Warszawa
1705239
Your IP: 184.72.212.254
2019-06-26 17:07

Artykuły

OGŁOSZENIA 23 VI 2019 r. – XII Niedziela Zwykła

1. Składamy serdecznie „Bóg zapłać” za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała i wszelką pomoc w dobrym przeżyciu Uroczystości Najświętszej Krwi i Ciała Chrystusa. Szczególne podziękowania kapłanom, służbie liturgicznej, rodzicom i dzieciom sypiącym kwiatki i zaangażowanym mieszkańcom budującym ołtarze, Nadleśnictwu za brzózki oraz parafianom za ofiary na kwiaty i wszystkim za wspólną modlitwę.


2. Dziś z woli Biskupa Ordynariusza ks. Krzysztofa Nitkiewicza odśpiewajmy po każdej Mszy Świętej suplikację “Święty Boże, Święty Mocny”, jako przebłaganie za bluźniercze akty wymierzone w Eucharystię i najświętsze symbole naszej wiary, do których doszło ostatnio w Polsce. W obliczu eskalacji nienawiści do Kościoła katolickiego ze strony niektórych środowisk i mediów, odmówmy przed Najświętszym Sakramentem Koronkę do Bożego Miłosierdzia”.


3. Biorąc pod uwagę skalę zniszczeń, w której wiele rodzin straciło cały dorobek swojego życia w powodzi w parafii Wierzchowiska Diecezja Sandomierska prosi o przeprowadzenie dziś zbiórki do puszek po każdej Mszy św. Zebrane środki zostaną przekazać na konto Caritas Diecezji. Dziękujemy za wsparcie powodzian.


4. Z racji trwającej oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesji po Mszy św. wieczornej podczas której odprawimy nabożeństwa czerwcowe. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 1200. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, po procesji błogosławieństwo małych dzieci oraz poświęcenie wianków i ziół.


5. Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów w Kościele powszechnym. W tym dniu nie obowiązuje post. W sobotę uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – tzw. Dzień Papieski – taca w ten dzień na Stolicę Apostolską.


6. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone z okazji niedzieli inwestycyjnej w kwocie 5822 zł. Zebraliśmy już 37384 zł. Od poniedziałku ruszają prace remontowe na wieży oraz przy dzwonach. Planowane zakończenie prac do końca tygodnia. Na bieżąco będziemy informować o postępie prac remontowych.


7. Parafialny teatr „Czwarta Scena” serdecznie dziękuje rodzinom, stałym sympatykom i wszystkim widzom za pozytywny odbiór spektakli teatralnych, koncertu i wieczorów poezji. Po wakacjach zapraszamy na przedstawienia i chętnych do grupy teatralnej.


8. Dziękujemy Bractwu Adoracji Najświętszego Sakramentu za podjęcie inicjatywy sfinansowania witraża o tematyce Eucharystycznej w bocznej nawie przy stoliku Bractwa. „Bóg zapłać”.


9. Jutro o 1800 Msza św. w intencji mieszkańców domków przy ul. Dmowskiego 3, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców bl. 4 i 5 przy ul. Dmowskiego.


10. Składamy Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary przy zakupie w Uroczystość Bożego Ciała chlebków symbolizujących Eucharystię. Zebrany dar serca w kwocie: 564 zł przeznaczony jest na wyjazd rekolekcyjno-wakacyjny dzieci z Oazy. Dziś młodzież oazowa zbierać będzie ofiary na wyjazd rekolekcyjny oferując lemoniadę i popcorn. Dziękujemy za każdy dar.


11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Stanisława Steca i śp. Stanisława Lecha. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu…


12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 czerwiec 2019r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej


1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej – w naszej Parafii odpust. Uroczystą sumę odpustową o godz. 1200, odprawi ks. Wacław Gieniec proboszcz z par. św. Floriana. Witamy czcigodnego księdza kaznodzieję w naszej wspólnocie parafialnej i już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za posługę Słowa.

2. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary z okazji niedzieli inwestycyjnej na remont dzwonnicy i dzwonów. Bóg zapłać. Dziś Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Zapraszamy na spotkanie rodzinne przy ognisku i zabawach cyrkowych dla rodzin. Tradycyjnie zapraszamy po Mszy św. o 1030. Zabawy poprowadzi animator Natalia Pyciak.

3. W najbliższą środę liturgiczne zakończenie roku szkolnego. O godz. 800 Msza św., zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych z naszej parafii wraz z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

4. Składamy w imieniu ks. Romana Tupaja i parafii w Młochowie serdecznie podziękowania za ofiary złożone na budowę kościoła. Parafianie złożyli ofiary na tace w kwocie 6670 zł. Nadal wpływają darowizny na konto. Bóg zapłać.

5. Dziś o godz. 1500 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Bractwo Adoracyjne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Po każdej Mszy św. będziemy się ponowienie modlić w intencji naszej Ojczyzny, a w każdy czwartek w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich i wytrwanie dla powołanych.

7. 20 czerwca uroczystość Bożego Ciała, którą przeżywać będziemy wspólnie z parafią Św. Jana Pawła II. Główne obchody uroczystości rozpoczniemy Mszą św. w naszym kościele o godz. 900,Po tej Mszy św. wyruszy procesja Eucharystyczna ulicą Ofiar Katynia do kościoła Jana Pawła II. Nasza parafia przygotowuje 2 ołtarze, pierwszy przy skrzyżowaniu ulic Ofiar Katynia i Siedlanowskiego, drugi przy ul. Ofiar Katynia na wysokości bl. 29. Za przygotowanie I ołtarza odpowiedzialni są mieszkańcy ulic: Asnyka, Ciemny Kąt, Gałczyńskiego, Komunalnej, Niezłomnych, Siedlanowskiego, Sienkiewicza, Słowackiego, Staffa, Tuwima, Piwnej i Przemysłowej, ołtarz II przygotują mieszkańcy ulic: Bema, Dmowskiego, Kilińskiego, Metalowców, Ofiar Katynia, Okrzei, Orzeszkowej, Podleśnej, Popiełuszki i Żeromskiego. Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie trasy, budowę ołtarzy oraz o czynny udział w procesji wszystkie wspólnoty parafialne, dorosłych mieszkańców parafii, młodzież, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, chłopców w komeżkach i dziewczynki do sypania kwiatów. Msze św. w czwartek będą o godz. 700. 900, 1200 (po procesji) i 1800. Nie będzie Mszy św. o godz. 1030 i 1600. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Boże Ciało oraz w czasie trwania Oktawy będzie śpiewana podczas procesji Eucharystycznej. W czasie oktawy Bożego Ciała nie będzie nabożeństwa czerwcowego o 1730.

8. 20 czerwca o godz. 1530 wyjazd na koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” do Rzeszowa.

9. W Boże Ciało będą rozprowadzane „chlebki”. Ofiary złożone do puszek będą przeznaczone a wyjazd rekolekcyjny dla dzieci z Oazy. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

10. Parafialny teatr „Czwarta scena” - na zakończenie piątego sezonu teatralnego zaprasza stałych sympatyków i nowych widzów na pełen humoru i zagadki spektakl pt. Ważny gość. Warto przyjść z całą rodziną, by się serdecznie uśmiać, a także wzbudzić refleksję. Zapraszamy dziś o 1900 do sali teatralnej. Wstęp wolny.

11. Bóg zapłać mieszkańcom bloku przy ul. Dmowskiego 2 za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji w poniedziałek o godz. 1800. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców bl. 3 przy ul Dmowskiego.

12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
09 czerwca 2019 r. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego


1. Dziś niedziela Zesłania Ducha Świętego. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła - drugi dzień Zielonych Świąt. Ten tydzień jest ostatnim czasem obowiązkowej spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziękujemy wszystkim parafianom z udział i przygotowanie Misji Świętych, za plakaty, zaproszenia, specjalny numer „Naszego Słowa”, za roznoszenie zaproszeń i plakatów i za osobiste zaangażowanie się w promocje Misji Świętych.


2. W naszym kościele witamy ks. Romana Tupaja, który głosi słowo Boże i pragnie kwestować na budowę kościoła w parafii w Młochowie, której jest Proboszczem. Bardzo dziękujemy za wygłoszone kazania. Składamy także „Bóg zapłać” parafianom i ofiarodawcom za złożone ofiary.


3. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej – w naszej Parafii odpust. Uroczystą sumę odpustową o godz. 1200 odprawi i wygłosi Słowo Boże ks. Wacław Gieniec, Proboszcz z parafii pw. Św. Floriana. Prosimy o pomoc poszczególne grupy duszpasterskie w przygotowaniu uroczystości poprzez oprawę liturgiczną, przystrojenie placu przed kościołem i kościoła. Gorąco zapraszamy wszystkich parafian, grupy skupione przy parafii, młodzież, dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci w strojach pierwszokomunijnych.


4. Następna niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Zbieramy fundusze na remont dzwonnicy i dzwonów. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.


5. Dziś o 1900 Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy także na Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do NSP Jezusa codziennie o godz. 1730.


6. Parafialny teatr „Czwarta scena” - na zakończenie piątego sezonu teatralnego zaprasza stałych sympatyków i nowych widzów na pełen humoru i zagadki spektakl pt. Ważny gość. Warto przyjść z całą rodziną, by się serdecznie uśmiać, a także wzbudzić refleksję. Zapraszamy w najbliższą sobotę i niedzielę o 1900 do sali teatralnej. Wstęp wolny.


7. W najbliższą sobotę spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: o godz. 1000 kl. VII, o godz. 1100 klasy VI


8. Zachęcamy do wnikliwej lektury gazetki parafialnej „Nasze Słowo”, znajdziemy tam propozycję „owoców” Misji Świętych. Pod chórem znajdziemy także skrzynkę podziękowań, świadectw i uwag dla księży Misjonarzy. Prosimy o skorzystanie z tej okazji do podziękowań i uwag, które zostaną przekazana Misjonarzom.


9. Za tydzień Rodzinne Świętowanie Niedzieli, po Mszy św. o 1030 Piknik Rodzinny na zakończenie roku formacyjnego. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy.


10. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana prosimy o szczególną modlitwę i intencji kapłanów i kleryka.


11. Organizujemy wyjazd na koncert Jednego Serca i Jednego Ducha do Rzeszowa w Boże Ciało, koszt wyjazdu 25 zł. płatne przy zapisie w kancelarii zakrystii i u ks. Krzysztofa.


12. Bardzo dziękujemy wszystkim trwającym przed Najświętszym Sakramentem. Ta modlitwa jest wielkim skarbem całego Kościoła szczególnie naszej parafii i miasta Stalowa Wola.


13. Poniedziałkowa wieczorna Msza św. będzie m.in. w intencji mieszkańców domków z ul Niezłomnych, Komunalnej i Piwnej, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców z ul.


15. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
02 czerwca 2019 r. – VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie


1. Dziś kończymy w naszej parafii Misje Święte. Dziękujemy ks. Piotrowi Prusakiewiczowi i oraz ks. Rafałowi Szwajcy za głoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Życzymy obfitych darów Ducha św. w dalszej pracy duszpasterskiej wydawniczej i w peregrynacji figury św. Michała Archanioła. Zapraszamy na godz. 1200 na uroczyste poświęcenie Krzyża Misyjnego i naszych krzyży pamiątkowych do domów rodzinnych. Dziękujemy za udział i wspólną modlitwę oraz za świadectwo wiary. Zapraszamy do większej aktywności duszpasterskiej po zakończeniu Misji Świętych, chętnych do podjęcia takiej aktywności w grupach duszpasterskich prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza lub księży duszpasterzy.


2. Za tydzień w naszej Parafii będzie głosił kazania ks. Roman Tupaj, który był u nas katechetą, duszpasterzem dzieci i młodzieży i Dyrektorem Oratorium. W parafii w Młochowie, której jest proboszczem buduje kościół. Pragnie prosić o pomoc materialną i duchową. Będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na budowę świątyni do puszek przed kościołem. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie: „Bóg zapłać”.


3. Dziś o 1700 nabożeństwo czerwcowe i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do NSP Jezusa codziennie o godz. 1730. Od piątku trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłana Ducha Świętego.


4. We wtorek o 1800 Msza św. w intencjach zbiorowych oraz modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie wewnętrzne.


5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz w intencji LSO. W I piątek miesiąca spowiedź i Msza św. dla dzieci jak zwykle. W ten piętek nie udajemy się do chorych. W tym dniu zapraszamy na całonocną adorację Najświętszego Sakramentu.


6. Biskup Krzysztof Nitkiewicz zaprasza na XX rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu w 9 czerwca. O 900 Marsz dla Życia, o 1100 uroczysta Msza św., następnie koncerty i piknik rodzinno-młodzieżowy. Więcej szczegółów na plakatach. Planujemy wyjazd autokarowy. Zapisy w zakrystii i kancelarii.


7. W następną niedzielę o 1900 Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy.


8. W poniedziałek Msza św. w intencji mieszkańców bl. 2b i 2 c przy ul. Niezłomnych, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców domków z ul Niezłomnych, Piwna i Komunalna.


9. Dziękujemy za zużyty sprzęt RTV-AGD tzw. elektro-śmieci – dochód przeznaczony będzie na Misje Katolickie.


10. Ministranci rozprowadzając oscypki zebrali na wakacyjny wyjazd 1080 zł. Za złożony dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


11. Z naszej Parafii Bóg powołał do wieczności św. Władysława Zarębę, Marka Skrzat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….


12. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.


Drodzy Parafianie

Ty, którego szuka Bóg – usiądź. Zatrzymaj się przed wyruszeniem w podróż. Usiądź na kilka chwil w milczeniu….
Kończą się Misje Święte, rozpoczyna się codzienność. Jutro nowy tydzień. Czy taki sam jak ten ostatni?
Uspokój swój oddech, wsłuchaj się w swoje serce. Usiądź, pomyśl o sobie, zstąp do swego serca i ciała. Bieg będzie długi, bardzo długi, a w poszukiwaniu Boga odpoczynek poprzedza wspaniałą przygodę. Czeka Cię inny odpoczynek, ale w tej chwili nie myśl o tym. Teraz przestań kręcić się w kółko. Wytrzymaj chwilę, chwileczkę, w bezruchu. Potem wyostrz słuch i obudź swoje serce. Będzie Ci źle. Powstrzymaj niecierpliwość, nie idziesz na polowanie, czekasz na Boga. Powoli zrzuć to, co Cię okrywa, jak do kąpieli w lecie. Nie spiesz się… Niech słowa z Misji Świętych pracują w Tobie… Usłysz co do Ciebie mówi Bóg i nie bój się.


 Katecheza

Jak często się spowiadać?

Jeśli mamy na sumieniu grzech ciężki, sprawa jest jasna – trzeba go wyznać niezwłocznie. Grzech ciężki oddziela nas od łaski Bożej. Nie można też wtedy w pełni uczestniczyć we Mszy świętej. W tej sytuacji spowiedź powinna być priorytetem.
Kościół zachęca jednak do spowiadania się nie tylko z grzechów śmiertelnych. Potwierdza to już samo przykazanie, które nakazuje spowiedź co najmniej raz w roku, niezależnie od tego, co akurat mamy na sumieniu. Wprawdzie grzechy lekkie gładzi Komunia święta, ale sakrament pokuty i pojednania jest także źródłem wielu łask: Mówi o tym Katechizm Kościoła Katolickiego. Czytamy w nim, że „wyznawanie codziennych win (grzechów powszednich) nie jest ściśle konieczne, niemniej jest przez Kościół gorąco zalecane. Istotnie, regularne spowiadanie się z grzechów powszednich pomaga nam kształtować sumienie, walczyć ze złymi skłonnościami, poddawać się leczącej mocy Chrystusa i postępować w życiu Ducha (Katechizm Kościoła Katolickiego, 1458).
Wielu świętych nie popełniało grzechów śmiertelnych przez dziesiątki lat albo nawet przez całe życie, a często się spowiadało. Pozostaje pytanie Jak często należy się spowiadać? To bardzo indywidualna sprawa. Dla niektórych wystarczy raz na miesiąc. Są jednak tacy co potrzebują częściej wyznawać swoje grzechy. Trudno ustalić konkretną częstotliwość czasową. Ważne jest jednak, aby spowiedzi nie odkładać.


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 maja 2019 r. – VI Niedziela Wielkanocna


Uwaga
W najbliższym tygodniu nie ma w naszym kościele Mszy św. o 600 700 rano.
Zapraszamy na Mszę i nauki misyjne na 800 rano i 1800 wieczorem. O 720 różaniec misyjny a o 1500 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
W poniedziałek o 1900 Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla.


Z radością przekazuję informacji, że nasz parafianin Dawid Bartochowski otrzymał wczoraj, tj. w sobotę 25 maja 2019 w Krakowie z rąk ks. bp. Mastalskiego święcenia DIAKONATU. Życzymy Dawidowi świętości życia i święceń kapłańskich oraz owoców pracy duszpasterskiej


1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. Witamy w naszej wspólnocie ks. Piotra Prusakiewicza i oraz ks. Rafała Szwajcę. Życzymy obfitych darów Ducha św. Zapraszamy codziennie na nauki misyjne w niedzielę podczas każdej Mszy św., w tygodniu o 8.00 i 18.00 oraz w DPS o godz. 10.00. Nauki dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o 10.00 i 11.00., codziennie o 20.30 Szkoła modlitwy i Apel Jasnogórski. Na czas Misji nie będzie Mszy św. o 6.00 i 7.00 rano. Jutro tj. w poniedziałek o 8.00 i 18.00 Msza św. w sakramentem namaszczenia chorych. Prosimy o pomoc chorym i cierpiącym w dotarciu do kościoła. Jutro o 19.00 Droga Krzyżowa ulicami Parafii, zapraszamy do wspólnej modlitwy. Do chorych w domach kapłani udadzą się w najbliższy piątek. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, którzy z racji Misji Świętych chcą przyjąć sakramenty.
Pod chórem mamy specjalny numer Naszego Słowa o Misjach Świętych oraz program Misji. Prosimy parafian obecnych na Mszy św. o zaproszenie na Misje tych, którzy są jeszcze daleko od Jezusa i Kościoła. Nieustanie prosimy także o modlitwę i ofiarowanie trudów codziennych i cierpienia o łaskę Ducha św. oraz o nawrócenie grzeszników i obojętnych na sprawy Boże.


2. Wszystkim MAMOM składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Niech Pan Jezus błogosławi a Matka Najświętsza ma w swojej opiece.


3. Tydzień temu była tzw. niedziela gospodarcza. Z całego serca bardzo dziękujemy za ofiary na remont dzwonów i dzwonnicy. Od ostatniej niedzieli inwestycyjnej wpłynęło 9255 zł. (taca, wpłaty w kopertach i na konto parafialne). Zgromadziliśmy w sumie 31.562 zł. planowane zakończenie robót przy dzwonach i wieży to 30 czerwiec 2019 r. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. Zostały złożone kolejne ofiary na witraże: 12.230 zł i 300 dolarów USA. Koszt jednego okienka-segmentu to 1810 zł. W minionym tygodniu postawiono nowy krzyż misyjny. Wszystkim ofiarodawcom i pomagającym składamy serdeczne podziękowanie: „Bóg zapłać”.


4. W dniach 31. maja i 1. czerwca w Stalowej Woli będziemy przeżywać dwudniowe Rekolekcje Ewangelizacyjne pod nazwą Strefa Mocy, poprowadzą je znani misjonarze charyzmatycy z Brazylii o. Antonello i o. Enrique. Towarzyszyć będzie im Zespół Ewangelizacyjny. Eucharystia, spotkania i koncert odbędą się na Błoniach nad Sanem. Więcej informacji na plakatach.


5. Biskup Krzysztof Nitkiewicz zaprasza na XX rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu w 9 czerwca. O 9.00 Marsz dla Życia, o 11.00 uroczysta Msza św., następnie koncerty i piknik rodzinno-młodzieżowy. Więcej szczegółów na plakatach. Planujemy wyjazd autokarowy. Zapisy w zakrystii i kancelarii.


6. W poniedziałek Msza św. w intencji mieszkańców bl. 2 przy ul. Niezłomnych, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców bl nr 2b i 2 c przy ul. Niezłomnych.


7. Do środy 29 maja na boisku obok Oratorium można składań zużyty sprzęt RTV-AGD tzw. elektro-śmieci – dochód przeznaczony będzie na Misje Katolickie. Organizatorem akcji jest Kuria Diecezjalna i firma MBrecycling. Serdecznie Bóg zapłać za pomoc.


8. Dziś ministranci rozprowadzają oscypki. Za złożony dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


9. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 maja 2019 r. – V Niedziela Wielkanocna


1. Dzisiaj o godz. 1200 Rocznica I Komunii św. Dzieci i rodziców zapraszamy do środy codziennie o 1730 na majówkę i o 1800 Msza św. Wszystkim dzieciom życzymy Bożego błogosławieństwa i bliskiej obecności Jezusa w codziennym życiu. Rodzicom, rodzinom i katechetom bardzo dziękujemy za trwałą formację duchową dzieci i towarzyszenie im we wzrastaniu w wierze.


2. Za tydzień rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. Prosimy o zarezerwowanie czasu na nauki misyjne i modlitwę. Pod chórem mamy specjalny numer Naszego Słowa o Misjach Świętych oraz ulotki, wizytówki i plakaty. Prosimy parafian obecnych na Mszy św. o zaproszenie na Misje tych, którzy są jeszcze daleko od Jezusa i Kościoła. Nieustanie prosimy także o modlitwę i ofiarowanie trudów codziennych i cierpienia o łaskę Ducha św. oraz o nawrócenie grzeszników i obojętnych na sprawy Boże. Program Misji znajduje się w gablocie i na stoliku pod chórem.


3. Dziś o godz. 1500 wspólna adoracja dla Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu i sympatyków oraz wszystkich parafian. Zapraszamy. Również dziś o godz. 1030 jubileuszowa Msza św. z okazji 25–lecia kapłaństwa ks. Józefa Gibały. Jubilatowi życzymy świętości życia i radości z pracy duszpasterskiej i wychowawczej.


4. W czwartek w naszej parafii młodzież otrzyma sakrament bierzmowania z rąk JE ks. Bpa Edwarda Frankowskiego na Mszy św. o 1800. W poniedziałek próba przed tą uroczystością o 1900. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ten dzień w kaplicy Zmartwychwstania. W środę spowiedź od godz. 1600 do 1800. dla kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziców i najbliższych.


5. Dziś Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Wykład po Mszy św. o 1030 poprowadzi Anna Bednarz. Temat: Zdrowe jedzenie do zdrowe życie czyli w zdrowym ciele zdrowy duch. Zapraszamy. Dzieci mają zapewnioną opiekę, po wykładzie pytania i dyskusja.


6. W dniach 31. maja i 1. czerwca w Stalowej Woli będziemy przeżywań dwudniowe Rekolekcje Ewangelizacyjne pod nazwą Strefa Mocy, poprowadzą je dwaj znani misjonarze charyzmatycy z Brazylii o. Antonello i o. Enrique. Towarzyszyć będzie im Zespół Ewangelizacyjny. Eucharystia, spotkania i koncert odbędą się na Błoniach nad Sanem. Więcej informacji na plakatach.


7. W poniedziałek Msza św. w intencji mieszkańców ul. Okrzei, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców bl nr 2 przy ul Niezłomnych.


8. W dniu 25 maja tj. w sobotę odbędzie się Pierwsza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej. Wyruszy z kościoła MB Różańcowej. Przy naszym kościele spotykamy się o godz. 915. o 1100 uroczysta Msza w V Rocznicę koronacji Cudownego Wizerunku MB Szkaplerznej. Zapraszamy.


9. Za tydzień ministranci będą rozprowadzać oscypki. Za złożony dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”


10. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Krystyna Rajewska i Józef Parcheta. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


11. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.


Wielebny Księże Proboszczu

W dniach od 29 do 30 maja w Staszowie i od 31 maja do 1 czerwca w Stalowej Woli będą miały miejsce Rekolekcje Ewangelizacyjne.
Prowadzone będą przez Ojców Enriqe Porcu i Antonello Cadeddu. Obaj są misjonarzami na co dzień posługującymi w Brazylii. Prowadzą tam wspólne życie z ludźmi najbardziej opuszczonymi: bandytami, dealerami narkotyków i bezdomnymi. Nocują razem z nimi na ulicy, żeby zabierać ich do swoich domów i głosić im miłość Boga. Przez swoją posługę udowadniają, że kiedy w naszą codzienną rzeczywistość wkracza wiara, moc Ducha Świętego i prawdziwa miłość do Jezusa Chrystusa, wtedy dzieją się wielkie cuda.
W Staszowie spotkania będą miały miejsce 29 maja w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, zaś 30 maja w kościele Św. Barbary, w godz. 17.00 – 21.00. W Stalowej Woli rekolekcje będą prowadzone na Błoniach nad Sanem w godz. 16.30 – 22.00.


 „W poszukiwaniu szczęścia”

– Misje w Parafii Trójcy Przenajświętszej

„W poszukiwaniu szczęścia” to motto Misji Świętych na które zapraszają Księża Michalici.
Misje odbędą się od niedzieli 26 maja do niedzieli 2 czerwca w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli. (kościół przy cmentarzu) Misje poprowadzą Księża Michalici: ks. Piotr Prusakiewicz i ks. Rafał Szwajca.

Msze święte z nauką misyjną (od poniedziałku do soboty) o godzinie 800 i 1800.
O godzinie 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu.
O godzinie 2030 Szkoła Modlitwy i Apel Jasnogórski.
Spowiedź misyjna:
piątek 800 – 1000 i 1500 – 2100,
sobota 800 – 1000 i 1500 – 1900.
Dodatkowo Msza św. w kaplicy Domu Pomocy Społecznej każdego dnia o godz. 1000 oraz nauki misyjne dla dzieci i młodzieży o 1000 i 1100 od poniedziałku do środy.

W sobotę 1 czerwca o 2030 uroczyste zawierzenie parafii Matce Bożej.
Serdecznie zapraszamy wszystkich na Misje Święte w michalickiej parafii.


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 maja 2019 r. – IV Niedziela Wielkanocna


1. Dzisiaj o godz. 1200 uroczystość I Komunii św. dzieci ze szkoły nr 1 i 4. Dzieci i rodziców zapraszamy na biały tydzień codziennie o 1730 majówka i o 1800 Msza św. Wszystkim dzieciom życzymy Bożego błogosławieństwa i bliskiej obecności Jezusa w codziennym życiu. Rodzicom, rodzinom i katechetom bardzo dziękujemy za przygotowanie dzieci do przyjęcia I Komunii Św. i towarzyszenie im we wzrastaniu w wierze.


2. Za dwa tygodnie rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. Prosimy o zarezerwowanie czasu na nauki misyjne i modlitwę. Pod chórem mamy specjalny numer Naszego Słowa o Misjach Świętych oraz ulotki, wizytówki i plakaty. Prosimy parafian obecnych na Mszy św. o zaangażowanie się w propagowanie Misji i zaproszenie tych, którzy są jeszcze daleko od Jezusa i Kościoła na nauki rekolekcyjne. Nieustanie prosimy także o modlitwę i ofiarowanie trudów codziennych i cierpienia o łaskę Ducha św. oraz o nawrócenie grzeszników i obojętnych na sprawy Boże.


3. Dziś wieczór uwielbienia o godz. 1900 – zapraszamy do wspólnej modlitwy


4. W wtorek święto św. Macieja Apostoła, w czwartek święto św. Andrzeja Boboli patrona Polski.


5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 1730 oraz w czwartki pod figurą Matki Bożej o 2000. W następną niedzielę o godz. 1500 wspólna adoracja dla Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu i sympatyków oraz parafian. Zapraszamy


6. Za tydzień w naszej parafii Rocznica Pierwszej Komunii Św. o godz. 1200. Próba we wtorek i piątek o godz. 1900. Adoracja Najświętszego Sakramentu w te dni w kaplicy Zmartwychwstania. W sobotę spowiedź od godz. 900 do 1200. Również za tydzień o 1030 jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Józefa Gibały, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


7. Parafialny teatr „Czwarta Scena” zaprasza na majowy koncert „Pod skrzydłami”. W sobotę – 18 maja o godz. 1900 w naszej sali teatralnej rozbrzmiewać będzie muzyka i śpiew. W programie koncertu usłyszymy utwory Mozarta, Pucciniego, Szopena, Karłowicza i Morricone. Na scenie zaprezentują się: Monika Kuca – fortepian, Janusz Turek – klarnet, Joanna Herdzik – sopran, a także aktorzy parafialnego teatru. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.


8. Za tydzień Rodzinne Świętowanie Niedzieli. Wykład po Mszy św. o 1030 poprowadzi Anna Bednarz. Temat: Zdrowe jedzenie do zdrowe życie czyli w zdrowym ciele zdrowy duch. Zapraszamy. Dzieci mają zapewnioną opiekę, po wykładzie pytania i dyskusja.


9. Za tydzień niedziela inwestycyjna. Już teraz za wszelkie ofiary i pomoc składamy serdecznie „Bóg zapłać”.


10. W piątek dzień imienin ks. Sławomira Bednarza. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 w intencji Ks. Sławomira - Solenizanta.


11. Zapraszamy do Kawiarenki „Pod Skrzydłami” w dolnym kościele na kawę, herbatę i ciasto a także na wystawę malarstwa Pani Anny Lesiczka.


12. W następną sobotę o godz. 1400 próba przed bierzmowaniem. Zapraszamy. W tę sobotę nie będzie spotkania z młodzieżą z klasy VI i VII.


13. Dziś o godz. 1300 Otwarcie Sezonu Motocyklowego przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie. Serdecznie zapraszamy.


14. W poniedziałek o 1800 Msza św. w intencji mieszkańców ul. Bema, którzy złożyli ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o wystrój świątyni prosimy mieszkańców domków przy ul Okrzei.


15. Kustosz Sanktuarium matki Bożej Szkaplerznej serdecznie zaprasza do Rozwadowa na V rocznicę Koronacji Matki Bożej Szkaplerznej w dniu 25 maja o godz. 1100, uroczystości będzie przewodniczył JE ks. Abp Józef Michalik. Z naszej parafii wraz z parafią JP II piesza pielgrzymka kobiet na tę uroczystość. Wyjście około godzi 915. Zapisy w zakrystii.
16. Szkoła Podstawowa nr. 4 zachęca do wzięcia udziału w koncercie charytatywnym z okazji Święta Szkoły: „Pomoc ma moc” – Gramy i śpiewamy dla Kryspina w poniedziałek 13 maja o godz. 1700 w MDK.


17. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.


W tym roku przypada 20. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu. Papież Jan Paweł II 12 czerwca 1999 r.  sprawował Mszę świętą
na Błoniach Sandomierskich.
Na to spotkanie przebyły rzesze diecezjan, żołnierze Wojska Polskiego oraz pielgrzymi z całej Polski.


OGŁOSZENIE

Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz zaprasza wszystkich na dzień 9 czerwca bieżącego roku na uroczyste obchody 20 tej rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu.

O godzinie 900 przy parafii św. Józefa w Sandomierzu przy akompaniamencie orkiestr dętych wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny, który ulicami starego miasta dotrze na Błonia Sandomierskie pod krzyż papieski, gdzie o godzinie 945 wraz ze zgromadzoną młodzieżą przeżywającą diecezjalne dni młodych rozpocznie się finał konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II.

O godzinie 1100 będzie miała miejsce uroczysta Msza Święta, a następnie piknik rodzinno-młodzieżowy z wieloma atrakcjami m.in. pokaz sprzętu wojskowego, występ Rycerstwa sandomierskiego, Koncert Orkiestry Wojskowej itp.


 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk