Warszawa
2949252
Your IP: 34.238.190.122
2020-06-02 06:52
Na naszej parafialnej stronie http://www.stalowawola-michalici.pl pojawiła się możliwość wpłacenia na tak zwaną TACĘ - OFIARA ONLINE. Już teraz składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dokonane wpłaty na funkcjonowanie Parafii i Domu Zakonnego. Bóg zapłać.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 kwietnia 2020 r. – III Niedziela Wielkanocna

 
1. W środę wspomnimy św. Katarzynę Sieneńską – Patronkę Europy. W tym dniu przeżywamy także wspomnienie męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
 
2. Proponowany termin I Komunii św. w naszej Parafii to 20 wrzesień. Bierzmowanie przeniesione jest na bliżej nie określony termin.
 
3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Miasta Stalowa Wola, do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do gorliwej i wytrwałej modlitwy o ustanie epidemii i o tak bardzo potrzebny deszcz. Zachęcamy do przystępowania do Komunii św. sakramentalnej od poniedziałku do piątku o godz. 1515, 2000 oraz o 2200, po zakończeniu adoracji Najświętszego Sakramentu, z zachowaniem wszelkich praw wynikających ze stanu epidemii. Codziennie w naszym kościele o godz. 1500 jest odprawiana koronka do Miłosierdzia Bożego.
 
4. Mocą rozporządzenia Premiera, w naszym kościele może jednorazowo uczestniczyć we Mszy św. 50 osób, ponad to w kaplicy Zmartwychwstania - 15 osób oraz w razie potrzeby
w sali teatralnej 16 osób. Zachęcamy do osobistego uczestnictwa w sakramentach Kościoła.
 
5. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca, Spowiedź przed i podczas każdej Mszy św. W tym dniu kapłani nie udają się do chorych. W nocy z piątku na sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Zapisy na poszczególne godziny przy stoliku. Rano o 545 nabożeństwo maryjne.
 
6. W sobotę - 2 maja - Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, przeniesiona z 3 maja. W tym dniu Msze św. będą odprawione jak w niedzielę, oprócz godz.1600. z racji Męskiego Różańca w naszym kościele - o 1615: modlitwa różańcowa oraz Eucharystia wynagradzająca zniewagi zadane Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy wieczornej nabożeństwo z okazji pierwszej soboty.
 
7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. oraz na prowadzoną przez Parafialny Klub Seniora majówkę pod figurą Matki Bożej o godz. 20.00 w każdy czwartek.
 
8. Zapraszamy do współpracy w redagowaniu naszej gazetki parafialnej. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.
 
9. Na parafialnej stronie internetowej pojawiła się zakładka: OFIARA ONLINE – składamy najszczersze podziękowania wszystkim Parafianom i dobroczyńcom za składane ofiary na konto i na tacę na utrzymanie i funkcjonowanie Parafii jak i domu zakonnego. Serdecznie „Bóg zapłać”.
 
10. W poniedziałek o godz. 1800 będzie odprawiona Msza św. intencji mieszkańców z ul. Ciemny Kąt i Przemysłowa za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Kilińskiego 2 oraz domków.
 
11. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

 
Kuria Diecezjalna w Sandomierzu przypomina, że od dnia 16.04.20 istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, dotyczący między innymi kościołów. Nie ogranicza on naturalnie możliwości przyjmowania przez wiernych Komunii św., z zachowaniem zasad określonych przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
Ks. Tomasz Lis, Rzecznik Diecezji Sandomierskiej
Eucharystia - Komunia św.
jest chlebem życia wiecznego,

którym możemy karmić się już teraz.
Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty w naszej Parafii
oraz do karmienia się Ciałem Chrystusa:
po koronce do Miłosierdzia Bożego około 15:15, godz. 20:00
oraz o 22:00 - po zakończeniu adoracji Najświętszego Sakramentu.

Numer telefonu aby umówić się z kapłanem na spowiedź sakramentalną. ZADZWOŃ, UMÓW SIĘ, PRZYJDŹ DO KOŚCIOŁA. Przygotuj się. Zrób rachunek sumienia. Pomódl się za spowiednika i zadzwoń.

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk