Warszawa
3978010
Your IP: 3.236.50.201
2021-07-29 14:32

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 października 2020 r. – XXX Niedziela Zwykła

 
1. W następną niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Z racji pandemii nie będzie procesji na cmentarz. W naszej parafii będzie dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 w intencji wiernych zmarłych. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę. W poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny, Msze św. w naszym kościele będą o 6.00, 7.00, dodatkowe o 9.00 i 16.00 oraz o godz.18.00.
 
2. Nawiązując do Dekretu Księdza Biskupa, prosimy, by osoby pragnące przyjąć Komunię Świętą na rękę podchodziły procesyjne przed główny ołtarz. Pozostali wierni jak dotychczas.
 
3. W środę o 16.30 uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do naszego kościoła. Uczyni to podczas Mszy św. Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w Mszy św.
 
4. Ze względu na nowe obostrzenia sanitarne termin bierzmowania zostaje zawieszony. Nie będzie więc spotkania w najbliższy czwartek dla kandydatów przed bierzmowaniem.
 
5. Serdecznie z całego serca dziękujemy za ofiary z racji niedzieli inwestycyjnej. Zebrano 3760 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca. Przy koście postępują prace wiertnicze i przy montażu paneli słonecznych.
 
6. Zgodnie z dekretem wydanym na polecenie papieża Franciszka przez Penitencjarię Apostolską, w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać nie przez pierwsze osiem dni listopada, ale przez cały miesiąc: za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Warunki odpustu: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, odmówienie modlitwy "Ojcze nasz", „Wierzę w Boga” i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 
7. Dziś na Mszy św. o 10.30 jubileusz 10-lecia małżeństwa par z naszej parafii. O godz. 19.00 adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Miasta Stalowa Wola poprowadzi Żywy Różaniec. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 
8. We sobotę, w przeddzień Wszystkich Świętych w naszej Parafii „Noc Świętych”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, następnie nabożeństwo do wszystkich Świętych.
 
9. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych. WYPOMINKI składane w zakrystii lub kancelarii będą odprawiane od 2 do 30 listopada o godz. 17.30, oprócz każdej środy i czwartku.
 
10. W poniedziałek o godz. 18.00. intencją Mszy św. dziękujemy mieszkańcom z ul. Ofiar Katynia 33 za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Obecnie prosimy o pomoc mieszkańców domków przy ul. Ofiar Katynia 35 i domki.
 
11. Zachęcamy do korzystania z naszej Biblioteczki Duchowej. Recenzja książki Wandy Półtawskiej Genealogia divina w Gazetce Parafialnej a książki na półce.
 
12. W minionym tygodniu z naszej parafii Pan powołał do wieczności śp. Józefa Pagacz, Annę Siepietowską i Mareka Kozioł. Polećmy ich i naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu….
 
13. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk