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Bractwo Adoracyjne. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


3. "W nocy z 8 na 9 grudnia, zakończyliśmy Nowennę do Matki Bożej w intencji młodzieży. Nowenna trwała 24h przez dziewięć dni. Modliło się wspólnie siedemdziesiąt osiem osób. Dziękujemy WSZYSTKIM, zarówno członkom Bractwa jak i innym osobom za modlitwę. W ciągu całego roku Bractwo planuje cyklicznie powtarzać tę nowennę: więcej informacji w Naszym Słowie.


4. Dzisiaj o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się „Koncert adwentowy”, podczas którego usłyszymy utwory Bacha, Haendla, Mozarta, Franka, Giordaniego, Morricone i innych. Wystąpią: Joanna Herdzik – sopran, Monika Kuca – piano, Janusz Turek – klarnet, Mariusz Ryś – organy, Piotr Kucia – słowo. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości.


5. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiarność, wszelką pomoc i troskę o nasz kościół.


6. Zapraszamy w poniedziałki, środy, piątki i soboty na Roraty o godz. 6.00 rano, we wtorki i czwartki o godz. 18.00.


7. Ministranci składają serdeczne „Bóg zapłać” i „szczere dziękuje” wszystkim parafianom za złożone ofiary w kwocie 770 zł. przy okazji oscypek.


8. W parafii rozprowadzane są opłatki wigilijne. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościoła. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” za ofiary.


9. Kapłani udadzą się do chorych w najbliższy piątek 18 grudnia od godziny 9.00. Do środy można zgłaszać nowe osoby chore, aby mogły przyjąć Komunię Św. przed Bożym Narodzeniem.


10. Dziękujemy za wszelkie dary, które wpłynęły pod bożonarodzeniowe drzewko i serdecznie prosimy o kolejne, jest bowiem wielu potrzebujących osób i rodzin na terenie naszej parafii. Dary składamy do końca tygodnia. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


11. Dziękczynna Msza św. w pon. o 18.00 za parafian z bl. przy ul. Orzeszkowej 7 za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców bl. Orzeszkowej 9.


12. Akcja Katolicka rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – Caritas w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na biedne dzieci. Można nabyć także opłatki wigilijne i kalendarze.


13. Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym: „Szopka bożonarodzeniowa”. Regulamin w gablocie i u katechetów i na stronie internetowej.


14. W tym roku duszpasterskim nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej, tzw kolędy zgodnie z dekretem ks. Bp. Ordynariusza naszej Diecezji. Od nowego roku w ramach kolędy będziemy zapraszać parafian na Mszę św. błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i spotkanie duszpasterskie do naszego kościoła rejonami i ulicami. Więcej informacji bliżej kolędy.


15. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Stanisław Myszka. Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu.


16. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk