Warszawa
3390621
Your IP: 3.238.184.78
2020-11-25 15:20

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 maja 2020 r. –  VII Niedziela Wielkanocna
Wniebowstąpienie Pańskie


1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dziękujemy za wspólną modlitwę w tzw. dni krzyżowe - o urodzaje i dobrą pogodę dla rolników, aby nikomu nie brakło chleba.


2. Rok temu w naszej parafii przeżywaliśmy Misje Święte prowadzone przez ks. Piotra Prusakiewicza i oraz ks. Rafała Szwajcę. Dziś natomiast przeżywamy powolny powrót do praktykowania wiary przez korzystanie z sakramentów osobiście w kościele i w konfesjonale. Zachęcamy do odważnego i roztropnego otwarcia się na działanie łaski Bożej. Można także, indywidualnie w ramach duchowych potrzeb, prosić kapłana do chorych, którzy pragną przyjąć sakramenty.


3. Wczoraj przyjęli święcenia kapłańskie diakoni ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła między innymi diakon Emil Kurek, który był u nas na praktyce duszpasterskiej oraz z zakonu Pijarów - diakon Dawid Bartochowski, nasz parafianin. Prosimy o modlitwę w ich intencji.


4. Wszystkim MAMOM składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Niech Pan Jezus błogosławi a Matka Najświętsza ma w swojej opiece.


5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy czynnie pomagają w prowadzeniu i utrzymaniu parafii. Trwa czyszczenie figury Chrystusa w kaplicy Zmartwychwstania. Nadal kilka witraży czeka na fundatorów a same okna witrażowe są gotowe do zainstalowania. Koszt jednego okienka-segmentu to 1810 zł. Wszystkim ofiarodawcom i pomagającym składamy jeszcze raz serdeczne podziękowanie: „Bóg zapłać”.


6. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Codziennie przed tą uroczystością po majówkach będzie odmawiana nowenna, na którą zapraszamy.


7. Zbliżają się ostanie dni do rozliczenia się z podatkiem. Zachęcamy do podzielenia się 1% podatku z naszym ORATORIUM. Szczegóły na plakacie.


8. W poniedziałek Msza św. w intencji mieszkańców ul. Okrzei, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców bl. 2 przy ul. Niezłomnych.


9. Z naszej Parafii Dobry Bóg powoła do siebie śp. Zofię Paterek, Stanisława Bober, Wandę Malik, Stanisławę Bednarz 

 
10. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk