Warszawa
2589157
Your IP: 3.233.215.231
2020-02-28 16:55

Artykuły

WIELKI POST - DROGA KRZYŻOWA (prowadzenie)

06 marca – Liturgiczna Służba Ołtarza
13 marca – Młodzież Oazowa
20 marca – Akcja Katolicka
27 marca – Kościół Domowy
03 kwietnia - Róże Różańcowe
10 kwiecień – Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 luty 2020 r. – VIII Niedziela Zwykła


1. W środę rozpoczynamy Wielki Post - czas nawrócenia i przygotowania się na godne przeżycie Świąt Wielkanocnych. Msze św. w Środę Popielcową będą o godz. 600, 700, 900,1600 i 1800. W ten dzień obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości i nie ma od niego dyspensy, a obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia. Zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do podjęcia postanowień wielkopostnych: pokuty, modlitwy i jałmużny, zaoszczędzone przez post i wstrzemięźliwość pieniądze można przeznaczyć dla potrzebujących. Warto też ofiarować czas na spotkania z bliźnim. Taca ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na Caritas.


2. Dziś przed kościołem ministranci rozprowadzają własnoręcznie pieczone ciasto - babeczki – dochód przeznaczony jest na potrzeby Liturgicznej Służby Ołtarza. Składamy „Bóg zapłać” za każdy dar serca. Dziękujemy bardzo serdecznie za ofiary z niedzieli inwestycyjnej. Zebraliśmy kwotę 5089 zł. Składamy „Bóg zapłać”.


3. Dziś o godz. 1900 adoracja w intencji Miasta Stalowa Wola poprowadzi Oaza Młodzieżowa i Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


4. W dniu 1 marca na godzinę 1900 zapraszamy do sali teatralnej na film pt: „Siła modlitwy”. Jest to opowieść o potędze ludzkiego ducha, o tym jaką rolę w życiu człowieka odgrywa rozmowa z Bogiem. Niech ten film wprowadzi nas w modlitewny nastrój Wielkiego Postu.


5. W naszej parafii powstaje nowa inicjatywa duszpasterska – „Męska Grupa”. Mężczyźni z naszej parafii wyrazili pragnienie, aby wspólnie się modlić i dzielić się swoim doświadczeniem życia i wiary. Wszystkich chętnych mężczyzn, dla których Bóg i rodzina są najważniejsze zapraszamy w czwartek 27 lutego na godzinę 18:00 na Eucharystię.


6. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 1400 dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych a o 1700 Gorzkie Żale i zmiana tajemnic oraz obowiązkowe spotkanie dla zelatorów i członków Róż Różańcowych


7. Bractwo Adoracyjne zachęca parafian, którzy czują się na siłach, do podjęcia postu o chlebie i wodzie w czwartki Wielkiego Postu w intencji kapłanów: o radość wiary i świętość życia; a w piątki o rozwój Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystarczy zobowiązać się do jednego dnia i potwierdzić to postanowienie podpisem w Księdze Postu.


8. W Wielkim Poście Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 1630, dla młodzieży i dorosłych o godz. 730 i 1715. Rozważania Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek przygotuje Liturgiczna Służba Ołtarza. W gablocie znajdziemy grafik odpowiedzialnych grup duszpasterskich za kolejne nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.


9. Od środy popielcowej, znajdziemy w naszym kościele propozycje wielkopostnych dobrych uczynków dzieci, młodzieży, małżeństw i dorosłych względem Boga i bliźniego. Losując karteczkę można podjąć współpracę z łaską Bożą i realizować konkretne zadanie. Możemy także jako jałmużnę złożyć żywność w koszu wielkopostnym dla potrzebujących.


10. Nauki przedmałżeńskie rozpoczynamy 10 marca we wtorek o godz. 1900. Zapisy po Mszach św. niedzielnych u ks. Dariusza w zakrystii. Zapraszamy również do zapisów osoby dorosłe, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a chcą to uczynić.


11. Od dziś tydzień modlitw o trzeźwość narodu.


12. W poniedziałek o 1800 Msza św. za parafian z bl. 1 i 1A przy ul. Siedlanowskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl. 2 przy ul. Siedlanowskiego.


13. Z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp Ryszarda Kotwicę, Leokadię Kraska, Ryszarda Wojtowicz i Romana Szpala. Polećmy naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


14. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
16 luty 2020 r. – VI Niedziela Zwykła


1. W sobotę święto Katedry św. Piotra Apostoła.


2. "O tym jak mówić do dzieci żeby nas słuchały i jak je słuchać by do nas mówiły" dowiemy się na spotkaniu w ramach Rodzinnego Świętowania Niedzieli po Mszy świętej o 10.30. Wykład: "Przekroczyć barierę dźwięku i inne sztuki magiczne" - metody komunikacji w wychowaniu dzieci, poprowadzi Monika Tomusiak-Mierzwa, specjalista psychoterapii uzależnień i psychoterapeuta oraz wykładowca szkoły dla rodziców i nauczycieli.


3. Dziś jest niedziela inwestycyjna. Za każdy dar serca złożony na kostkę przed kościołem składamy „Bóg zapłać”.


4. Komenda Powiatowa Policji apeluje w związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw na tzw. „wnuczka” czy ”policjanta”. Prosimy o ostrożność i czujność w tym względzie.


5. Za tydzień ministranci po Mszach świętych będą rozprowadzać własnoręcznie pieczone ciasto - babeczki. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy.


6. Nieustannie zapraszamy do adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Niech Chrystus będzie uwielbiony w naszej modlitwie przed Jego Obliczem. Zachęcamy też do wstępowania w szeregi Bractwa. Dziś zapraszamy wszystkich członków Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu i wszystkich sympatyków oraz parafian na adorację o godzinie 15.00, którą rozpoczniemy koronką do Miłosierdzia Bożego.


7. Zachęcamy do podzielenia się 1% podatku z naszym ORATORIUM. Szczegóły na plakacie i na kalendarzykach pod chórem. Za każdy dar serca w imieniu dzieci składamy „Bóg zapłać”


8. W pon. Msza św. za parafian z bl. 8 przy ul. Żeromskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc mieszkańców bl.: 1 i 1A przy ul. Siedlanowskiego.


9. Dziękujemy rodzinom i sąsiadom za pomoc chorym i starszym osobom w dotarciu do kościoła na Mszę św. z sakramentem namaszczenia chorych.


10. Za tydzień o godz. 19.00 adoracja w intencji Miasta Stalowa Wola, którą poprowadzi Oaza Młodzieżowa i Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


11. Serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki „Pod Skrzydłami” w dolnym kościele. Dziś gości nas grupa teatralna „Czwarta Scena”.


12. Dziękujemy za wpłaty na kolejne witraże w naszym kościele. Pod chórem mamy wizualizację witraży. Znajdziemy tam m.in.: Połoniny Bieszczadzkie, Tatry z Giewontem, Stalowowolskie Lasy. Wśród postaci uwielbiających Boga mamy świętych Patronów Europy i współczesnych nam świętych m.in. Dzieci Fatimskie, Męczenników czy patronkę rodzin św. Joannę Berettę-Molla. Koszt jednego okna - 1800 zł. Wszystkich witraży jest 30 sztuk. Zachęcamy do indywidualnego czy rodzinnego fundowania poszczególnych witraży.


13. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Bractwa Szkaplerza św. Michała Arch.


14. Nauki przedmałżeńskie rozpoczynamy w marcu. Zapisy po Mszach św. niedzielnych u ks. Dariusza w zakrystii. Zapraszamy również do zapisów osoby dorosłe, które nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a chcą to uczynić.


15. W minionym tygodniu z naszej parafii Pan powołał do wieczności śp. Lucynę Prot – żonę naszego pana kościelnego, śp. Janinę Kata, śp. Jarosława Oskroba oraz tatę ks. Stanisława śp. Józefa Kozioł. Polećmy naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu…


16. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
09 luty 2020 r. – V Niedziela zwykła


1. We wtorek wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Luordes - Światowy Dzień Chorego.
O godz. 1200 Msza św. w intencji ludzi chorych i starszych, w czasie której będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Okazja do spowiedzi dla chorych pól godziny przed Mszą św. Prosimy rodzinę i sąsiadów, aby zatroszczyli się o osoby chore, które pragną przyjąć sakrament namaszczenia i pomogły dotrzeć do świątyni. Msza z sakramentem namaszczenia chorych w DPS o godz.1000. Telewizja Stella dokona retransmisji tej Mszy św. we wtorek o godz. 1800, a w środę o godz. 1200, zachęcamy chorych do oglądania.


2. Przechodzimy do kolejnego etapu zakładania witraży w naszym kościele. Pod chórem mamy wizualizację wyglądu witraży. Znajdziemy tam m.in.: Połoniny Bieszczadzkie, Tatry z Giewontem, Stalowowolskie Lasy. Wśród postaci uwielbiających Boga znajdziemy świętych Patronów Europy i współczesnych nam świętych m.in. Dzieci Fatimskie, Męczenników czy patronkę rodzin św. Joannę Berettę-Molla. Koszt jednego okna - 1800 zł. Wszystkich witraży jest 30 sztuk. Zachęcamy do indywidualnego czy rodzinnego fundowania poszczególnych witraży. Warto dokończyć dzieło upiększania naszej świątyni. Imiona darczyńców będą uwiecznione na osobnym witrażu wśród aniołów przy wejściu bocznym.


3. Parafialny Klub Seniora zaprasza do naszej kawiarenki „Pod Skrzydłami” w dolnym kościele.


4. W sobotę spotkanie z kandydatami do bierzmowania o zwykłych godzinach.


5. "O tym jak mówić do dzieci żeby nas słuchały i jak je słuchać by do nas mówiły" dowiemy się podczas spotkania w ramach Rodzinnego Świętowania Niedzieli za tydzień po Mszy świętej o 1030. Wykład: "Przekroczyć barierę dźwięku i inne sztuki magiczne" - metody komunikacji w wychowaniu dzieci, poprowadzi Monika Tomusiak-Mierzwa, specjalista psychoterapii uzależnień i psychoterapeuta oraz wykładowca szkoły dla rodziców i nauczycieli.


6. Za tydzień jest niedziela inwestycyjna. Za każdy dar serca złożony na kostkę przed kościołem składamy „Bóg zapłać”.


7. Komenda Powiatowa Policji apeluje w związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw na tzw. „wnuczka” czy ”policjanta”. Prosimy o ostrożność i czujność w tym względzie.


8. Za tydzień o 1500 Bractwo Adoracyjne poprowadzi adorację Najświętszego Sakramentu.


9. Dziś o godz. 1900 WIECZÓR UWIELBIENIA. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.


10. W poniedziałek o 1800 Msza św. za parafian z bl. 7 przy ul. Żeromskiego w podziękowaniu za ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców bl. 8 przy ul. Żeromskiego.


11. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku dla naszego Oratorium. Numer KRS znajduje się na stoliku pod chórem, na plakacie w gablocie i na stronie internetowej Oratorium. Za każdy dar w imieniu dzieci składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


12. We wtorek kolejne spotkanie projektu „Przystanek Historia” wykład będzie o ks. Arcybiskupie Tokarczuku – więcej informacji na plakacie.


13. Opiekunów rodzinnych oraz członków rodzin osób chorych i z niepełnosprawnościami zapraszamy do grupy wsparcia pn. "Szerokie ramiona", której organizatorami są stowarzyszenie "Bo mogę!" oraz parafia pw. Św. Jana Pawła II w Stalowej Woli (parafia akademicka). Więcej informacji na plakacie.


14. W tym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli śp. Piotr Szwedo i śp. Edward Popek. Polećmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.


15. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

 

 

 

 

 

 

 

Dziękuję i składam serdeczne Bóg zapłać fundatorom witraży w naszym kościele w prawej górnej nawie.

Przed nami jeszcze lewa górna nawa i prezbiterium.

Ks.Proboszcz Mieczysław Kucel

 

 

 

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
02 luty 2020 r. – IV Niedziela zwykła


1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego i Dzień Rodzicielskiego Aktu Ofiarowania Dziecka Panu Bogu.


2. We wtorek o godz. 1800 Msza św. o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne z modlitwą przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.


3. „Bóg zapłać” wszystkim parafianom i sympatykom naszego duszpasterstwa za czwarte spotkanie "PRZY SERCU OJCA". Szczególne podziękowanie Oratorium za przygotowanie przedstawienia o życiu bł. Bronisława, grupom duszpasterskim i kapłanom za gorący żur i budowanie wspólnoty przy wspólnym stole.


4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania oraz w intencji LSO. W I piątek kapłani do chorych udadzą się od godz. 900. Spowiedź dla dzieci od godz. 1530 i Msza św. o 1630, spowiedź dorosłych od godz. 1700. Z piątku na sobotę zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu. Zapisy na poszczególne godziny przy stoliku. Niech to będzie czas osobistego spotkania się w ciszy z Chrystusem.


5. Dziękujemy mężczyznom za udział w Męskim Różańcu ulicami miasta Stalowa Wola i wspólną modlitwę.


6. Dziś Msza św. i spotkanie z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. odbędzie się o godz.1400. Zapraszamy.


7. Serdecznie zapraszamy do naszej kawiarenki „Pod Skrzydłami” w dolnym kościele.


8. Dziś o 1700 nieszpory i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy.


9. W następną niedzielę o godz. 1900 Wieczór Uwielbienia.


10. Jutro o 1800 modlimy się za parafian z bl. 6 przy ul. Żeromskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców bl. 7 przy
ul. Żeromskiego.


11. Zwracamy się z gorącą prośbą do parafian i gości p przekazanie 1% swojego podatku dla naszego Oratorium. Numer KRS znajduje się na stoliku z tyłu kościoła. Za każdy dar
w imieniu dzieci składamy serdeczne „Bóg zapłać”.


12. Zapraszamy do pomocy w rozbieraniu szopki i choinek w poniedziałek o godz. 1600. oraz do przenoszenia ruchomej szopki o godz. 1900. W związku z tym w poniedziałek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.


13. W DPS w kaplicy św. Michała Arch. Msza św. w tygodniu jest o godz. 1600, w I piątek o 1030 w sobotę i niedzielę o 1000. Nabożeństwa pół godziny przed Mszą św.


14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Pan powołał do wieczności śp. Romualdę Aluk. Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu…


15. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia


16. A teraz przedstawiciele wspólnoty neokatechumenalnej przekażą zaproszenie na katechezy dla dorosłych i starszej młodzieży, które odbędą się w naszej parafii….

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
26 stycznia 2020 r. – III Niedziela Zwykła


1. W tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, w piątek św. Jana Bosko.
Z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Najświętszej Maryi Panny po Mszy wieczornej. W sposób szczególny zapraszamy MĘSKI RÓŻANIEC, który rozpoczniemy w naszym kościele koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1615. Po czym z mężczyznami przejdziemy z figurą Matki Bożej Fatimskiej, w milczeniu odmawiając różaniec, ulicami miasta do parafii Matki Bożej Królowej Polski.


2. Składamy serdecznie „Bóg zapałać” za ofiary złożone z okazji niedzieli inwestycyjnej. Do tej pory zebraliśmy: 4033 zł. Dziękujemy.


3. W opracowaniu są kolejne witraże. W tym tygodniu został założony witraż z ofiarodawcami górnych witraży. Dziękujemy wszystkim za wkład do tego wielkiego dzieła.


4. Dziś gościmy zespół z Ukrainy, który uświetnia naszą liturgię muzyką i śpiewem.


5. Dziś o godz. 1900 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez ministrantów w intencji i miasta Stalowa Wola. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.


6. Dziś z ustanowienia Ojca św. Franciszka – Niedziela Słowa Bożego, która poświęcona jest celebracji, refleksji i krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy do czytania Biblii oraz „Oremusa”
a także o korzystanie osobiste i przekazywanie innym tzw. okruchów Słowa Bożego.


7. Trwa nowenna przed liturgicznym wspomnieniem. Bł. Bronisława Markiewicza, które przypada 30 stycznia w czwartek. W tym dniu w naszej Parafii przeżywać będziemy 108 rocznicę śmierci założyciela Zgromadzeń zakonnych św. Michała Archanioła Bł. ks. Br. Markiewicza. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków naszego duszpasterstwa na czwarte spotkanie "PRZY SERCU OJCA" o godz. 1900. w dolnym kościele.


8. „Oratorium” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego kolędowania w ramach XIV Przeglądu Kolęd i Pastorałek dziś od godziny 1300 w sali teatralnej. Przegląd poprzedzony będzie półgodzinnym spektaklem jasełkowym dla rodzin i dzieci w wykonaniu teatru "Przytulanka" z MDK. Zapraszamy.


9. Zapraszamy wszystkich parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od poniedziałku do piątku od 1500 do godz. 2200 z przerwą na wieczorną Mszę św. Zachęcamy także do korzystania z sakramentu pokuty w piątki od 2000 do 2200.


10. Dziś Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za kapłanów i osoby zakonne.


11. Jutro o 1800 modlimy się za parafian z bl. 5 przy ul. Żeromskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców bl. 6 przy
ul. Żeromskiego.


12. Zapraszamy do naszej kawiarenki „Pod Skrzydłami”, wejście pod chórem. (odczytać po 9, 10.30, 12.)


13. Z naszej parafii w tym tygodniu Bóg powołał od siebie śp. Teresę Wołek, Kazimierę Kwiatkowską i Krystynę Pikuła. Polećmy je i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu….


14. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
19 stycznia 2020 r. – II Niedziela Zwykła


1. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Agnieszkę, w piątek - św. Franciszka Salezego, w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.


2. Jutro wizyta duszpasterska w naszych domach i rodzinach – uzupełnienia, od godz. 1600. Można jeszcze zgłaszać po Mszy św. pragnienie przyjęcia błogosławieństwa w domu i rodzinie.


3. Składamy serdecznie „Bóg zapałać” za ofiary złożone z okazji dzisiejszej niedzieli inwestycyjnej.


4. Za tydzień w naszym kościele będziemy gościć zespół z Ukrainy, który uświetni naszą liturgię muzyką i śpiewem.


5. Za tydzień, z ustanowienia Ojca św. Franciszka – Niedziela Słowa Bożego, która poświęcona jest celebracji, refleksji i krzewieniu Słowa Bożego.


6. Dziś na godz. 1500 zapraszamy Członków Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu i wszystkich sympatyków oraz parafian na adorację Najświętszego Sakramentu.


7. We wtorek o godz. 1730 rozpoczynamy nowennę przed liturgicznym wspomnieniem. Bł. Bronisława Markiewicza, które przypada 30 stycznia we czwartek. W tym dniu w naszej Parafii przeżywać będziemy 108 rocznicę śmierci założyciela Zgromadzeń zakonnych św. Michała Archanioła Bł. ks. Bronisława Markiewicza. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków naszego duszpasterstwa na czwarte spotkanie "PRZY SERCU OJCA" o godz. 1900 w dolnym kościele.


8. „Oratorium” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego kolędowania w ramach XIV Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w niedzielę 26 stycznia od godziny 1300 w sali teatralnej. Przegląd poprzedzony będzie półgodzinnym spektaklem jasełkowym dla rodzin i dzieci w wykonaniu teatru "Przytulanka" z MDK. Zapraszamy


9. Zapraszamy wszystkich parafian do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Niech czas osobistej, indywidualnej modlitwy będzie dla nas spotkaniem się z Jezusem
w uwielbieniu, dziękczynieniu i prośbie w duchu zawierzenia siebie Bogu.


10. W przyszłą niedzielę Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Prosimy o modlitwę za kapłanów i osoby zakonne.


11. Jutro o 1800 modlimy się za parafian z bl. 4 przy ul. Żeromskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców bl. 5 przy
ul. Żeromskiego.


12. Zapraszamy, dziś szczególnie babcie i dziadków z wnuczkami, do naszej kawiarenki „Pod Skrzydłami”, wejście pod chórem. (odczytać po 900, 1030, 1200.)


13. Z naszej parafii w tym tygodniu Bóg powołał od siebie śp. Waldemar Paluch. Polećmy go i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu….


14. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
12 stycznia 2020 r. – Święto Chrztu Pańskiego

 

1. Dziś kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

2. Plan wizyty na najbliższy tydzień jest następujący:

13.01.2020 PONIEDZIAŁEK od 1000
ul. Siedlanowskiego 8 mieszkania od 61 do 120
ul. Siedlanowskiego 6

13.01.2020 PONIEDZIAŁEK od 1600
ul. Podleśna 1
ul. Podleśna 17, 19
ul. Dmowskiego 11,12,13, 14, 15, 16, 17, 18, 19

UZUPEŁNIENIE KOLĘDY
Z racji ferii zimowych dwa dni kolędy - poniedziałek i wtorek wizyta duszpasterska będzie od godz. 10.00. i od 16.00.


14.01.2020 WTOREK od 1000
ul. Siedlanowskiego 4
ul. Siedlanowskiego 2 kl. I, III, V, VI, VIII

14.01.2020 WTOREK od 1600
ul. Niezłomnych 2, 2b, 2c, 2d
ul. Ofiar Katynia 35
ul. Ofiar Katynia 39-55b - domki

UZUPEŁNIENIE KOLĘDY
Z racji ferii zimowych dwa dni kolędy - poniedziałek i wtorek wizyta duszpasterska będzie od godz. 10.00. i od 16.00.


15.01.2020 ŚRODA od 1600
ul. Żeromskiego 1, 2, 3


16.01.2020 CZWARTEK od 1600
ul. Ofiar Katynia 27, 29, 31, 33
ul. Metalowców 15
ul. Metalowców 17 mieszkania od 1 do 30


17.01.2020 PIĄTEK od 1600
ul. Metalowców 17 mieszkania od 31 do 60
ul. Żeromskiego 4, 5


18.01.2020 SOBOTA od 1000
ul. Popiełuszki 28, 29, 30, 31, 37, 38, 40, 41
ul. Popiełuszki 40a mieszkania od 1 do 32

 Wizyta duszpasterska niech zgromadzi wszystkich domowników. Ofiary zbierane podczas kolędy przeznaczone będą na ogrzewanie naszej świątyni i na prace przy kostce wokół kościoła. Ofiary zbierane przez ministrantów będą przeznaczone min. na wyjazd na zimowisko.


4. Uzupełniani kolędy prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej do końca tygodnia.


5. Dziś o godz. 1900 Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy do modlitwy.


6. Zapraszamy Członków Bractwa Adoracji Najświętszego Sakramentu i wszystkich sympatyków oraz parafian w następną niedzielę na adorację o godzinie 1500, również za tydzień niedziela inwestycyjna – zbieramy fundusze na kostkę wokół kościoła.

7. Już dziś zapraszamy na spotkanie Przy Sercu Ojca w dniu 30 stycznia o godz. 1900 w ramach liturgicznego wspomnienia bł. Ks. Br. Markiewicza.


8. Dyrekcja, pracownicy oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej zaprasza na Noworoczne Koncerty Kolęd 12, 19, 26 stycznia oraz 2 lutego wszystkie koncerty odbywać się będą po Mszy św. o godz. 1000 w kaplicy Domu Pomocy Społecznej.


9. „Oratorium” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego kolędowania w ramach XIV Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w niedzielę 26 stycznia od godziny 1300 w sali teatralnej.


10. Jutro o 1800 modlimy się za parafian z bl. 3 przy ul. Żeromskiego w podziękowaniu za ofiarę na sprzątanie kościoła. W tym tygodniu o pomoc prosimy mieszkańców bl. 4 przy ul. Żeromskiego.


11. Zapraszamy do Kawiarenki-Konfraterni Pod Skrzydłami na kawę, herbatę, ciasto w godzinach od 1000 d 1300. Można także wypożyczyć ciekawą książkę. Za tydzień szczególnie zapraszamy wszystkie babcie z dziadkami wraz z wnukami.


12. W imieniu Liturgicznej Służby Ołtarza serdecznie dziękujemy i składamy „Bóg zapłać” za ofiary złożone za kredę i kadzidło. Zebrano na potrzeby ministrantów kwotę 2411 zł.


13. Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza na Walentynkowy Dzień Małżeński w dniach 15 lub 16 lutego. Zgłoszenia do końca tygodnia. Więcej szczegółów na plakacie.


14. W tym tygodniu Pan powołał do siebie śp. Mariana Szymańskiego. Polećmy go i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu.


15. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia niech Dziecię Jezus błogosławi.

Sandomierz, dnia 2 stycznia 2020 roku

Jubileusz 200-lecia Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

Penitencjaria Apostolska, czyli jedna z dykasterii Kurii Rzymskiej, udzieliła na mocy władzy otrzymanej od Ojca św. Franciszka, odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) wiernym, którzy szczerze żałując za grzechy i kierując się miłością nawiedzą jako pielgrzymi kościół seminaryjny pw. św. Michała Archanioła od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2020. Winni tam pobożnie uczestniczyć w obchodach jubileuszowych, albo przynajmniej spędzić określony czas na modlitwie myślnej zakończonej Modlitwą Pańska, wyznaniem wiary i modlitwą za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny i świętego Michała. Mogą także ofiarować ten odpust jako pomoc dla dusz w czyśćcu.
Osoby w podeszłym wieku, chorzy i wszyscy, którzy z poważnej przyczyny nie mogą opuszczać domu, włączając się duchowo w obchody jubileuszowe, mogą także uzyskać odpust zupełny, jeśli wzbudzą sobie odrazę do wszelkiego grzechu i intencję, że, gdy to będzie możliwe, wypełnią trzy zwyczajowe warunki, a swoje modlitwy, cierpienia i dolegliwości ofiarują miłosiernemu Bogu.
Penitencjaria Apostolska zezwoliła jednocześnie Biskupowi Sandomierskiemu, aby w czasie jubileuszu Wyższego Seminarium Duchownego, wybrawszy dzień dogodny dla wiernych, po zakończeniu obrzędów Mszy świętej, udzielił wszystkim obecnym, którzy będą uczestniczyć w tej Mszy świętej, Błogosławieństwa papieskiego i związanego z nim odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
Rektor uczelni oraz Zarząd zapraszają do odwiedzania seminaryjnego kościoła i korzystania z łaski przyznanej przez Stolicę Apostolską.


 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk