Warszawa
3042131
Your IP: 3.236.59.63
2020-07-09 03:55

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

07 czerwiec 2020 r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 
1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej – w naszej Parafii odpust. Uroczystą sumę odpustową o godz. 1200, odprawi Ojciec Dawid Bartochowski z zakonu pijarów, jako swoją Mszę prymicyjną. Witamy wśród nas także ks. Kazimierza Szydło, który wygłosi „odpustowe” kazanie i już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za posługę Słowa.
 
2. Za tydzień w niedzielę 14 czerwca Ojciec Prymicjant będzie na każdej Mszy św. głosił Słowo Boże i udzielał prymicyjnego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom liturgii.
 
3. Nadal po każdej Mszy św. modlimy się o ustanie epidemii i prosimy o skrupulatne zachowanie obowiązków wynikających ze stanu epidemii. Zwracamy uwagę na konieczność noszenia maseczki w kościele lub i zachowania odpowiedniego dystansu.
 
4. Dziękujemy za zaangażowanie się w Męski Różaniec, adorację całonocną i nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Bóg zapłać.
 
5. Dziś o 1700 nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie dla zelatorów i członków róż różańcowych w kaplicy Zmartwychwstania.
 
6. W czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Procesja będzie miała szczególny charakter z racji trwającej wciąż epidemii. Procesja – wszyscy uczestnicy zobowiązani są do założenia masek lub zachowania odpowiedniej odległości między sobą, przejdzie ulicami: Ofiar Katynia, Słowackiego, Tuwima, Orzeszkowej, Ofiar Katynia, Popiełuszki, Dmowskiego, Kilińskiego, Niezłomnych, Siedlanowskiego i Ofiar Katynia.
- Ołtarz I – przy krzyżu na ul. Tuwima,
- Ołtarz II – ul. Orzeszkowej przy bl. 6 ul. Żeromskiego),
- Ołtarz III – skrzyżowanie ulic Dmowskiego i Kilińskiego,
- Ołtarz IV – na placu przy kościele.
Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie, budowę ołtarzy jak co roku, oraz o czynny udział w procesji: wspólnoty parafialne, mieszkańców parafii, młodzież, dzieci, zapraszamy dziewczynki w białych sukienkach do sypania kwiatów. Procesja BOŻEGO CIAŁA jest publicznym wyznaniem wiary w Jezusa wobec współczesnego świata. Uwielbiając Jezusa Obecnego w Najświętszym Sakramencie będziemy prosili o ustanie epidemii.
Msze św. w czwartek będą o godz. 700, o 900 główna Msza św. po której wyruszy procesja, następna o 1200 (po procesji) i 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 1030 i 1600. Nabożeństwa czerwcowe 1730,a w czasie trwania oktawy litania będzie śpiewana podczas procesji eucharystycznej wokół kościoła i nie będzie wtedy nabożeństwa o 1730.
 
7. W Boże Ciało będą rozprowadzane „chlebki”. Ofiary złożone do puszek będą przeznaczone na potrzeby młodzieży oazowej. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.
 
8. W sobotę wspomnienie św. Antoniego z Pady. Jest to także 13 dzień miesiąca – zapraszamy do naszej świątyni na Różaniec Fatimski po Mszy św. wieczornej.
 
9. W następną niedzielę Wieczór Uwielbienia o godz. 1900 zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
10. Bóg zapłać mieszkańcom bloku przy ul. Niezłomnych 2b i 2c za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji w poniedziałek o godz. 1800. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców domków przy ul. Niezłomnych, Piwna i Komunalna.
 
11. Z naszej Parafii Bóg powołał do siebie: śp. Ryszarda Hawryło, Jana Szul, Stanisławę Kochan. Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Wieczny ….
 
12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk