Warszawa
1479822
Your IP: 54.91.121.255
2019-04-22 21:06

Artykuły

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
21 kwietnia 2019 r. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego


1. Wdzięczne Bóg zapłać składamy Bractwu Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Bożego oraz wszystkim, którzy włączyli się poprzez ofiary złożone na kwiaty i dekoracje do wystroju naszej świątyni. Dziękujemy naszym Parafianom, Bratu Organiście, Orkiestrze z Młodzieżowego Domu Kultury, dziękujemy Pani Monice Kuca - organy, Pani Joannie Herdzik - sopran i Panu Januszowi Turek – klarnet za przygotowanie oprawy muzycznej Wigilii Paschalnej. Dziękujemy Akcji Katolickiej, Bractwu Adoracyjnemu, Oazie młodzieżowej i dziecięcej, Domowemu Kościołowi, Harcerzom, wszystkim Przyjaciołom Parafii i Parafianom za liczny i aktywny udział w przygotowaniach i przeżyciu świąt Wielkanocnych. Naszą wdzięczność kierujemy również w stronę Kapłanów i całej Służby Liturgicznej oraz Młodzieżowej Orkiestrze Dętej pod kierownictwem Mieczysława Parucha.


2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.


3. Od piątku trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, Dzisiaj i jutro nowenna o g. 1130. W pozostałe dni o g. 1730.


4. Za tydzień Rodzinne Świętowanie Niedzieli – po Mszy św. o 1030 spotkanie poprowadzi pani Magda Chudowolska terapeutka – O Alkoholizmie - między stereotypem, prawdą, przemilczeniem i niedomówieniem. Po wykładzie możliwość zadawania pytań i dyskusja przy kawie i ciastku. Dzieci mają zapewnioną opiekę.


5. W przyszłą niedzielę – Miłosierdzia Bożego – dzieci przyniosą na Mszę św. o godz. 1200 skarbonki z jałmużną wielkopostną i złożą swój dar przed ołtarzem. Zebrane środki zasilą fundusz dla osób najbardziej potrzebujących. O godz. 1500 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.


6. Serdecznie zapraszamy na finał trzeciej edycji Konkursu Poezji Religijnej dla Dzieci i Młodzieży „Moje drogi do Boga”, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 1300 w Kawiarence Pod Skrzydłami w dolnym kościele. Podczas spotkania będzie można usłyszeć nagrodzone utwory uczestników konkursu w interpretacji jurorów.


7. Składamy serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom bl. 17 i 19 i przy ul. Podleśnej za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji będzie wyjątkowo we wtorek o godz. 1800 W nadchodzącym tygodniu o wystrój świątyni prosimy, by zadbali mieszkańcy z ulicy Ciemny Kąt i Przemysłowa.


8. 26.V. zapraszamy na rozpoczynające się Misje Parafialne.


9. W sobotę 27 kwietnia o godz. 900 spotkanie z młodzieżą kl. III gimnazjum i kl. VIII szkoły podstawowej przygotowujących się do bierzmowania.


10. Dziękujemy za złożone ofiary z racji niedzieli inwestycyjnej.


11. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Tadeusza Wolskiego. Polećmy go i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.


12. Wszystkim Wam drodzy Parafianie i Gościom życzymy radosnych i błogosławionych Świąt. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały pozwoli nam z wiarą i nadzieją oczekiwać spotkania w miłości nie tylko z Nim, ale także z naszymi bliźnimi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
14 kwiecień 2019r. – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej


1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – Diecezjalny Dzień Młodzieży. Uroczysta procesja z palmami w naszym kościele o godz. 1030. Poświęcenie palm wielkanocnych podczas każdej Mszy św. O godz. 1700 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.


2. W minionym tygodniu w prawej nawie zamontowano witraże. Dziękujemy serdecznie ofiarodawcom. Kolejne witraże z lewej strony czekają na fundatorów. Postępują prace przy renowacji jednego krzyża misyjnego oraz zamówiono materiał na nowy, który będzie stał przed kościołem. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Już teraz za wszelkie ofiary i pomoc składamy serdecznie „Bóg zapłać”.


3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek do 2200 w wtorek do Mszy św. wieczornej, w środę adoracji nie będzie.


4. Akcja Katolicka rozprowadza baranki - dochód przeznaczony jest na potrzebujące rodziny i dzieci. Niech na każdym stole wielkanocnym znajdzie się świadectwo naszej pamięci o najuboższych. Cena baranka 5 zł. W środę na 1100 Akcja Katolicka zaprasza ubogich i potrzebujących na śniadanie wielkanocne. Dziękujemy za wszelkie dary do kosza miłosierdzia.


5. Dziękujemy Bractwu Adoracji Najświętszego Sakramentu i parafianom za podjęcie postu o chlebie i wodzie w w intencji kapłanów i Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu.


6. Ministranci rozprowadzają dziś oscypki. Za każdy dar serca składamy „Bóg zapłać”.


7. Ofiary na dekoracje wielkopostne oraz kwiaty do Grobu Bożego prosimy składać do skarbonki przy wyjściu z kościoła.


8. Przed nami Wielki Tydzień i Triduum Paschalne:
W czwartek, piątek i sobotę rano o 800 jutrznia wraz z kapłanami z naszej parafii.
- Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Po komunii św. nastąpi przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy, gdzie będziemy adorować Pana Jezusa do godz. 2200.
- Wielki Piątek – adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 600 do 1700. Plan adoracji dla grup parafialnych oraz mieszkańców poszczególnych ulic jest zamieszczony w gablocie. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 11.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00. Rozpoczęcie nowenny do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Nabożeństwo Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Po zakończeniu obrzędów Wielkiego Piątku Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Bożego i po nabożeństwie Gorzkich Żali adoracja według następującego porządku:
od godz. 2100 Akcja Katolicka i Apostolstwo M. B. Patronki Dobrej Śmierci, od g. 2300 - Kościół Domowy, Bractwo Adoracyjne g. 2400 – 100 Młodzież oazowa, Wspólnota Anioł Nadziei i Harcerze, g. 100 do 200. Włączmy się w to modlitewne czuwanie, aby mieć udział w zwycięstwie Chrystusa. Podczas adoracji w naszym kościele będzie spowiedź do 2400.

W piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Ofiary z Wielkiego. Piątku są przeznaczone na grób Pański w Jerozolimie.

- Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów od godz. 900 – 1600 co pół godziny. Adoracja Najśw. Sakramentu trwać będzie do rozpoczęcia nowenny do Miłosierdzia Bożego o godz. 1830. O godz. 1400 zapraszamy wszystkich motocyklistów i ich rodziny oraz sympatyków na MOTOŚWIĘCONKĘ przy naszym kościele na placu PKS/u. Przewidziane nagrody za najpiękniejszą święconkę i poczęstunek. Zapraszamy
- Wigilia Paschalna o godz. 1900. Prosimy przynieść ze sobą świece. Po liturgii Wielkiej Soboty nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna o godz. 600 z procesją wokół kościoła. Towarzyszyć nam będzie orkiestra z MDK i Szkoły Podstawowej nr 1.

Następna Msza św. będzie o godz. 900, porządek pozostałych Mszy św. pozostaje bez zmian.

- W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca jest przeznaczona na KUL.


9. Msza św. w ich intencji mieszkańcom bl 5 i domki przy ul. Podleśnej w poniedziałek o godz. 1800. W nadchodzącym tygodniu o wystrój świątyni prosimy, by zadbali mieszkańcy bloku 17. I 19 ul. Podleśna.


10. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionych przeżyć w Wielkim Tygodniu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.04.2019 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu


1. W tym roku, z racji Misji Świętych w naszej parafii nie będzie rekolekcji wielkopostnych. Pozostaje jednak dzień spowiedzi św. parafialnej w środę 10 kwietnia od 900 do 1200 i od 1500 do 1730. Serdecznie zapraszamy do skorzystania w tym dniu z sakramentu pokuty. Prośmy o modlitwę o błogosławione owoce Misji Świętych.


2. Za tydzień Niedziela Palmowa – Diecezjalny Dzień Młodzieży. Uroczysta procesja z palmami w naszym kościele o godz. 1030. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Również w przyszłą niedzielę o godz. 1900 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.


3. W przyszła niedzielę po każdej mszy św. Ministranci będą rozprowadzać oscypki. Za złożony dar serca składamy Bóg zapłać.


4. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Gorzkich Żalach.


5. Spotkanie zespołu misyjnego osób zaangażowanych w przygotowanie Misji Parafialnych we wtorek o godz. 1900


6. Akcja Katolicka rozprowadza baranki wielkanocne – dochód przeznaczony jest na potrzebujące rodziny i dzieci, które są pod opieką Caritasu. Niech na każdym stole wielkanocnym znajdzie się świadectwo naszej pamięci o najuboższych. Cena baranka 5 zł.


7. Dziś Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 1400. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy.


8. W sobotę 6 kwietnia organizowana jest I Patriotyczna Rowerowa Droga Krzyżowa. Zapraszamy do udziału, więcej informacji w gablocie.


9. W najbliższy piątek udamy się do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną od godz. 900.


10. Odprawiając nabożeństwa wielkopostne zyskujemy odpusty: Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 730 i 1715. Rozważania Drogi Krzyżowej w ten piątek przygotuje Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w naszym kościele w niedzielę o godz. 1700.


11. Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu zachęca do podjęcia postu o chlebie i wodzie w czwartki w intencji kapłanów, natomiast w piątki: w intencji Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. Podjęty post prosimy potwierdzić wpisem w Księdze Postu.


12. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień i jałmużny w postaci żywności dla potrzebujących. W imieniu obdarowanych składamy „Bóg zapłać”.


13. Miejska Droga Krzyżowa w Stalowej Woli odbędzie się 12 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą św. w parafii Matki Bożej Królowej Polski o godz. 1900. Zachęcamy do udziału na znak wspólnoty wiary w naszym mieście.


14. W pon. o 1800 Msza św. za parafian z bl. 3 przy ul. Podleśna. W tym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu mieszkańców bl. 5 i domków przy ul. Podleśnej.


15. Kino Wrzos zaprasza na film Miłość i Miłosierdzie – Jezu ufam Tobie. Jest to film o Siostrze Faustynie i jej misji głoszenia Miłosierdzia Bożego.


16. Do skarbonki można składać ofiary na dekoracje wielkopostne oraz kwiaty do Grobu Bożego. Dziękujemy za ofiarność.


17. Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi ORATORIUM składa serdeczne „Bóg zapłać” za przekazanie 1% podatku na rzecz dzieci i młodzieży powierzonej naszej opiece.


18. Dziś osoby niepełnosprawne z Warsztatów Terapii Zajęciowej Nadzieja, którzy w ciągu roku pomagają przy naszym Kościele w pracach porządkowych, będą rozprowadzać palmy i ozdoby wielkanocne. Ofiary przeznaczone zostaną na integrację osób niepełnosprawnych.


19. W nadchodzącym tygodniu planowany jest montaż witraży w prawej nawie kościoła. Informujemy również, że zgłosiło się już dwóch fundatorów na witraże po lewej stronie kościoła.


20. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Łukasz Michalski, Zofia Ziarek i Sylwester Rendzio. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu…


21. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31 marzec 2019 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym roku, z racji zbliżających się Świętych Misji Parafialnych nie będzie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Zbliżają się spowiedzi wielkopostne. W naszym kościele spowiedź przedświąteczna odbędzie się w środę 10 kwietnia.


2. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy już aktywnie włączyli się w przygotowania Misji Parafialnych. Zachęcamy innych chętnych do zaangażowania się w dzieło Ewangelizacji naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji Misji Świętych Parafialnych. Tekst modlitwy w na kartkach pod chórem. Zapraszamy


3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź i Msze św. jak zwykle. Do chorych kapani udadzą się przed świętami tj. 12 kwietnia.


4. W czwartek zakończyła się w naszym Domu Zakonnym Wizytacja Kanoniczna Ojca Generała i ks. Ekonoma Generalnego. Dziękujemy wszystkim parafianom za modlitwę a Radzie Parafialnej Zespołowi Misyjnemu, która przygotowuje Misje Parafialne za spotkanie z Ojcem Generałem i podjęty dialog i rozmowę.


5. Odprawiając nabożeństwa wielkopostne zyskujemy odpusty: Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630, dla dorosłych o godz. 730 i 1715. Rozważania Drogi Krzyżowej w ten piątek przygotuje Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.


6. Dziękujemy tym parafianom, którzy podjęli postu o chlebie i wodzie w czwartki w intencji kapłanów, a w piątki o rozwój Bractwa Adoracyjnego na większą chwałę Bożą. Zapraszamy wszystkich Parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do wstępowania do Bractwa Adoracyjnego. Z racji I piątku w naszym kościele jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Z całego serca zachęcamy do podjęcia wielkopostnego trudu modlitwy w godzinach nocnych.


7. W następną niedzielę Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 1400. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy.


8. W sobotę 6 kwietnia organizowana jest I Patriotyczna Rowerowa Droga Krzyżowa. Zapraszamy do udziału, więcej informacji w gablocie.


9. Zachęcamy do losowania wielkopostnych postanowień i dzielenia się żywnością z najbardziej potrzebującymi. Kosz Miłosierdzia czeka na uczynki miłości bliźniego.


10. W pon. Msza św. za parafian z bl. 1 i 2 przy ul. Podleśnej w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. Obecnie prosimy mieszkańców bl.: ul. Podleśna 3 o wsparcie.


11. Do skarbonki przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na dekoracje wielkopostne oraz kwiaty do Grobu Bożego. Akcja Katolicka rozprowadza baranki wielkanocne dochód przeznaczony jest na potrzebujące rodziny i dzieci, które są pod opieką Caritasu. Niech na każdym stole wielkanocnym znajdzie się świadectwo naszej pamięci o najuboższych. Cena baranka 5 zł.


12. Dziś o 1900 adorację w intencji Miasta Stalowa Wola poprowadzi Parafialny Klub Seniora, zapraszamy do wspólnej modlitwy.


13. Kino Wrzos zaprasza na film Miłość i Miłosierdzie – Jezu ufam Tobie. Jest to film o Siostrze Faustynie i jej misji głoszenia Miłosierdzia Bożego.


14. Warsztaty Terapii Zajęciowej „Nadzieja” za tydzień będą rozprowadzać palmy i ozdoby świąteczne. Można je nabywać także w Kawiarence Uzyskane środki przeznaczone będą na integrację osób niepełnosprawnych.


15. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Wiesławę Wolak, Mieczysława Stępak, Lidię Bednarczyk, Teresę Barlik Polećmy ich oraz naszych bliskich Miłosiernemu Bogu…


16. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 marzec 2019 r. – III Niedziela Wielkiego Postu


1. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia o godz. 1800 podczas Mszy św. odbędzie się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Formularze są do wzięcia pod chórem. Zachęcamy do ochotnego podjęcia trudu ochrony życia poczętego.


2. Tydzień temu była tzw. niedziela gospodarcza. Z całego serca bardzo dziękujemy za ofiary na remont dzwonów i dzwonnicy. Do tej pory wpłynęło 12.757 zł. (taca, wpłaty w kopertach i na konto parafialne). Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom. W tym tygodniu z racji zbliżających się Misji Świętych oba krzyże misyjne zostaną poddane renowacji w zakładzie stolarskim.


3. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną aktywnie włączyć się w przygotowania Świętych Misji Parafialnych na spotkanie w poniedziałek w sali teatralnej o godz. 2000. Zachęcamy do zaangażowania się przedstawicieli grup parafialnych i chętnych do podjęcia zadań związanych z Ewangelizacją naszej parafii.


4. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Misji Świętych Parafialnych. Tekst modlitwy w na kartkach pod chórem. Zapraszamy


5. Parafialny teatr „Czwarta scena” oraz kawiarenka - konfraternia „Pod skrzydłami” zaprasza miłośników poezji na wieczór autorski pani Barbary Dymek, naszej parafianki, której literacka twórczość jest znana Czytelnikom „Naszego słowa”. Jest to wydarzenie, które wpisuje się w cykl spotkań ze sztuką, kulturą i muzyką „Pod skrzydłami”. Zapraszamy w najbliższą sobotę – 30 marca na godzinę 1700 do kawiarenki „Pod skrzydłami”. W dolnym kościele - wejście od ulicy.


6. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w naszym Domu Zakonnym Wizytacja Kanoniczna Ojca Generała i ks. Ekonoma Generalnego. Potrwa 4 dni. Prosimy o wsparcie modlitewne.


7. 12 kwietnia wyruszy ze Stalowej Woli Ekstremalna Droga Krzyżowa – 40 kilometrów w nocy w milczeniu z rozważaniami stacji drogi krzyżowej. Więcej szczegółów na plakatach.


8. Dziękujemy tym parafianom, którzy podjęli postu o chlebie i wodzie w czwartki w intencji kapłanów: o radość wiary i świętość życia, a w piątki o rozwój Bractwa Adoracyjnego na większą chwałę Bożą. Jest to szczególny dar dla nas kapłanów i dla Bractwa Adoracyjnego. Szczególnie w Wielkim Poście zapraszamy także do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do wstępowania do Bractwa Adoracyjnego.


9. W sobotę 6 kwietnia organizowana jest I Patriotyczna Rowerowa Droga Krzyżowa. Zapraszamy do udziału, więcej informacji w gablocie.


10. Zachęcamy do losowania wielkopostnych postanowień i dzielenia się żywnością z najbardziej potrzebującymi. Kosz Miłosierdzia czeka na uczynki miłości bliźniego.


11. Odprawiając nabożeństwa wielkopostne zyskujemy odpusty: Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 1630, dla dorosłych o godz. 730 i 1715. Rozważania Drogi Krzyżowej w ten piątek przygotuje Kościół Domowy. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1700. W kaplicy w DPS codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego o 1500 a w piątki Droga Krzyżowa o 1515.


12. W pon. Msza św. za parafian z bl. 10 przy ul. Siedlanowskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. Obecnie prosimy mieszkańców bl.: ul. Podleśna 1 i 2 o wsparcie.


13. Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza na Dzień otwarty – 30 marca (sobota) w godz. 1000 – 1200 w budynku szkoły przy ul. Podleśnej 4. Szczegóły na plakacie


14. Do skarbonki przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na dekoracje wielkopostne oraz kwiaty do Grobu Bożego. Akcja Katolicka rozprowadza baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na potrzebujących pomocy.


15. Za tydzień o 1900 adorację w intencji Miasta Stalowa Wola poprowadzi Parafialny Klub Seniora, zapraszamy do wspólnej modlitwy.


16. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Mirosława Rybarczyka, Ewę Rafalską. Polećmy ich oraz naszych bliskich Miłosiernemu Bogu…


17. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
17 marzec 2019r. – II Niedziela Wielkiego Postu


1. Dziś tzw. niedziela gospodarcza. Dziękujemy za ofiary na remont dzwonów i dzwonnicy. Do wczoraj wpłynęło już 3200 zł. Serdeczne „Bóg zapłać”.


2. Zostały ufundowane przez indywidualnych darczyńców i rodziny witraże z prawej nawy bocznej – Archaniołów św. Michała, Gabriela i Rafała oraz Anioła Stróża i Chór Księstw. Witraże te są już w pracowni, przewidywany termin montażu to około 3 miesiące. Składamy serdecznie „Bóg zapłać”. Koszt jednego segmentu witraża (jedno okienko): około 1300 – 1400 zł. w zależności od wzoru i miejsca montażu.


3. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji Misji Świętych Parafialnych. Tekst modlitwy w na kartkach pod chórem.


4. We wtorek uroczystość św. Józefa, nowenna dziś i jutro o 1730


5. Bractwo Adoracji Najśw. Sakramentu zachęca parafian do podjęcia postu o chlebie i wodzie w czwartki w intencji kapłanów: o radość wiary i świętość życia, a w piątki o rozwój Bractwa Adoracyjnego na większą chwałę Bożą. Podjęty post można wpisać w Księdze Postu. Szczególnie w Wielkim Poście zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy także do wstępowania do Bractwa Adoracyjnego.


6. Dziś Rodzinne Świętowanie Niedzieli – po Mszy św. o 1030 spotkanie poprowadzą państwo Agnieszka i Jakub Kołodziejowie. Temat wykładu: Komunikacja w małżeństwie czyli rozumieć – czuć - zmieniać. Po wykładzie ciepły posiłek oraz dyskusja przy kawie i ciastku. Dzieci mają zapewnioną opiekę.


7. Pod chórem znajdziemy wielkopostne postanowienia. Wylosuj zadanie i podejmij współpracę z łaską Bożą. Możemy także jako jałmużnę złożyć do kosza miłosierdzia żywność dla potrzebujących wg uczynku miłosierdzia co do ciała: głodnych nakarmić. Obok znajdują się zdrapki wielkopostne jako pomoc na drodze duchowego nawrócenia.


8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 730 i 1715. Rozważania Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek przygotuje Akcja Katolicka. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1700. W kaplicy w DPS codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego o 1500 a w piątki Droga Krzyżowa o 1515.


9. Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza na dzień otwarty w dniu 23 marca od 10.00 do 12.30. Szczegóły na plakacie.


10. Zachęcamy do podzielenia się 1% podatku z naszym ORATORIUM. Szczegóły na plakacie.


11. W pon. Msza św. za parafian z bl. 8 przy ul. Siedlanowskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. Obecnie prosimy mieszkańców bl.: ul. Siedlanowskiego 10 o wsparcie.


12. Do skarbonki przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na dekoracje wielkopostne oraz kwiaty do Grobu Bożego.


13. Mimo Wielkiego Postu zapraszamy do kawiarenki na chwilę spotkania i rozmowy. Wejście pod chórem.


14. Zapraszamy na „OJCOWSKI POLIGON DUCHOWY”, który rozpocznę się w piątek 22 marca o godz. 2100 u Braci Kapucynów. Zapraszamy na warsztaty „Odzyskaj swoją wolność” 30.03 – szczegóły na plakatach.


15. Członków Róż Różańcowych zapraszamy na pielgrzymkę Róż w dniu 23.03 do Tarnobrzega.


16. Miejski Dom Kultury zaprasza Panów w głosach: tenor, bas, baryton do muzycznej przygody w Chórze Jubileuszowym. Więcej informacji w gablocie


17. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Edmunda Krzaczkowskiego i Janusza Szmidke, Wojciecha Bodnarczuka oraz Katarzynę Bednarz. Polećmy ich oraz naszych bliskich Miłosiernemu Bogu…


18. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10 marzec 2019r. – I Niedziela Wielkiego Postu


1. Dziś o 1730 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Józefa. O 1900 Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy.


2. Bractwo Adoracji Najśw. Sakramentu zachęca parafian, którzy czują się na siłach, do podjęcia postu o chlebie i wodzie w czwartki Wielkiego Postu w intencji kapłanów: o radość wiary i świętość życia, natomiast w piątki o rozwój Bractwa Adoracyjnego na większą chwałę Bożą. Wystarczy zobowiązać się do jednego dnia i wpisać się w Księdze Postu.


3. Serdecznie zapraszamy małżeństwa na Rodzinne Świętowanie Niedzieli – 17 marca po Mszy św. o 1030 spotkanie poprowadzą Państwo Agnieszka i Jakub Kołodziejowie. Temat wykładu: Komunikacja w małżeństwie czyli rozumieć – czuć - zmieniać. Po wykładzie dyskusja przy kawie i ciastku. Dzieci mają zapewnioną opiekę.


4. Pod chórem znajdziemy wielkopostne postanowienia dla dzieci, młodzieży, małżeństw i dorosłych. Z odwagą podejmijmy współpracę z łaską Bożą i wylosujmy zadanie. Możemy także jako jałmużnę złożyć żywność w koszu wielkopostnym dla potrzebujących w ramach uczynku miłosierdzia co do ciała: głodnych nakarmić. Obok znajdują się także zdrapki wielkopostne do wykorzystania na drodze duchowego nawrócenia.


5. Serdecznie zapraszamy w piątki na Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 1630, dla młodzieży i dorosłych o godz. 730 i 1715. Rozważania Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek przygotuje Młodzież Oazowa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1700. W kaplicy w DPS codziennie Koronka do Miłosierdzia Bożego o 1500 a w piątki Droga Krzyżowa o 1515.


6. Zapraszamy do adoracji Jezusa w Hostii Utajonego. Szczególnie w Wielkim Poście niech Chrystus będzie uwielbiony w naszej modlitwie. Zapraszamy też do wstępowania do Bractwa


7. Zachęcamy do podzielenia się 1% podatku z naszym ORATORIUM. Szczegóły na plakacie.


8. W pon. Msza św. za parafian z bl. 6 przy ul. Siedlanowskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. Obecnie prosimy mieszkańców bl.: ul. Siedlanowskiego 8 o wsparcie.


9. Serdecznie „Bóg zapłać” za złożone ofiary przy okazji zakupu oscypków na cele Liturgicznej Służby Ołtarza.. Kwota 726,30 zł. jest wspaniałym darem Parafian. Dziękujemy.


10. Do skarbonki przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na dekoracje wielkopostne oraz kwiaty do Grobu Bożego.


11. Zapraszamy na Katechezy Zwiastowania, we poniedziałki i czwartki o godz. 1845 w sali teatralnej. Przyjdź, posłuchaj, zostań aktywnym członkiem Kościoła.


12. Założono oszczędnościowe oświetlenie w prezbiterium naszego kościoła. Koszt całkowity to 8300 zł. oraz praca wolontariuszy i darmowe użyczenie profesjonalnego rusztowania. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” za wszelką pomoc.


13. Nauki przedmałżeńskie rozpoczynamy 12 marca we wtorek o godz. 1900. Zapisy po Mszach św. niedzielnych u ks. Dariusza w zakrystii. Zapraszamy również do zapisów osoby dorosłe, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a chcą to uczynić.


14. W dniu 15 marca odbędzie się Droga Krzyżowa dla mężczyzn ze Stalowej Woli do Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Szczegóły w gablocie.


15. Par. Św. Jana Pawła zaprasza 30.03 na warsztaty „Odzyskaj swoją wolność” – szczegóły na plakacie.


16. W następną sobotę spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowana w zwykłych godzinach


17. O godzinie 1130 w naszej Kawiarence spotkanie z poezją śp. ks. Mariana Balickiego. Zapraszamy


18. Szkoła Podstawowa nr 4 zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły w dniu 12.03 o godz. 1700.


19. Z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Adama Frańczaka, Kamilę Lipińską Polećmy ich oraz śp. Ks. Mariana Balickiego Miłosiernemu Bogu…


20. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk