Warszawa
3041606
Your IP: 3.236.59.63
2020-07-09 02:39

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 maja 2020 r. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 
1. Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła - drugi dzień Zielonych Świąt. Ten tydzień jest ostatnim czasem obowiązkowej spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia Komunii św. wielkanocnej. Od następnej niedzieli nie będzie już transmisji online, zachęcamy wszystkich Parafian, w związku z zmniejszonymi restrykcjami epidemiologicznymi, do osobistego uczestnictwa w Mszy św. i nabożeństwach.
 
2. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej – w naszej Parafii odpust. Uroczystą sumę odpustową o godz. 1200 odprawi jako swoją Mszę prymicyjną ks. Dawid Bartochowski – nasz parafianin. Prosimy o pomoc poszczególne grupy duszpasterskie w przygotowaniu uroczystości poprzez oprawę liturgiczną, przystrojenie placu przed kościołem i kościoła. Na pozostałych Mszach św. kazanie odpustowe wygłosi ks. Kazimierz Szydło.
 
3. Od jutra nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 1730.
 
4. We wtorek Msza św. o uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne o godz. 1800, zapraszamy.
 
5. W najbliższy czwartek w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana czterej neoprezbiterzy z naszego Zgromadzenia odprawią Mszę św. prymicyjną. Będą modlić się za nas i o nowe powołania, zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
 
6. 6 czerwca w pierwszą sobotę zapraszamy wszystkich mężczyzn na MĘSKI RÓŻANIEC o godzinie 1615. Z uwagi na zmianę prawa będzie mógł się odbyć modlitewny przemarsz ulicami naszego miasta. MĘSKI RÓŻANIEC rozpocznie się nabożeństwem w naszym kościele. Następnie wyruszy procesja do kościoła pw. Zwiastowania Pańskiego (Braci Kapucynów), gdzie odbędzie się Eucharystia wynagradzająca. Zapraszamy wszystkich mężczyzn pragnących złożyć świadectwo wiary i wynagrodzić zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o zabranie maseczek.
 
7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek prosimy Bractwo Adoracji na spotkanie po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Spowiedź święta pół godziny przed każdą Mszą św. i od godz. 1600. Można, w ramach potrzeby duchowej zgłaszać chorych do wizyty kapłana z sakramentami. Nabożeństwo z racji pierwszej soboty o godz. 1900.
 
8. Za tydzień w niedzielę o 1700 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz zmiana tajemnic różańcowych. Po nabożeństwie obowiązkowe spotkanie zelatorów.
 
9. Zachęcamy do lektury gazetki parafialnej „Nasze Słowo”, a osoby zdolne literacko o współredagowanie naszego pisma parafialnego.
 
10. Bardzo dziękujemy wszystkim trwającym przed Najświętszym Sakramentem. Ta modlitwa jest wielkim skarbem całego Kościoła szczególnie naszej parafii i miasta Stalowa Wola.
 
11. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali 1% podatku na rzecz Oratorium. Serdecznie „Bóg zapłać”.
 
12. Poniedziałkowa wieczorna Msza św. będzie m.in. w intencji mieszkańców bl. nr 2 przy ul Niezłomnych, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców z ul. Niezłomnych 2b i 2c.
 
13. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.
 
Zakończenie transmisji modlitwy różańcowej
(Komunikat Przełożonego Generalnego)
Kochani moi!
Czas ogłoszenia epidemii koronawirusa postawił przed nami wiele pytań i ogrom nowych wyzwań. W doświadczeniu braku poczucia bezpieczeństwa, ze świadomością bezradności i ograniczoności, nie w ludzkich siłach, ale w Bogu zaczęliśmy szukać ratunku i pomocy. Mocniej chwyciliśmy za Różaniec. W przeświadczeniu, że Zbawiciel nie odmówi prośbie Najświętszej Maryi Panny, przez Jej wstawiennictwo zaczęliśmy wołać do Dobrego Boga o miłosierdzie dla całego świata. Orędownika szukaliśmy także w Patronie Kościoła Świętego - św. Michale Archaniele, który w dziejach świata wielokrotnie, podczas epidemii, tak skutecznie wstawiał się za udręczonym Ludem Bożym.
Codzienna modlitwa o godz. 2030 gromadziła dzieci Boga przy Najlepszym Ojcu, połączyła nas, utworzyła z nas rodzinę.
Poprzez fakt wspólnej modlitwy w jednej, konkretnej intencji doświadczamy ducha jedności, a w naszych sercach rodzi się nadzieja.
W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, tj. 31 maja 2020 r., kończymy transmisję Modlitwy Różańcowej ze św. Michałem Archaniołem z kaplicy Domu Generalnego naszej rodziny zakonnej.
Pragnę bardzo serdecznie podziękować Wszystkim, z Polski i innych części świata, którzy łączyli się z nami poprzez media społecznościowe i trwali na modlitwie. Nasz Dobry Bóg niech będzie uwielbiony w naszym bezgranicznym Jemu zaufaniu. Was wszystkich niech obdarza pokojem serca, który tylko Odkupiciel dać może. Niech zawsze towarzyszy Wam Jego błogosławieństwo. Odczuwajcie na sobie dającą bezpieczeństwo dłoń Królowej Różańca świętego i ochraniające skrzydło Wielkiego Archanioła.
Słowa wdzięczności kieruję także do Współbraci, którzy codziennie realizowali transmisję w mediach.
Pozostajemy w duchowej jedności i modlitewnej pamięci.
Z wdzięcznością za wszelkie dobro -
ks. Dariusz Wilk CSMA
Przełożony Generalny
Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła
 
MĘSKI RÓŻANIEC ZNOWU NA ULICACH STALOWEJ WOLI !
 
W ostatnim czasie doszło do zmiany prawa, co nam umożliwiło ponowną organizację modlitewnego przemarszu ulicami Stalowej Woli.
Rozpoczynamy o 1615 w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli, gdzie odbędzie się nabożeństwo. Następni wyruszymy procesyjnie do Kościoła pw. Zwiastowania Pańskiego (Bracia Kapucyni), gdzie odbędzie się Eucharystia wynagradzająca.
Zapraszamy wszystkich MĘŻCZYZN pragnących złożyć świadectwo wiary i wynagrodzić zniewagi zadanie Niepokalanemu Sercu NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.
Na czas przemarszu ze względów bezpieczeństwa prosimy o założenie maseczek.

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk