Warszawa
3046037
Your IP: 34.239.167.74
2020-07-10 06:26
Na naszej parafialnej stronie http://www.stalowawola-michalici.pl pojawiła się możliwość wpłacenia na tak zwaną TACĘ - OFIARA ONLINE. Już teraz składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dokonane wpłaty na funkcjonowanie Parafii i Domu Zakonnego. Bóg zapłać.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 kwietnia 2020 r. – Niedziela Miłosierdzia Bożego

 
1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. O godz. 1500 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego do kościoła i w domach w Godzinę Miłosierdzia. Dziś można uzyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, Komunia św. modlitwa w intencjach Ojca św. Od dziś w kolejne dziewięć dni, kapłani pracujący w naszej Parafii, w ramach nowenny odprawią 9 Mszy św. w intencji o wzrost wiary w życiu parafian.
 
2. Od jutra, mocą rozporządzenia Premiera, w naszym kościele może jednorazowo przebywać na Mszy św.: 50 osób – górny kościół (razem z chórem), – 15 osób w kaplicy Zmartwychwstania oraz - 16 osób w sali teatralnej. Zapraszamy do osobistego uczestnictwa w sakramentach Kościoła.
 
3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Miasta Stalowa Wola i adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do przystępowania do Komunii św. sakramentalnej od poniedziałku do piątku o godz. 1515, 2000 oraz o 2200, po zakończeniu adoracji Najświętszego Sakramentu, z zachowaniem wszelkich praw wynikających ze stanu epidemii.
 
4. Zapraszamy do współpracy w redagowaniu naszej gazetki parafialnej. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza. Teraz, w dobie słowa pisanego i czytanego, jest to ważny sposób ewangelizacji.
 
5. Z racji panującej epidemii wszelkie akcje duszpasterskie są odwołane, lecz tym bardziej trzeba zachować telefoniczny i modlitewny kontakt między członkami poszczególnych grup duszpasterskich. Pamiętajmy o sobie nawzajem.
 
6. Z naszego kościoła, pod adresem podanym na naszej stronie i na FB, nadawana jest bezpośrednia transmisja Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech to udogodnienie techniczne, będzie okazją dla każdego z nas parafian, od „uczestnictwa” w życiu MOJEJ PARAFII i zachętą do osobistego i rzeczywistego korzystania z darów łaski płynących z sakramentów przez osobistą obecność w kościele. Pamiętajmy obecność SAKRAMENTALNA JEZUSA jest NIEZASTĘPOWLANA.
 
7. Składamy najszczersze podziękowania wszystkim Parafianom i dobroczyńcom za składane ofiary na konto i na tacę na utrzymanie i funkcjonowanie Parafii jak i domu zakonnego. Serdecznie „Bóg zapłać”.
 
8. Wielką radością dla wspólnoty kapłanów naszej Parafii, była możliwość udzielenia błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem mieszkańcom i miastu Stalowa Wola. Dziękujemy Strażakom z Charzewic, Policji i tym wszystkim, którzy przyczynili się do Wielkanocnego Błogosławieństwa.
 
9. W poniedziałek o godz. 1800 będzie odprawiona Msza św. intencji mieszkańców ul. Podleśnej 5 i domków w podziękowaniu za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W nadchodzącym tygodniu prosimy mieszkańców ul. Podleśnej 17 i 19.
 
10. Z nasze wspólnoty parafialnej Bóg powołał do siebie śp. Mieczysława Wójcik. Wieczny odpoczynek.
 
11. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.
 
Kuria Diecezjalna w Sandomierzu przypomina, że od dnia 16.04.20 istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, dotyczący między innymi kościołów. Nie ogranicza on naturalnie możliwości przyjmowania przez wiernych Komunii św., z zachowaniem zasad określonych przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
Ks. Tomasz Lis, Rzecznik Diecezji Sandomierskiej
Eucharystia - Komunia św.
jest chlebem życia wiecznego,

którym możemy karmić się już teraz.
Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty w naszej Parafii
oraz do karmienia się Ciałem Chrystusa:
po koronce do Miłosierdzia Bożego około 15:15, godz. 20:00
oraz o 22:00 - po zakończeniu adoracji Najświętszego Sakramentu.

Numer telefonu aby umówić się z kapłanem na spowiedź sakramentalną. ZADZWOŃ, UMÓW SIĘ, PRZYJDŹ DO KOŚCIOŁA. Przygotuj się. Zrób rachunek sumienia. Pomódl się za spowiednika i zadzwoń.

Parafia Trójcy Przenajświętszej
37-450 Stalowa Wola,
Ofiar Katynia57

Nadsański Bank Spółdzielczy,
Stalowa Wola

68 9430 0006 0040 9092 2000 0001


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk