Warszawa
2949147
Your IP: 34.238.190.122
2020-06-02 05:49


Od niedzieli 17 maja w Mszach świętych i nabożeństwach będzie mogła uczestniczyć większa liczba wiernych

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

10 maja 2020 r. – V Niedziela Wielkanocna

 
1. Co roku w tych dniach przeżywaliśmy uroczystość I Komunii św. dzieci. Proponowany termin tej uroczystości to 20 wrzesień. Mimo tej sytuacji życzymy dzieciom i rodzicom Bożego błogosławieństwa i bliskiej obecności Jezusa w codziennym życiu. A wszystkim Parafianom przypominamy o konieczności korzystania z sakramentów, zwłaszcza ze spowiedzi św. i Komunii św. sakramentalnej, którą można przyjąć w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 1515, 2000 oraz o 2200, po zakończeniu adoracji z zachowaniem wszelkich obowiązków wynikających ze stanu epidemii. Codziennie w naszym kościele o godz. 1500 jest odprawiana koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
2. W środę zostanie wprowadzona do naszego kościoła parafialnego figura św. Rity. 22 maja przeżywać będziemy święto tej Patronki. Dziękujemy ofiarodawcy, który w całości ufundował figurę i relikwiarz. Trwają starania o relikwie św. Rity do naszego kościoła.
 
3. W środę wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, po Mszy wieczornej będziemy odmawiać różaniec na wzór fatimski. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W czwartek święto św. Macieja Apostoła, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski.
 
4. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.
 
5. Zapraszamy do włączenia się w WIELKĄ NOWENNĄ POMPEJAŃSKĄ w intencji: nawrócenia grzeszników, spośród których ja jestem największym. Wielka Nowenna Pompejańska odmawia się codziennie w dniach od 13 maja do 5 lipca, indywidualnie, lub wspólnotowo. Osoby, które podejmą to zobowiązanie mogą odmawiać różaniec w ciszy w naszym kościele każdego dnia o godzinie 1900. Więcej informacji w gablocie.
 
6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 1730 oraz w czwartki pod figurą Matki Bożej o 2000. W następną niedzielę o godz. 1500 wspólna adoracja dla Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu i sympatyków oraz parafian. Zapraszamy
 
7. Mimo kryzysu wynikającego z epidemii zostały poczynione, zaplanowane wcześniej inwestycje: malowanie ścian i wymiana oświetlenia oraz głośników w kaplicy Zmartwychwstania a także zamontowano punktowe oświetlenie figury św. Michała Archanioła. Dziękujemy za wszelkie ofiary i pomoc fizyczną - „Bóg zapłać”.
 
8. Na parafialnej stronie internetowej pojawiła się zakładka: OFIARA ONLINE – składamy najszczersze podziękowania wszystkim Parafianom i dobroczyńcom za składane ofiary na konto i na tacę na utrzymanie i funkcjonowanie Parafii jak i domu zakonnego. Serdecznie „Bóg zapłać”.
 
9. Zachęcamy także, o ile jest to możliwe w tych trudnych dla na wszystkich czasach, o fundowanie pozostałych witraży do naszego kościoła. Witraży, które, jak zapewnił artysta, są już gotowe i czekają na ofiarodawców i zamontowanie.
 
10. Dziękujemy i nadal zachęcamy do podzielenia się 1% podatku z naszym ORATORIUM. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.
 
11. W poniedziałek o 1800 Msza św. w intencji mieszkańców ul. Kilińskiego blok 2 i domków, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców domków przy ul. Bema.
 
12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk