Debiut z Hipermarketem

- Rewelacja! Rewelacja! – takie spontaniczne okrzyki rozległy się po premierze nowego spektaklu w szczelnie wypełnionej sali teatralnej u księży michalitów w Stalowej Woli. Młodzi aktorzy z czterech duszpasterstw wspólnie zadebiutowali z „Hipermarketem” – przebojowym, a zarazem refleksyjnym spektaklem, mocno osadzonym w realiach Bożego Narodzenia.

 

 


Ponad dwudziestu młodych aktorów podbiło serca publiczności z całego miasta podczas premiery wieczorem 7 stycznia. Sceny i dialogi, jak z najlepszych polskich kabaretów, dla bardzo wymagającej widowni. Znakomity scenariusz, niezwykle skontrastowane teksty, zderzające klasyczną poezję z ostrym, bezpośrednim językiem młodych ludzi. Sceny wprost z Betlejem i z nieba, a z drugiej „ciemna strona” z piekła rodem. Starcie zwycięskiego dobra ludzkich serc, z wciskającą się w świąteczny czas reklamą, komercją, bezdusznym biznesem i żądzą zysku. Miarą pogoni za mamoną stał się „ukradziony” święty Mikołaj. Jeden z najbardziej ulubionych świętych stał się bowiem medialną tubą Hipermarketu, wykorzystując każdą nadarzającą się okazję do wciskania publiczności kolejnych przecen i promocji. Tą pełną humoru, a zarazem ciepła postać brawurowo zagrał ksiądz Kazimierz Szydło CSMA duszpasterz wspólnot młodzieżowych w parafii księży michalitów.
Debiut z Hipermarktem trwał trzy kwadranse, a czas przygotowań to kilka miesięcy wytrwałej pracy młodych aktorów. W przygotowaniach niecenioną pomocą z duża radością służyła pani Lucyna Waścińska która jest autorką dużej części tekstów i piosenki końcowej. – To łaska Boża sprawiła, że przychodzili kolejni młodzi ludzie. Sam bym ich nie przyciągnął – mówił ks. Kazimierz Szydło dziękując wszystkim aktorom. Debiutancki i rewelacyjny spektakl to wspólne dzieło aktorów - amatorów z Klubu Młodzieżowego Michał, młodzieżowej Oazy, Grupy Teatralnej „Czwarta Scena” i z Oazy Dzieci Bożych. Poprowadzeni przez duszpasterza młodzi aktorzy nawiązali w bardzo aktualny i współczesny sposób do najlepszych tradycji teatralnych podejmowanych przez błogosławionego księdza Bronisława Markiewicza, założyciela Zgromadzenia św. Michała Archanioła.

Zdjęcia w galerii.

B. Kopacz

 

 

 


 

 

© Parafia Trojcy Swietej

Wszelkie prawa zastrzezone